MISTROVSKÉ ZÁPASY

11. KOLO

ABC BRANÍK
PRAHA "B"

3:4
(1:2)
FK SLAVOJ
VYŠEHRAD

PROHRA PŘIŠLA AŽ V POSLEDNÍ MINUTĚ

V posledním podzimním mistrovském utkání jsme se utkali s našim rivalem - FK Slavojem Vyšehrad. Zatímco co hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě (prakticky komplet ročník 95), my jsme nastoupili pouze v 11 hráčích bez možnosti střídání. A to se ještě v roli stopera musel představit brankář z 95, Martin Kunášek, který ovšem zahrál výborně.
Hned ve 2. minutě utkání jsme po brejku prohrávali 0:1, Vyšehrad byl na koni a jasně nás kombinačně přehrával. Přesto se nám podařilo jejich nápor utlumit a výsledkem byla ve 14. minutě velká šance J. Najmana, který ale mířil těsně vedle branky.
Nedáš - dostaneš! Otřepané pravidlo se naplnilo hned v následující minutě, kdy Šemíci kopali roh, který se jim podařilo propasírovat do naší sítě, i když se zdálo, že při něm došlo k faulu na našeho brankáře. Po tomto druhém gólu hosté opět přitvrdili, zahrávali proti nám velké množství standardních situací (rohových kopů) a naši obránci s brankářem byli ve stálé permanenci.
V 25. minutě se vyplatilo dotírání Jaroslava Najmana na nerozhodného vyšehradského obránce, sebral mu míč a gólem prakticky do šatny snížil na 1:2.
Druhá půle začala naprosto stejně jako první - brejk a zvýšení na 3:1 ve prospěch Šemíků. V 38. minutě ale vyslal dlouhý lob na nejistého vyšehradského brankáře Konečného Jakub Doležal, ten neudržel míč a pro Tomáše Trojana vsítit gól bylo jen nutnou povinnosti - 2:3.
Tato branka jakoby vlila novou krev našim hráčům do žil. Najednou jich bylo všude plno a začali vyšehradské přehrávat. Ti byli značně zaskočeni, začali kupit chybu na chybu a my se dostávali do šancí. V 58. minutě byl sražen v pokutovém území dnes skvělý Jan Švejnoha, ale rozhodčí faul vytáhl z pokutového území na "pouhý" trestný kop. Jenže míč si postavil Daniel Klapka a jeho překrásně zatočený trestňák skončil v šibenici vyšehradské branky - srovnáno na 3:3 !!!
Zbývajících deset minut probíhalo ve znamení urputného boje na obou stranách a zvítězit mohlo kterékoli mužstvo. V poslední minutě bohužel vyrobil obrovský kiks Alex Kadlec, jenž svým nepovedeným odkopem poslal do šance Komerse, který nezištně a přesně přihrál Stojkovi a ten se v takových situacích nemýlí - Vyšehrad vítězí 4:3. Ihned poté velice slabý rozhodčí ukončil zápas.
Přímý souboj o konečné 3. místo jsme tedy prohráli, ale ani 4. místo, na kterém jsme skončili není vzhledem ke známé situaci v mužstvu vůbec špatné.

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Filip Matějka, Martin Kunášek, Adam Nejezchleba - Erik Müller, Alex Kadlec, Daniel Klapka, Tomáš Trojan - Jaroslav Najman, Jan Švejnoha
BRANKY:
1 - Najman, Trojan, Klapka
CONNY


10. KOLO:

FC TEMPO
PRAHA "B"

