HISTORIE ABC BRANÍK PRAHA 96
SOUSTŘEDĚNÍ
Vznik tohoto mužstva se datuje k srpnu roku 2006, kdy se na letním soustředění v jihočeských Pojbukách sešli hráči ze tří mužstev: FC Bohemians Praha 1905 (bratři Martin a Zdeněk Švestkové, Miloslav Klégr, Petr Kalaš, Dominik Šlajsna a v listopadu 2006 přestoupivším Davidem Bielikem-97); ABC Braník Praha (Damián Farkaš, Jakub Káš, David Kuna, Tomáš Borák, Brian Lendor a Václav Kramel) a ze Sparty Krče (Jakub Kondelík, Daniel Dvořák, Filip Matějka, Tomáš Trojan a Adam Onderka).
Mužstvo začal trénovat renomovaný trenér Jiří Bašta (dříve Bohemians) a jako asistenty si k sobě přibral Drahoše Dvořáka (trenér Sparty Krč) a Martina Kunu (trenér ABC Braník). Vedoucím mužstva se stal Ing. Jiří Kondelík (dříve Sparta Krč)
Trenér Bašta dokázal během přípravy nemožné. Podařilo se mu smazat značné výkonnostní rozdíly mezi hráči z různých mužstev a vytvořit jeden, velmi silný a ambiciozní tým. Již silně obsazený mezinárodní turnaj ve Vlašimi, který pořádala pražská Slávia na konci soustředění naznačil jisté možnosti tohoto mužstva.
Před mistrovskou sezónou 2006/2007 došlo ještě k několika změnám. Tomáš Borák sice odešel do branických "95", ale podařilo se získat Dominika Rutu (dříve Sparta Krč), který se vrátil po nepříliš vydařeném a krátkém angažmá z SK Motorlet Praha. Z mužstva odešla i brankářská "trojka" Václav Kramel, pro kterého již nebylo v mužstvu uplatnění.
Chatkový tábor POJBUKY 2006
Těžko na cvičišti - lehko v boji!
Mezinárodní turnaj VLAŠIM 2006

PRAŽSKÝ PŘEBOR
Mužstvo začalo hrát Pražský přebor starších přípravek a od začátku bylo pasováno mezi tři největší favority soutěže společně se AC Spartou Praha a AFK Slavojem Podolí.
Po počátečních lehce vyhraných zápasech ale prohrálo s Podolím 1:2 na jeho hřišti a hlavně nepochopitelná domácí prohra se Střešovicemi 1:2 a posléze i výpadek na hřišti Motorletu 2:4, způsobil 6-ti bodovou propast na naše oba největší rivaly. V tuto chvíli se zdálo, že titul je někde v nedohlednu.
Jenže to si kluci nechtěli připustit. V posledních dvou podzimních kolech dokázali doma rozdrtit Spartu 5:0 a nad Bohemians zvítězili 9:1. V tu chvíli jsme opět byli ve hře, ale museli jsme na jaře všechny zápasy vyhrát, což byl úkol vskutku nadlidský!
Hodně nám pomohlo Podolí, které na jaře Spartu porazilo a kluci pak dokázali sehrát 13 vítězných zápasů v řadě s neuvěřitelným skórem 93:6 a stali se po zásluze Přeborníky Prahy!
I na základě různých přátelských zápasů si troufám tvrdit, že na “malém hřišti” jsme v tu dobu v Česku příliš rovnocenných soupeřů neměli.

MISTŘI PRAHY
2006 / 2007

Na Spartě jsme vyhráli 2:1,
Bohemians jsme doma rozdrtili 10:0
...a pak už jsme mohli slavit!

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY - VELKÉ KARLOVICE
Na mistrovství republiky starších přípravek jsme přijeli v roli velkých favoritů. Naše očekávání však nebylo bohužel naplněno. Hráči po fyzicky i psychicky náročném programu působili unaveně, chyběla zde obvyklá “jiskra” a zdáli se být zcela přesyceni fotbalem.
I když chybělo málo a mohli jsme hrát v semifinále, toto nám o jediný bod nakonec uniklo a celkově jsme skončili až na 7.místě jako druhý nejlepší český team.
V celkovém pořadí kralovala moravská mužstva, která obsadila prvních pět míst.
Vítězné utkání proti
Roudnici n./Labem
Hrajeme proti mužstvu Náchod - Deštná
Soupeř zahrává rohový kop
Slavnostní vyhlášení výsledků