1:4
(0:2)
ABC BRANÍK
PRAHA "B"
HRÁLI JSME TO, CO JSME POTŘEBOVALI

Na dnešním podmáčeném hřišti na Tempu proti sobě nastoupila dvě mužstva, která měla mít rozlišnou fotbalovou úroveň, ale začátek zápasu tomu neodpovídal. Probíhal ostrý fotbalový boj nahoru-dolů, který musel obě mužstva stát hodně sil. My jsme "pro změnu" přijeli v 11 hráčích (z toho 2 golmani) bez možnosti střídání....
Průběh utkání byl zpočátku naprosto vyrovnaný se šancemi na obou stranách. My jsme měli tu výhodu, že našeho golmana Kubu Kondelíka dnes zřejmě políbila fotbalová múza a nejméně jeho 3 zákroky byly opravdu z "říše snů".
Přišla 17. minuta, dlouhý výkop našeho brankáře směřoval na J. Najmana, který nezištně prodloužil na Erika Müllera, který nás prudkou přízemní střelou poslal do vedení. O 4 minuty později nadherně pronikl po křídle Tomáš Trojan, ale mířil přímo do brankáře. Jeho chvíle přišla o další 4 minuty, kdy si zpracoval Kubův výkop a vyběhnuvšího domácího brankáře elegantně přehodil lobem.
Ve 27, minutě znovu T. Trojan, dnes nezadržitelný, pádil na branku Tempa, ale již ve vyložené šanci byl brutálně sražen zezadu svým někdejším spoluhráčem ze Sparty Krč, Filipem Šafránkem. To nám všem pěkně zatrnulo, protože Tomáš zůstal ležet a zvedat se mu moc nechtělo. Nakonec to zvládnul, Šafránek dostal naprosto správně červenou kartu a my začali hrát přesilovku.
Ve druhé půli tedy nastoupilo Tempo v 10 hráčích, ale moc znát to nebylo. Byli jsme v jakémsi útlumu (nebo sebeuspokojení?) a naopak větší aktivitu projevovali domácí. Naštěstí jsme jejich snahu přerušili ve 41. minutě gólem, který vsítil Martin Kunášek.
Znovu jsme začali mít navrch, nicméně ojedinělý brejk domácích s následným vyšachováním naší obrany, znamenal, že domácí si dali alespoň čestný gól. V 64. minutě obdržel za "mluvení" ŽK Tomáš Trojan, který si ale spravil chuť v 67. minutě, kdy vsítil poslední gól utkání a uzavřel skore na konečných 4:1 v náš prospěch.
Za týden hrajeme doma poslední podzimní utkání proti Vyšehradu a v sázce je průběžné 3. místo, což by pro toto mužstvo, pronásledované známými útrapami, bylo úžasné!!!

Jak to viděl soupeř:
V nedělním utkání jsme se střetli s těžkým soupeřem z Braníka. Musím však říci, že jsme chvílemi byli rovnocennými soupeři. Nehráli jsme zase tak špatně, jak výsledek napovídá, ale bohužel vlastními chybami v obraně jsme soupeři nabídli hodně šancí ke skórování. V záloze nepodržíme balón, nekombinujeme a pak jsou z toho problémy v obraně. Jak už je vidět ze sestavy, měli jsme v základu půjčené kluky od 95, ani však to na Braník nestačilo. Braník přijel také posílen o pět hráčů ročníku 95 a bylo to znát. Asi v patnácté minutě rozhodčí vyloučil našeho stopera Filipa Šafránka za jasný faul zezadu na hráče, který by zřejmě šel sám na branku. Vytvořili jsme si i my spousty šancí, ale kýžený gól nikde. A tak Braník vyhrál půli 0:2.
Do druhé půle jsme nastoupili ve stejné sestavě, ale s větším úsilím skóre otočit nebo alespoň srovnat. Oslabeni o jednoho hráče jsme bojovali o každý balon a snažili se něco udělat s výsledkem. Bohužel soupeř hrál na brejky, které mu vycházeyi a v proměňování šancí byli o 100% lepší jak my. Braník vedl už 0:4. Ke konci druhé půle jsme soupeře mačkali a vymodlili jsme si alespoň jediný náš gól, který dal po krásné přihrávce Ivana Čerkašina Honza Linhart. Zápas tedy skončil 1:4. Když se do budoucna vyhneme chyb, které provádíme v obraně a v záloze, budeme jistě úspěšnější i v zakončování našich šancí

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Filip Matějka, Milan Nový, Adam Nejezchleba - Erik Müller, Alex Kadlec, Tomáš Vala, Tomáš Trojan - Martin Kunášek, Jaroslav Najman
BRANKY:
2 - Trojan, 1 - Müller, Kunášek
CONNY


8. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA "B"