TURNAJE V HALE
I zde mužstvo získalo hodně trofejí a skalpů významných soupeřů. Několikrát byli oceněni i jednotlivci: např. 2x Kuba Kondelík, 1x David Kuna (nejlepší brankáři turnaje), 1x Damián Farkaš (nejlepší hráč turnaje), 1x Zdeněk Švestka a 1x Martin Švestka (nejlepší střelci). Nejlepší výsledky jsme docílili v Ústí n./Labem a v Roudnici n./Labem, kde jsme zvítězili, druzí jsme skončili  např. v Kadani a třetí např. v Banské Bystrici.
Celá naše výprava na turnaji v Šardicích
Kuba zasahuje
Tomuhle se říká "důsledné bránění soupeře"
Vítězný team z halového turnaje v Ústí n./Labem

ZAHRANIČNÍ TURNAJ
I díky sponzorům (Ing. Bielik, Šlajsna a Ing. Kondelík) se mohlo mužstvo zúčastnit 5-ti denního zájezdu do Itálie (San Benedetto), kde v konkurenci 16 týmů zvítězili bez porážky s impozantním skórem 31:3. Díky svým výkonům dokonce obdrželi pozvání od prezidenta místního účastníka "Serie-A" Ascoli Piceno k sehrání přátelského utkání jako předzápasu večerního ligového klání na hlavním stadionu, které jsme bohužel kvůli nabitému programu museli odmítnout.
V Itáli s námi byli i naši kluci z "95"
Koupání v moři bylo i v červnu fantastické
O dramatické chvilky nebyla nouze

David Bielik se chystá vstřelit asi
náš nejhezčí gól v turnaji

Kapitán Petr Kalaš s vítěznou trofejí

PODZIM 2007
Díky “zvláštním” pravidlům Pražského fotbalového svazu naše mužstvo v sezóně 2007/2008 musí hrát pražskou 2. třídu a podle toho i vypadají naše zápasy proti těmto účastníkům. Po podzimu 1. místo bez porážky a se skórem po devíti zápasech 83:5!
Pro udržení formy proto hrajeme každý týden přátelské utkání s kvalitními soupeři. Na letním soustředění ve Starých Splavech byl do mužstva zařazen Tomáš Tran a těsně před sezónou přestoupil z mužstva Sokola Řepy David Křepelka.Naším cílem nemůže být nic jiného než postup do 1.třídy a zajištění tak našim následovníkům lepších soupeřů.
A cíl pro sezonu 2008/2009? Pokusit se o obhájení titulu v Pražském přeboru. A to není cíl ledajaký!
Rekordní vítězství s Kačerovem 18:0
V akci Kuba Káš proti Admiře
Na hřišti Pragovky jsme vyhráli 5:0
Kuba v útoku proti ČAFC
Podzimní vítězství nad Vyšehradem
Poděkování rodičům