7:1
(1:0)
SK HORNÍ
MĚCHOLUPY
"B"
ROZHODL AŽ SKVĚLÝ DRUHÝ POLOČAS

Utkání začalo oboustranně opatrně. Postupem času začínalo mít naše mužstvo trochu navrch a v těchto chvílích opět začal zářit malý muž s velkým srdcem bojovníka a můj velký oblíbenec Martin Kischer (97). Ten se také ve 13. minutě po rohu, který zahrával D. Plodek zapsal jako první do listiny střelců.
Hosty tato naše branka ale příliš nerozhodila a dál podnikali nebezpečné nájezdy na naší bránu. Ve 22. minutě dokonce vsítili gól, který ale rozhodčí naprosto přesně neuznal pro ofsajd.
Ve druhém poločase chyběl na hřišti A. Nejezchleba, kterému se zápas příliš nevydařil a nahradil ho David Bielik (97), který se postu levého obránce zhostil na výbornou.
Prvních deset minut 2. půle byl ale zcela v režii hostí. Nejenže dokázali hned v 37. minutě po brejku srovnat stav utkání, ale přebrali zcela aktivitu a v těchto chvílich naše hráče jasně přehrávali. Ve 44. minutě obdržel M. Nový ŽK za faul zezadu a došlo k našemu 2. střídání, kdy hřiště opustil M. Kischer a nahradil ho další mladý a udatný bojovník Jiří Bártík (97).
Naši hráči se po tomto střídání opět chytli a signálem k tomu byla krásná akce po ose Kadlec - Najman - Trojan, kde poslední jmenovaný vsítil náš druhý gól. Od tohoto okamžiku začali naši hráči sázet v pravidelných 5 minutových intervalech jeden gól za druhým do měcholupské sítě. Vyzvedl bych krásný trestný kop Dominika Plodka a taky mám velkou radost z letošního premiérového gólu Filipa Matějky, který vsítil z penalty za faul na J. Najmana.
V úplném konci utkání se ale jinak celkem kvalitní fotbal propadl do těžkého podprůměru. Nebylo ani divu - my už jsme měli "doděláno" a hornoměcholupští měli "vymalováno". Motivace se rozplynula, ale nic to nemění na tom, že si všichni dnešní aktéři zaslouží dík za předvedené nasazení a výkon.

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Filip Matějka, Milan Nový, Adam Nejezchleba (36. David Bielik) - Dominik Plodek, Alex Kadlec, Martin Dukát, Tomáš Trojan - Jaroslav Najman, Martin Kischer (44. Jiří Bártík)
BRANKY:
2 - Trojan a Plodek, 1 - Kischer, Najman, Matějka (P)


7. KOLO:

TJ SOKOL
ŘEPORYJE

3:4
(0:4)
ABC BRANÍK
PRAHA "B"
ZÁPAS DVOU ROZDÍLNÝCH POLOČASŮ

Neuvěřitelný obrat k horšímu předvedli dnes naši hráči na promoklém hřišti v Řeporyjích. Zatímco první poločas na hřišti kralovali a dali 4 pěkné góly, ve druhém nedali žádný a naopak 3 dostali. Naprostá tragedie!
Vše začalo typickým zahazováním vyložených šancí (Bechara, Trojan, Najman, Dukát, Klapka), takže naše první branka, kterou vstřeli Michal Kulíšek když zužitkoval zpětnou přihrávku od M. Dukáta padla až ve 20. minutě. Hned v další minutě se trefil Tomáš Trojan, pak si kluci vybrali jakousi desetiminutovku, kdy se snažili všelijakými možnými i nemožnými kombinacemi "na pětníku"odvézt míč až do branky.
To příliš nevedlo k úspěchu, takže dvě rány na bránu v rozmezí 31. a 32. minuty vyslané na nepříliš jistého golmana domácích znamenaly navýšení stavu na 0:4. Postarali se o ně Dominik Bechara a Martin Dukát. Tak skončil i poločas.
Do druhého poločasu naskočil za J. Najmana M. Kunášek, ale zdálo se, že trenér nechal v šatně celé mužstvo z 1. půle a nahradil ho někým jiným. Hráči najednou byli bez pohybu, nahrávky nenacházely své adresáty, střelba žádná nebo velmi nepřesná.
Tuto změnu samozřejmě řeporyjští hráči vycítili, přestali hrát ustrašeně a začali podnikat velmi nebezpečné nájezdy na naši branku. Hned ve 43. minutě uděřili poprvé: brejk po pravém křídle a přízemní prudká střela po zemi končí za Kubovými zády. Myslím si, že ji náš brankář podcenil a mohl ji chytit. Domácí hráči pak zcela ovládli střed hřiště, kde kraloval cca 190 cm vysoký hráč č. 3 s temným strniskem na tváři (roč. 95 ??!!??), a který zcela suveréně sbíral všechny výkopy obou brankářů.
Úvodní branka v naší síti ovšem naše "profesory" nijak nerozhodila a dál si hráli svoji hru (tedy žádnou). V 53. minutě byl střídán K. Doležal A. Nejezchlebem a vzápětí padla 2. branka do naší sítě jak přes kopírák podobná té první. Zde náš golman zaspal a nevyběhl, takže část viny padá opět na něj.
Kupodivu ani toto další snížení nechalo kluky chladné a o nějakém zvýšení aktivity ani vidu ani slechu. V 62. minutě se nějakým zázrakem ocitl v 100% tutovce Tomáš Trojan a nikým neobtěžován zamířil do sítě - bohužel z venku, takže na skóre se nic neměnilo.
Nedáš - dostaneš. Špatně vykopnutý míč brankářem a nedůslednost v obraně znamenala 3. gól v naší síti a to už bylo na pováženou. Jediné štěstí bylo to, že do konce utkání zbývaly pouhé 3 minuty, které jsme si už nějak pohlídali. Nicméně Řeporyjští si za svůj výkon v 2. poločase bod určitě zasloužili.