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 2007 / 2008
HALOVÉ TURNAJE
Od listopadu 2007 do března 2008 jsme se zúčastnili několika, většinou výborně obsazených, turnajů. Vzhledem k tomu, že jsme hru v hale absolutně netrénovali, lze naše účinkování považovat za velmi úspěšné.
Navíc - na většině turnajích se hrálo těžkým futsalovým míčem, který vůbec neskáče (zřejmě nějaká nová móda) a naši kluci na něj nejsou vůbec zvyklí. Pevně věřím tomu, že kdyby se např. v Banské Bystrici nebo v Dubňanech hrálo s míčem normálním, mohli jsme dosáhnout i na stupně nejvyšší, což se nám za dané situace nepodařilo.
Hluboce za našim očekáváním skončily turnaje na závěr roku 2007 v Chrudimi (pro ročník 95 - 7. místo z deseti účastníků). Zde nám to prostě nesvědčí, slabou náplastí byla cena pro nejlepšího brankáře, kterou získal náš Kuba Kondelík (mimochodem skončil otřískaný jak píšťalka) a v únoru 2008 ve Vlašimi (7. místo z deseti účastníků), kde se opět hrálo futsalovým míčem, navíc na malé, házenkářské branky s povolením chytat "malou domů" do rukou - no hrůza! Potěšila nás pouze cena pro nejlepšího hráče turnaje, kterou byl po zásluze oceněn náš Damián Farkaš.
Průměrné bylo naše vystoupení v lednu 2008 v Jablonci (4. místo z deseti účastníků). Zde ovšem byla velká absence klíčových hráčů (Kondelík, Kuna, Farkaš, Dvořák, Šlajsna) a o všem zřejmě rozhodl zápas s Náchodem/Deštná, kdy se naše dvoubrankové vedení změnilo v prohru 2:3 a od té doby již naši hráči nebyli schopni vsítit do konce turnaje ani jediný gól...
Naopak velmi slušné turnaje jsme sehráli v listopadu 2007 na Kladně, v prosinci 2007 na Slovensku v Banské Bystrici, v lednu 2008 v Dubňanech a v posledním turnaji v únoru 2008 ve Zličíně, kde jsme všude vybojovali stříbrné poháry za 2. místa. V Dubňanech navíc získal Kuba Kondelík opět cenu pro nejlepšího brankáře. Vždy chyběl jen maličký krůček k celkovému vítězství. Nejblíže k tomu bylo na Slovensku, kdy jsme v normálním režimu každý s každým přehráli suveréně KAC Košice 5:2, ale pak se pořadatelé rozhodli, že se bude znovu hrát tzv. finále první s druhým a zde už jsme naše vítězství nezopakovali a těsně prohráli 1:2.
VENKOVNÍ TURNAJ
Zde jsme se zúčastnili pouze jednoho turnaje v únoru 2008 v Jihlavě, ale za to jsme zde dokázali suveréně zvítězit bez jediné porážky a nebýt malého zaváhání a ztráty koncentrace v posledním utkání, kdy už bylo jisté, že jsme vítězi, i bez obdržení branky. Damián Farkaš znovu obdržel cenu pro nejlepšího hráče turnaje.
PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ
Kromě již mnohokrát zmiňovaného a naprosto vypuštěného zápasu ze Slávií Praha 96 (0:11) jsme se utkali s divizním AFK Slavojem Podolí 95, které jsme po velmi dobrém výkonu porazili 2:1. Pro až příliš krutou prohru jsme si zajeli první březnový den roku 2008 za účastníkem krajského přeboru FC Louny 95. Sice jsme prohráli vysoko 1:4, ale obraz hry, zvláště v prvním poločase, byl velmi vyrovnaný a byly chvíle, kdy jsme svého "robustního" soupeře přehrávali.
Nyní nás před jarním soustředěním v Roudnici n./Labem ještě čekají zápasy z účastníky Pražského přeboru mladších žáků SK Motorlet Praha 96 a Viktorií Žižkov 95. Vyvrcholením naší přípravy bude s utkání s účastníkem ligy mladších žáků SK Motorletem Praha 95.

Chrudim - nic moc!
Turnaj v Dubňanech
Na Kladně 2. místo za SK Slávií Praha
Přátelák s divizním Podolím "95" jsme vyhráli
Po roce opět v Šardicích
Na Zličíně opět druzí
JIHLAVA - 1. místo
Přátelák se Slávií "96" nám zrovna moc nevyšel
V Šardicích "stříbrní"
ABC - Louny "95" 1:4

JARO 2008
JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
Jarní soustředění proběhlo stejně jako loni v pěkném areálu v ROUDNICI nad Labem v termínu od 22. 3. - 29. 3. 2008 (zrovna o velikonocích).  Trenér Jiří Bašta se soustředil hlavně na herní projev a vyjednali jsme si prakticky na každý den jeden přátelský zápas. Ukázalo se, že to bylo příliš velké zatížení pro hráče, a proto příště podobnou chybu nezopakujeme.
Na závěr nás přijeli navštívit Pavel Horváth a Tomáš Poštulka ze Sparty, což bylo velmi přijemné překvapení pro kluky. Na závěr musím říci, že takhle pohodové a klidné soustředění jsem ještě nezažil. Jedním slovem - paráda!
MISTROVSKÁ SOUTĚŽ
Jarní mistrovská sezóna pro nás začala velkým rozčarováním díky neschopnosti vedení Braníka, které provedlo změnu termínu utkání s Kunraticemi, aniž by nám tuto skutečnost oznámili.
Díky tomu jsme tak "utrpěli" jedinou porážku v soutěži, i když byla kontumační. Některá utkání s vyloženě slabšími soupeři jsme přenechali našim "97", které se svého úkoly zhostily na výbornou a získaly plný počet bodů.
O postupu nakonec mělo rozhodnout poslední utkání v soutěži na horké půdě Vyšehradu. Naši chlapíci ale nic neponechali náhodě a domácí přejeli rozdílem třídy a vyhráli 7:2!
Již druhou soutěž pod vedením trenéra Bašty jsme tedy vyhráli s náskokem 5-ti bodů, bez jediné porážky a s impozantním skórem 137:13, resp. 137:10. Vybojovali jsme tak postup do 1. třídy pro naše mladší následovníky.
PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ
V průběhu mistrovské soutěže jsme pravidelně hráli přátelská utkání s předními kluby a zúčastnili jsme se i dvou turnajů, protože konkurence v naší soutěži byla opravdu mizerná. Myslím si, že i když jsme někdy prohráli, tak po herní stránce jsme byli vždy nad soupeřem. Dokonce i v červnovém utkání s Marilou Příbram jsme tento špičkový tým v prvním poločase přehráli.
Tady jsou výsledky: 
                                                                 FK Meteor Praha VIII, (roč. 95 - divize) 4:5
                                                                 FC Glasgow Rangers (Skotsko, roč. 95) 5:5
                                                                 FC Bohemians Praha 1905 (roč. 97) 2:3
                                                                 SK Motorlet Praha (roč. 96 - vítěz Pražského přeboru) 2:4
                                                                 FK Marila Příbram (roč. 96 - divize) 2:9
                                                                 SK Horní Měcholupy (roč. 95 - 3. místo v Pražském přeboru) 2:2
DANONE CUP 2008:
Naši hráči Jakub Kondelík, Damián Farkaš, Zdeněk Švestka, Martin Švestka, Petr Kalaš, Jakub Káš a Filip Matějka byli nominováni do výběru Prahy pro tento turnaj. Nejprve jsme na Motorletu vyřídili výběr Žižkova, Měcholup a Aritmy 7:0 a v Hrádku u Rokycan jsme vysoko zvítězili nad výběrem Plzeňského kraje 5:1 a jeli na celorepublikové finále do Hluku na Moravě.
Bohužel se zranil M. Švestka a musel ho nahradit J. Káš. V příšerném počasí a na strašlivém terénu jsme předváděli jednoznačně nejlepší fotbal, bohužel postup nám unikl o jeden bod a skončili jsme třetí. Kuba Kondelík získal cenu pro nejlepšího gólmana.   
TURNAJE:
SLANÝ
První májový den jsme zajeli na velmi slušně obsazený turnaj do Slaného, kde s námi hráli 4 hráči z SK Roudnice n./Lab. Turnaj jsme suveréně vyhráli bez jediné porážky.
                         Výsledky:  SK Kladno 1:1
                                         FK Brandýsek 3:0
                                         SK Horní Měcholupy 1:0
                                         ČAFC Praha 95 1:1
                                         Junior Praha 3:1
                                         SK Slaný 3:0
                                         Kablo Kročehlavy 5:0
                                         FK Meteor Praha VIII 1:0                                       1. místo - 11 bodů - skóre 11:2
MORAVIA CUP 2008 - HOVORANY
Poslední fotbalovou akcí na jaře 2008 byl mezinárodní turnaj v Šardicích, konaný ve dnech 21. - 22. 6. 2008, kterého se zúčastnilo 16 mužstev z Čech, Moravy, Slovenska a Srbska.
Po 3 suverénních vítězstvích ve skupině (Frýdek-Místek 3:1, FK Šardice 97 4:0, Artmedia Bratislava 2:0) jsme postoupili do čtvrtfinále, kde jsme se štěstím vyhráli nad AFK Chrudim 1:0. V semifinále jsme narazili na mužstvo Ružomberoku a na jejich "antifotbal" jsme nenašli recept a prohráli 0:3.
V utkání o 3. místo byl náš team, zdecimovaný zraněními a únavou z horkého počasí, bez šance proti Hlučínu a prohrál 0:4. Skončili jsme tedy na 4. místě, což nelze považovat za neúspěch.
PŘÍCHODY A ODCHODY:
Na jarní soustředění v Roudnici se nedostavili oba dva Davidové - Kuna a Křepelka. První z nich prý skončil s fotbalem a druhý přestoupil neznámo kam. Ve funkci asistenta trenéra přestal působit i Martin Kuna. Naopak hned po tomto soustředění začal chodit na tréninky Erik Megyés (Slovensko), který ale v červnu svoji kariéru u nás ukončil.
Začátkem května začali s mužstvem trénovat Dan Hadrávek a Antonín Dudek. Danovo účinkování v oddíle ukončila strohá SMS otce, který nám po měsíci oznámil, že jeho syn chodit nebude. To byla docela škoda, protože Dan se nám jevil z posil jako nejnadanější. Koncem května se na trénincích začal objevovat Jakub Doležal, který hlásil přestup z Junioru Praha.
K 30. 6. 2008 pak odešli dva z našich nejlepších hráčů: Damián Farkaš a Jakub Káš, hostovat do AFK Slavoj Podolí.
VÝHLED:
Od 11. 8. 2008 začínáme s tréninkem. Hned 13. 8. jsme sehráli v Pyšelích miniturnaj s mužstvy Benešova, divizní Čáslaví a Duklou Praha. (Vítězství bez porážky!) Na neděli 17. 8. je plánován odjezd na soustředění, které potrvá do 23. 8. a bude probíhat opět ve Starých Splavech. K mužstvu se připojili Adam Nejezchleba (Sparta Krč, Semi Kačerov), Michal Nguyen a Donovan Whalen. Naopak se nevrátil z Vietnamu Tomáš Tran.
Zdeněk Š. v Roudnici
Přátelák na soustředění s Libochovicemi
Na výletě v Roudnici
P. Horváth a T. Poštulka mezi námi na soustředění
Vyšehrad - ABC 2:7
TJ Chodov - ABC 0:2
Společně s Glasgow Rangers
DANONE CUP - Hluk
Vítězství ve Slaném
MORAVIA CUP 2008