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal (53. Adam Nejezchleba), Filip Matějka, Michal Kulíšek, Brian Lendor - Daniel Klapka, Alex Kadlec, Martin Dukát, Tomáš Trojan - Jaroslav Najman (36. Martin Kunášek), Dominik Bechara
BRANKY:
1 - Kulíšek, Trojan, Bechara, Dukát


6. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA "B"

10:0
(6:0)
OPTIMUM
SPORT
FAMÓZNÍ VÍTĚZSTVÍ

Další velmi pěkné představení sehráli naši hráči v dnešním dopoledním utkání proti mužstvu OPTIMA. Jak jsem psal v anotaci na dnešní zápas vyskytly se problémy se sestavou, které nakonec dopadly na výsost dobře (pro nás - nikoli pro Optimum). Geniálním tahem trenéra Ladislava Kouckého bylo zařazení brankáře A-mužstva Vítka Blahovce na hrot útoku. Ten se mu odvděčil 5-ti góly a myslím si, že nadlouho vytvořil střelecký rekord jednotlivce v jednom utkání. Paráda!
Popisovat utkání samo o sobě je skoro zbytečné. Naše hra byla velice pěkně pojatá, hráči dobře kombinovali, obrana v čele s Filipem Matějkou byla bezchybná a jediný brejk hostí zlikvidoval náš golman Kuba Kondelík tak, jak je mu obvykle vlastní. Již ve druhém zápase po sobě si zaslouží absolutorium Adam Nejezchleba dnes hrající na levém místě obrany. Myslím si, že si těmito výkony řekl definitivně o stabilní místo v základní sestavě. Jarda Najman odehrál dnes skvělý zápas, jeho průniky byly smrtící a nahrál celkem na 5 gólů (!!!)a 1 vsítil sám. Kdyby tak ještě zvýšil produktivitu zakončení...
Tomáš Trojan, Alex Kadlec i Kuba Doležal si odehráli vysoký standard; Honza Dvořák se musí zbavit nervozity a hlavně zrychlit pohyb s míčem i bez něj, ale dobrý!
Z posil, které jsme dnes v týmu měli, mě nejvíce zaujal Pepa Maršík (roč. 98) s jakou suverenitou si počínal na hřišti a to měl těžký zápas v nohou. Ani Dominik Plodek (roč. 95) s Viktorem Janakievem (roč. 97) rozhodně nezklamali.
Ještě jednou všem hráčům, kteří dnes byli na hřišti, obrovský dík za předvedenou hru!