MISTROVSKÁ SOUTĚŽ - PODZIM 2008:
Začínali jsme proti velmi šikovným malým Slavistům na jejich hřišti a horko těžko vyhráli 2:1. Měli jsme sice celý zápas obrovskou převahu, ale brejky soupeře nám činily značné potíže. Totéž se "v bleděmodrém" dělo na Spartě, kde jsme ale dokonce prohráli 1:3. Nejostudnější zápas jsme pak sehráli v Košířích proti Motorletu, kdy naši "borci" soupeře podcenili a po příšerném výkonu prohráli 2:3 gólem z penalty v 62. minutě....
V ostatních zápasech jsme vždy soupeře jsně přehráli s různě vysokými výsledky. Rekordní byla domácí výhra nad Viktorií Žižkov 14:1.
A protože i ostatní týmy měly různé výpadky, a měli jich dokonce více než my, podzimní soutěž skončila našim vítězstvím před Spartou o 2 body. Však my to všem na jaře ukážeme!!!
SK Slavia Praha 2:1
FC Háje Jižní Město 11:1
FC Bohemians 1905 5:0
SK Horní Měcholupy 2:0
AFK Slavoj Podolí 5:3
ČAFC Praha 4:1
FK Viktoria Žižkov 14:1 (rekord)
SK Motorlet Praha 2:3
Podzimní mistři - Bohemians 7:0
JEDEN OHLAS ČTENÁŘŮ ZA VŠECHNY:
Přidal Marse 2008-09-29 04:16:40 IP: 85.193.10.214
Těmhle klukům jsem fandil a fandit budu!! Kluci přeji vše nej at z Vás někdy něco je!! HODNĚ ŠTĚSTÍ, NEJEN VE SVĚTĚ SPORTU ALE TAKÉ V ŽIVOTĚ!!!!!!!!!