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Filip Matějka, Jan Dvořák, Adam Nejezchleba - Viktor Janakiev (36. Josef Maršík), Alex Kadlec, Dominik Plodek, Tomáš Trojan - Jaroslav Najman, Vít Blahovec
BRANKY:
5 - Blahovec, 1 - Kadlec, Plodek, Najman, Trojan, Maršík


5. KOLO:

FC
ZLIČÍN

2:1
(1:0)
ABC BRANÍK
PRAHA "B"
PORÁŽKA KTERÁ NEMRZÍ
Utkání pro nás začalo šokem – první útok a skákavá střela na naši bránu, kterou navíc obrovský vichr stáčel k tyči nebyla pro našeho golmana řešitelná. V 1. minutě utkání prohráváme 0:1. To domácí pěkně nabudilo a jeden útok za druhým se valil na naši branku, ale Kuba už se dál nachytat nedal. Po pěti minutách ale tlak zličínských začal slábnout, až ustal docela a iniciativu přebral náš tým.
Co v té chvíli předváděli např. Martin Kischer bylo na hranici mého chápání. Kluci nechávali na hřišti úplně všechno a začínali jsme mít navrch. Úžasný byl i Adam Nejezchleba na postu pravého obránce, přes kterého prakticky nešlo přejít. Trochu mě zklamal svým výkonem Dominik Plodek (půjčen z 95), jehož hra byla bez zájmu, míče pouze odkopával a v poločase ho trenér Koucký střídal.
Do druhého poločasu za Pavla Vávru nastoupil Jiří Bártík a i on podal skvělý výkon. Ve 48. minutě dával Filip Matějka malou domu Kubovi, ale byla opravdu malá, takže míče se zmocnil zličínský útočník který uháněl sám na naši bránu. První pokus mu sice náš golman zneškodnil, nicméně na doraz souběžně běžícího hráče byl už krátký – 0:2.
O dvě minuty později ale vyslal kolmou přihrávkou Alex Kadlec Tomáše Trojana a náš dosavadní nejlepší střelec se nemýlil  - 1:2. Měli jsme i další šance, z nichž největší byla ta, když Trojanovu bombu brankář domácích neudržel, ale dorážet neměl kdo, protože naši útočníci zaspali.
Ke konci zápasu nás Zlíčin zle tlačil, ale Kuba se několikrát vyznamenal a další gól po obrovských šancích domácích už do sítě nepustil.
Závěrem chci všem hráčům moc poděkovat a smekám před nimi za to, co dnes fotbalu všichni dali.
SESTAVA:
Jakub Kondelík © - Adam Nejezchleba, Dan Valeš, Filip Matějka, Dominik Plodek (65. Jan Dvořák) – Martin Kischer, Alex Kadlec, Tomáš Trojan, Petr Kouba – Jaroslav Najman, Pavel Vávra (36. Jiří Bártík)
BRANKA: 50. Trojan

4. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA "B"

13:0
(6:0)
SK
HOSTIVAŘ
REKORDNÍ VÍTĚZSTVÍ
Když už po 11 vteřinách hry jsme vedli 1:0, tušili jsme, že nás dnes čeká něco vyjímečného. A toto naše tušení se nakonec vyplnilo.
Naši hráči úvodní čtvrthodinku pojali jako jakési zahřívací kolo a potom to přišlo: Jeden útok za druhým se valil na hostivařskou branku a hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Stříleli jsme jak u Verdunu a popisovat všechny akce a góly by byla Sysifova práce.
Střelecky se dnes zaskvěli všichni tři autoři hattricků, které navíc docílili všichni během pouhého poločasu. Tomáš Trojan a Alex Kadlec v poločase prvním, Adam Nejezchleba pak v poločase druhém.
To je opravdu unikum, které jsem ještě nezažil!
PARÁDA KLUCI!
T. Trojan
A. Kadlec
A. Nejezchleba

Nesmíme ale zapomenout na ostatních 10 borců, kteří do zápasu zasáhli. Takovouto, doslova exhibici, si pamatuju ještě při existování bývalého mužstva v dobách své největší slávy. Pravdou ovšem je, že mužstvo Hostivaře složené ze 7 hráčů roč. 97, 4 hráčů roč. 96 a 2 hráčů roč. 95 bylo naprosto neškodné a po 4 gólech i odevzdané, což se dá pochopit.
O jejich schopnostech vypovídá i to, že nevyslali ani 1 střelu na naši branku, takže Kuba se mohl v klidu věnovat hledání čtyřlístků (viz foto). Touto výhrou jsme dostali, po špatném začátku sezóny, již na průběžné 3. místo tabulky!