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 2007 / 2008
HALOVÉ TURNAJE
V časovém horizontu listopad 2008 až únor 2009 jsme se zúčastnili vybraných halových turnajů, odkud jsme vždy přiváželi trofeje za umístění:
CHRUDIM - 30.11.08
Ačkoliv jsme skončili "až" na 3. místě. Byli jsme jasně nejlepším mužstvem v soutěži, skupinu jsme vyhráli bez porážky, ale v semifinále nás proti domácím nekompromisně "zaříznul" domácí rozhodčí. V utkání o 3. místo jsme vyhráli 8:1...
Třesničkou na dortu byla dvě individuální ocenění: nejlepší brankář Jakub Kondelík, nejsympatičtější trenér Jiří Bašta!
LITVÍNOV - 07.12.08
Opět 3. místo za mužstvy SIAD Most a Motorletu. Nepříliš vyvedený turnaj. S Motorletem jsme prohráli dokonce 0:4!
KLADNO - 11.01.09
Ve velice silně obsazeném turnaji jsme "pro změnu" opět skončili na 3. místě. Přesto si troufám říct, že to byl jeden z našich nejlepších turnajů, kdy o našem umístění rozhodovalo skóre, které mělo ligové Kladno lepší.
Prohráli jsme pouze s o 2 roky staršími žáky Sparty Kladno a dokázali jsme porazit ligová mužstva FK Hořovicka a Bohemians 1905, s Kladnem remizovat. Dále jsme porazili i divizní Motorlet, Kladno B a starší žáky Nového Strašecí. A to nám ještě chyběli nemocní J. Kondelík a D. Šlajsna a hráči, kteří ukončili svoji činnost: Miroslav Vostřák, Michael Nguyen a Donovan Whalen.
JIČÍN - 31.01.09
Turnaj nás znovu nezastihnul v nejlepší pohodě. Bronzové medaile jsme získali až v penaltovém rozstřelu, kdy náš brankář Jakub Kondelík chytil rozhodující penaltu a opět získal titul nejlepšího brankáře turnaje.
Všechna utkání jsme vyhrávali až v závěru zápasů, kdy jsme třeba i otáčeli výsledek a vše bylo příliš upracované. Potěšilo snad pouze vítězství nad divizní Duklou Praha 2:0.
Kladem je připojení nového hráče do našeho mužstva Karla Trejbala, který k nám přichází z pražských Bohemians 1905. Vypadá to na velké posílení našeho týmu.
NOVÉ STRAŠECÍ - 07.02.09
V našem posledním halovém turnaji jsme se konečně dočkali vítězství. Turnaj byl pojat velice svérázně (viz sekce TURNAJE), nicméně při velkém maratónu krátkých utkání jsme byli nejlepší a turnaj po zásluze vyhráli. Dominik Šlajsna byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.
Pokyny hráčům na střídačce
Kuba Kondelík při penaltě (nedal)
V brance Filip Matějka
Kuba zachraňuje
Nejlepší střelec Dominik Šlajsna
Vítězové z Nového Strašecí

ZIMNÍ VENKOVNÍ TURNAJ:
PRAHA 8 - LIBEŇ - TURNAJ METEORU - 08.03.09
V slušně obsazeném turnaji "ČTYŘ" jsme dokázali suveréně zvítězit bez jediné porážky a se skórem 16:3. Postupně jsme rozdrtili účastníka krajského přeboru ŽSK Třemošnice 6:1 (4:1), soupeře našich "97" z 1. třídy Sokol Stodůlky 7:0 (4:0) a domácího účastníka divize Meteor VIII 3:2 (1:1). Předváděli jsme jednoznačně nejlepší fotbal.
Bojovníci P. Kalaš a D. Šlajsna
D. Dvořák sleduje M. Hampla
Vítězové turnaje

JARO 2009
JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
Již potřetí za sebou jsme si vybrali v termínu 22. - 28. 3. 2009 za místo jarního soustředění opět Roudnici n. /Labem, kde nám to vyhovuje a kde jsme zvyklí.
Po nezbytném převážení a přeměření jsme zjistili, jak nám ti kluci pěkně rostou (většina) a vrhli se na ladění formy. Po loňských zkušenostech (příliš velká zátěž) jsme sehráli pouze 2 přátelská utkání. Čtvrtý celek krajského přeboru FK Litoměřice jsme rozdrtili 6:0, a domácí Roudnici na závěr v pátek dokonce 10:0. Obě utkání po bezchybném výkonu všech hráčů. To tedy byl docela příslib pro nastávající mistrovské boje.
MISTROVSKÁ SOUTĚŽ
Naše účinkování v jarní částí soutěže se dá označit jako "spanilá jízda". Ani jednou jsme neprohráli, remízovali pouze doma se Spartou, a přestože ani ona nezakolísala stáváme se již potřetí v řadě pod vedením trenéra Jiřího Bašty Přeborníky Prahy, kategorie Mladší žáci, sezóna 2008/2009!!!
O našem triumfu rozhodlo až poslední utkání se Slavií, které jsme rozhodli již v 1. poločase a zvítězili 3:1. Vyhráli jsme tedy před Spartou rozdílem 2 bodů a s impozantním skórem 115:25, když jsme nastříleli o 44 branek více než Sparta!
PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ
V průběhu mistrovské soutěže jsme sehráli několik přátelských utkání se střídavými úspěchy. Velký debakl jsme dostali na Strahově od účastníka 1. ligy Sparty Praha 96 a kde nebýt Kuby, dostali bychom těch gólů snad 20. Nepříjemná byla i konfrontace s divizním AFK Slavojem Podolí 96.
Tady jsou výsledky:
FK Dukla Praha 96 (4. místo - divize)
3:1
FK Hořovicko (15. místo - liga)
0:1
AC Sparta Praha 96 (1. místo - liga)
0:10
AFK Slavoj Podolí 96 (3. místo - divize)
0:5
 
ZÁVĚREČNÝ TURNAJ FOTBALOVÝCH SVAZŮ
Obdobou loňského DANONE CUP byl turnaj OFS pro kategorii U13. V barážovém utkání jsme rozdrtili jihočeský Tábor 5:0 a mohli odjet na finalový turnaj na Moravu do Velkých Losin, který se konal ve dnech 1. - 3. 6. 2009.
Z našeho mužstva byli do výběru Prahy nominováni: Jakub Kondelík, Martin Švestka, Zdeněk Švestka, Dominik Šlajsna a Daniel Dvořák. Jako náhradníci byli povoláni Filip Matějka a Tomáš Trojan, kteří se na konec turnaje zúčastnili na úkor zraněného Kuby a Martina.
Naše mužstvo suveréně vyhrálo svoji skupinu bez porážky. Tím si zajistilo stříbrné medaile. Ve finále nakonec podlehli OFS Ústí nad Orlicí 0:1. Ale i 2. místo je velkým úspěchem!
DALŠÍ TURNAJE
Měli jsme naplánovány pouze tři turnaje: Májový ve Slaném, kde jsme obhajovali loňské prvenství, mezinárodní třídenní EASTER CUP 2009 a prestižní MORAVIA CUP 2009 (loni 4. místo).
Zatímco turnaj ve Slaném se nám v oslabené sestavě (chyběli pro nemoc a účast na ŠvP: Kondelík, Šlajsna a Kalaš) příliš nepodařil (až 5. místo), v EASTER CUPU jsme prohráli až ve finále s italskou CENISSIÍ 1:3. Stínem a velkou ztrátou pro nás byla zlomená ruka našeho brankáře Jakuba Kondelíka ve druhém dni turnaje a jeho následná šestitýdenní absence u týmu.
Na Moravě ve Svatibořicích jsme ale už excelovali a v nabitém mezinárodním turnaji si ve finále a po penaltovém rozstřelu odvezli pohár pro vítěze!!!
JAK TO BUDE DÁL?
Tímto velikým úspěchem končí práce celého realizačního teamu u mužstva ABC Braník "96". Trenér Jiří Bašta se rozhodl, že si potřebuje odpočinout a přestane trénovat. (Moc tomu ale nevěříme!) Drahoslav Dvořák rovněž prohlásil, že se nadále bude fotbalu věnovat pouze jako divák a fanda a Jirka CONNY zatím neví....
Celému mužstvu byla nabídnuta možnost účasti na tréninkovém kempu mužstva FC BOHEMIANS 1905 PRAHA pod vedením renomovaného trenéra Pavla Richtrmoce.
Teď už vše leží pouze a jen na našich hráčích, zda se rozhodnou kempu se zúčastnit a v případě úspěchu hrát fotbal na úplně jiné úrovni, než doposud. Šanci rozhodně dostali!

Co bude dál, je tedy ve hvězdách. Možná budeme všichni pokračovat v Bohemce (o čemž silně pochybuji), třeba se hráči rozprchnou po různých klubech, nebo naopak někteří zůstanou v Braníku... Opravdu nevím...
Jednu věc ale vím zcela určitě:
BYLI JSTE VŠICHNI "SUPER" A NA TO SE JEN TAK NEZAPOMÍNÁ !!! A HLAVNĚ - BYLO MI S VÁMI MOC FAJN!
Váš vedoucí Jirka CONNY Kondelík