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:

Ve čtvrtém kole jsme zavítali na hřiště Bráníku. V sestavě jsme museli udělat několik změn. Pro nemoc nemohli nastoupit Míra Hrabák s Horácem, za červenou kartu pykal na tribuně Krasoň. Soupeř vydatně posílený hráči Atýmu, nám od začátku dával jasně najevo, kdo je na hřišti pánem. Naši kluci bohužel nenavázali na bojovný výkon z minulého kola, hráli bojácně až ustrašeně a konečný výsledek odpovídá poměru sil na hřišti. Na tento debakl je třeba rychle zapomenout a v dalších zápasech podat kvalitnější výkon !!!


SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Dominik Bechara (48. Jan Dvořák), Filip Matějka, Milan Nový - Alex Kadlec, Tomáš Vala, Daniel Klapka, Tomáš Trojan - Jaroslav Najman, Martin Samek (36. Adam Nejezchleba)
BRANKY: 3 - Trojan (1´, 15´ a 25´), Kadlec (23´, 30´ a 32´), Nejezchleba (50´, 56´ a 64´); 1 - Klapka (39´), Bechara (47´), Najman (54´) a Vala (65´)


3. KOLO:

SK
ZBRASLAV

0:3
(0:3)
ABC BRANÍK
PRAHA "B"
POHODA, KLÍDEK, TABÁČEK...

S úvodním hvizdem rozhodčího bylo hned jasné, kdo dnes bude na hřišti kralovat a kdo paběrkovat. Naši hráči nekompromisně zatlačili domácí na jejich vlastní polovinu a jeden útok za druhým se valil na zbraslavskou branku. Už v 5. minutě mohl skórovat T. Trojan, ale i když brankáře překonal, míč vykopl z brankové čáry obránce.
Náš první úder padl "až" v 8. minutě, kdy po křídle pronikl svým typickým způsobem "express ze Řevnic" J. Najman, nezištně přihrál Martinovi Samkovi, který nezáváhal - 1:0. O 4 minuty později se skóre měnilo podruhé - po skvěle kopnutém rohu D. Klapkou stačilo M. Samkovi jen nastavit nohu. Ve 20. minutě zakládal Dan Klapka útok, neměl komu přihrát a tak se rozhodl vystřelit na branku a byl z toho náš třetí gól.
A to vlastně bylo vše podstatné. Zbytek 1. poločasu a celý poločas druhý se skládal ze zahazování vyložených šancí. Hlavními aktéry v této disciplině byli Jarda Najman s Tomášem Trojanem. Kdyby alespoň polovinu šancí proměnili, mohl být výsledek dvojciferný.
Přesto všechno to byl zápas pohledný a mě dnes velice mile překvapili svými výkony Adam Nejezchleba a Alex Kadlec, kteří oba bojovali na hranici svých možností. Všichni ostatní hráči zahráli na jednu velikou "JEDNIČKU"!

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Dominik Bechara, Filip Matějka, Ondřej Tyrich - Alex Kadlec, Adam Nejezchleba, Daniel Klapka, Tomáš Trojan - Jaroslav Najman, Martin Samek
BRANKY: 2 - Samek (8´a 12´), 1 - Klapka (20´)
ŽK: Samek, Bechara


2. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA "B"