Soustředění v Roudnici
Výlet ve městě
Přátelsky s domácími - 10:0!
Drama v Xaverově - 5:3
Remíza doma se Spartou 1:1
Debakl na Strahově se Spartou 0:10
Přátelsky na Dukle - 3:1
MISTŘI !!!
Stříbrný tým z Velkých Losin (OFS)
Kuba zachraňuje proti Podolí
Finále se Šardicemi - MC 2009
Zlatí hoši ze Svatibořic - MC 2009JEDEME DÁL, aneb POKUS O BUDOVÁNÍ NOVÉHO MUŽSTVA
Přes všechny výše jmenováné potíže jsme se rozhodli zkusit se značně prořídlým mužstvem pokračovat dál. Přišel nový trenér Milan Stružík, vedoucím zůstal Ing. Jiří Kondelík a asitentem trenéra bývalý vedoucí našich 97 Ladislav Koucký.
Spolu s vedením zůstalo 6 kmenových hráčů bývalých 96: Jakub Kondelík, Jakub Doležal, Adam Nejezchleba, Tomáš Trojan, Dominik Ruta a Filip Matějka. K nim přibyli z 97 Alex Kadlec a 2 noví hráči: šikovný Jarda Najman ze Řevnic a Honza Dvořák z rozpadajících se Cholupic. Těchto "9 statečných" odjelo koncem srpna na soustředění do Klatov.
Situace na tomto soustředění byla dost vyhrocená mezi trenérem a asistentem kvůli rozdílným představám o systému hry a vytvoření sestavy. Mě osobně rozveselil výrok trenéra Stružíka, který 3. den na soustředění prohlásil, že: "Už mužem valit dom, bo mame natrenovano!"
Nicméně začala soutěž a první utkání jsme dík skvělému výkonu golmana a stopera + Dominika Bechary z 95 dokázali remizovat se slabými Hájemi. Trenér Stružík si vydobyl hrát svůj "systém" 4-3-3, se kterým už ale totálně vyhořel na ČAFCE, kdy jsme s vypůjčeným brankářem z 95 Blahovcem drtivě prohráli 0:9. Takovou potupu jsem s klukama, které znám už 6 let ještě nezažil! Navíc hráči z 95 odmítli dále pod trenérem Stružíkem hrát.
Tato situace se vyřešila Stružíkovým nedobrovolným odchodem, křeslo hlavního kouče obsadil trenér Koucký, který si přivedl velice šikovného asistenta Pavla Krištůfka a hned v následujícím přátelském zápase proti divizní Dukle Praha jsme měli k dispozici 25 (!!!) hráčů. Pochopitelně jsme zvítězili.
Celá další část soutěže už pak probíhala vcelku v pohodě, až na to, že jsme neustále museli doplňovat mužstvo, teď už jen "8 statečných", hráči z 95 a 97 protože Dominik Ruta od debaklu s ČAFKOU zmizel neznámo kam.
Na to, jaká byla situace v mužstvu, konečné 4. misto v tabulce se rovná malému zázraku. Osou mužstva byla páteř Kondelík - Matějka - Trojan - Najman, občas doplněná zlepšeným výkonem Doležala, Kadlece, nebo Nejezchleby. Dvořák toho moc nenahrál.
Nesmím zapomenout na vydatnou pomoc 95 a 97, bez nichž bychom prostě nemohli ani nastoupit. Navíc např. Dominik Bechara, Erik Müller, Milan Nový, Honza Švejnoha, Martin Dukát nebo Dan Klapka (všichni roč. 95) u nás hráli s velkou chutí a na hřišti nechávali maximum. Což se o jiných tak úplně říct nedalo a účinkování v B-mužstvu bylo pro ně spíše jakousi nepříjemnou povinností. Ročník 97 nám pomohl ve 2 zápasech, skvělí byli všichni a za všechny jmenuji hlavně Martina Kischera.
Z 11 mistrovských zápasů jsme 3x prohráli (kromě ČAFKY vždy o 1 gól), 1x remizovali a 7x vyhráli. Klobouk dolů, co toto torzo mužstva ještě dokázalo uhrát.
Po skončení soutěže se Kuba Kondelík s Jardou Najmanem rozhodli zkusit svoje štěstí někde jinde a odcházejí za svými bývalými kolegy do Bohemians 1905, kde si v případě, že budou zařazeni do A-mužstva, zahrají celostátní 1. ligu SŽ, což je u nás ta nejlepší soutěž, kterou si mohou zahrát. Do Bohemky odcházím i já.
Závěrem Vám přeju, abyste v pohodě zvládli jarní část, abyste měli dostatek hráčů a byli jste spokojení.
Váš Jirka CONNY Kondelík, bývalý vedoucí

D. Ruta v péči tren. Stružíka - Klatovy
Přátelák ABC - Přeštice 1:1
Na koupališti v Klatovech
D. Bechara v utkání s Hájemi (2:2)
Potupa na ČAFCE (0:9) !!!
Přátelsky s Duklou (3:1)
ABC - Zličín 1:2
Rekordně s Hostivaří 13:0
ABC - Vyšehrad 3:4