4:4
(1:2)
JUNIOR
PRAHA
NAKONEC JSME BYLI RÁDI I ZA TEN BODÍK

Neskutečný vývoj mělo dnešní domácí utkání s Juniorem: nejprve zklamání z dvoubrankového vedení hostí, pak 2x euforie z otočení výsledku a vedení a nakonec rozpaky z remízy, která asi nakonec byla spravedlivá pro oba týmy.
V úvodu kluci vlétli na soupeře pěkně zostra, M. Škvor a J. Najman se dostali dohromady do 6-ti (!!!) 100% šancí, ale výsledkem byla pouze jedna nastřelená tyč. Trochu málo, že?
Naopak první útok hostí v 17. minutě znamenal gól v naší síti. Stále jsme věřili, že to byla náhoda a doufali v otočení výsledku, které však stále nepřicházelo. Ba naopak - už po 4 minutách a zaváhání T. Fíkara v rozehrávce soupeř zvyšoval na 2:0 a to už přestávala legrace! Naštěstí v 32. minutě našel A. Kadlec Dana Klapku, který tvrdou střelou z hranice šestnáctky alespoň do přestávky snížil. V poslední minutě první půle unikl po křídle T. Trojan, ale jeho střela skončila pro změnu na břevně.
Ve druhém poločase stopky odkrojily pouhých 46 vteřin, když se neúnavný bojovník M. Škvor probil do šestnáctky hostí, jeho zpětná přihrávka našla Martina Dukáta, který tvrdou střelou nedal brankáři Junioru šanci - vyrovnáno!
Další čtvrthodinka byla ve znamení přelévání útoků z jedné strany na druhou. V naší obraně hrál prim kapitán mužstva Filip Matějka, kterého bych dnes označil za jasně nejlepšího hráče na hřišti.
V 51. minutě minutě se rozběhl k velkému sólu Michael Škvor a v tu chvíli by ho zřejmě nezastavil ani buldozer! Bombu, kterou brankář snad ani nevyrazil, ale která naopak srazila brankáře k zemi doputovala zpět k Michalovi, který nás tak dnes poprvé poslal do vedení. Naše euforie trvala přesně minutu: nedůsledný A. Nejezchleba nestíhal levé křídlo hostí a rázem bylo zase vyrovnáno. Běžela 58. minuta utkání, když D. Klapka předložil ideální pas do běhu Tomáši Trojanovi a ten podél brankáře a po zemi opět oživil naši šanci na vítězství.
Protože do konce utkání chybělo pouhých 12 minut, chtěli jsme si pojistit naše vedení tím, že M. Škvor půjde na post stopera a že si v obraně udělá pořádek. Ten si "opravdu udělal" a to tak, že jeho první zákrok v obraně skončil faulem v pokutovém území. Nařízenou penaltu soupeř bez problémů proměnil.
V úplném závěru utkání jsme se ještě snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale výsledkem byla pouze v 65. minutě nastřelená tyč M. Samkem. A pak už byl konec.
Rozhodně nám v tomhle utkání nechyběla bojovnost a vůle po vítězství. Co nám dnes ale chybělo bylo to pověstné fotbalové "štěstíčko!"

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:
V prvních deseti minutách jsme mohli prohrávat 3 : 0, ale Jerry nás podržel a soupeř další šance nevyužil. Pak se nám podařilo ze dvou brejků dvakrát skórovat, ale na konci poločasu soupeř snížil a hned na začátku druhého vyrovnal. Soupeř se dostal dvakrát do brankového vedení, ale klukům se podařilo vždy vyrovnat.
Všem děkuji za předvedený výkon, ale zvlášť musím pochválit Jerryho.

SESTAVA:
Jakub Doležal - Brian Lendor, Filip Matějka (C), Tomáš Fíkar, Milan Nový - Alex Kadlec (50. Adam Nejezchleba), Daniel Klapka, Martin Dukát, Tomáš Trojan - Jaroslav Najman (36. Martin Samek), Michael Škvor
BRANKY: 1 - Klapka, Dukát, Škvor, Trojan


1. KOLO:

ČAFC
PRAHA

9:0
(6:0)
ABC BRANÍK
PRAHA "B"
MARTYRIUM NA SPOŘILOVĚ

Paradoxem úvodu utkání bylo to, že hned po naší první rozehrávce vyvinul velký úprk po levém křídle k brance domácích Tomáš Trojan, dostal se do šance, bohužel jeho střela mířila přesně do náruče brankáře. Škoda.
Další minuty už pak byly jak z nejčernějšího hororu. Během 5 minut soupeř čtyřikrát vystřelil na branku a byly z toho 4 góly v naší síti!!!
A bylo to úplně jedno odkud: z velkého vápna, z malého vápna, hlavou... prostě střela a gól. Neskutečné! Takže už v 6. minutě utkání jsme prohrávali 0:4, což byla opravdu paráda.
Co ale bylo mnohem horší, byl způsob, jakým jsme dál hráli. Je jasné že stavu 0:4 se moc pěkně nehraje, ale co mi hlavně vadilo bylo, že kluci naprosto nevěděli kde a co a jak mají hrát! Trenér Stružík neustále zkouší systém 4-3-3 (prý to hraje Chelsea - ale nějak nám chybí Drogba a Anelka -:)), který je podle jiných a velice renomovaných trenérů (jak jsem se ptal) pro starší žáky naprosto nevhodný a taky ho nikdo nehraje.
V praxi to vypadá tak, že uprostřed hřiště pobíhá zoufale 1 (!!!) hráč, dle trenéra tzv. "libero", který se za 10 minut naprosto utaví, protože naprosto nestíhá přečíslení ve středu hřiště a Nejezchleba opravdu není Ballack!
Takže ČAFKA si s námi hrála jako kočka s myší a sázela nám jeden gól za druhým. Do poločasu jich stihla dát šest.
Do druhého poločasu už nenastoupil libero-Švejnoha (chudák, byl jak v Jiříkově vidění, vůbec nevěděl co má hrát) a nahradil ho libero-Nejezchleba a já osobně jsem dlouho neviděl Adama takhle "jezdit". Pochopitelně i jemu to ale nebylo nic platné, protože záložní řada domácích si s ním dělala, co chtěla. Domácí dál pokračovali ve svojí exhibici a konečné skóre se ustálilo na 0:9.
Při současném stavu, jaký v mužstvech starších žáků panuje, kdy trenér Stružík dostává z A-mužstva čtyři až pět hráčů na zápas (pokaždé ale jiných!!!???) není možné aby dál trval na svém systému, protože hráči z Áčka ho opravdu nechápou a ani nemohou a já si dokonce myslím, že ho nechápou ani hráči z Béčka. Dále si myslím, že při našem současném kádru a kvalitách hráčů bychom se měli držet osvědčeného systému 4-4-2, který mají hráči z obou mužstev zažitý. Ale samozřejmě je to na trenérovi Stružíkovi...

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:

K prvnímu mistrovskému utkání jsme se postavili v neděli odpoledne proti Braníku. Hned první překvapení bylo vidět opět našeho bývalého trenéra Stružíka. Soupeř nás zaskočil hned po hvízdnutí, když se okamžitě po rozehrávce dostal do šance, to ale bylo tak všechno, co za půli předvedl - po této akci jsme už jasně dominovali. Za první půli jsme vstřelili celkem šest gólů do soupeřovy branky. Rovnou tři góly dal Tomáš Kovačík, dalšího Jára Nováček, dále Radek Sigmund a Denis Karel. I po této dávce gólů si však soupeř do druhé půle věřil, že vyrovná a s trochou štěstí vyhraje.
(To čtete soupeři myšlenky, nebo co?)
Ve druhém poločasu jsme začali opět velice aktivně, ale střelit branku se nám nedařilo. Ovšem za pár minut jsme se dostali do slibné šance a tu zužitkoval Jára Nováček a dal gól. To soupeřovi, který si dělal zálusk na vyrovnání podrazilo kolena a jejich šance na výhru se definitivně rozpadla. Za malý moment jsme se opět dostali do akce, ale bohužel branku se nám nepodařilo střelit. Po chvilce překvapil svojí ránou z vápna Kevin Kulík a dal další gól. Mysleli jsme si, že už se nic zlého nemůže stát, ale potom šel soupeř do protiútoku a Marek Šafr se snažil zastavit jejich útočníka, ale bohužel se zranil a má zlomeninu ruky. Před koncem dal Jaroslav Nováček ještě jeden gól a Kevin Kulík nádherné břevno a tím zápas skončil. ČAFC Praha porazila doma Bráník 9:0.

autor: Denis Karel, Kevin Kulík

SESTAVA:
Vít Blahovec - Jakub Doležal, Filip Matějka (C), Jan Dvořák, Milan Nový - Alex Kadlec, Jan Švejnoha (36. Adam Nejezchleba), Tomáš Trojan - Jaroslav Najman, Martin Samek, Dominik Ruta
ŽK: Doležal


PŘEDEHRÁVKA - 9. KOLO:

FC HÁJE
JIŽNÍ MĚSTO

2:2
(1:1)
ABC BRANÍK
PRAHA "B"
PO ZÁSLUZE REMÍZA

V předehrávce 9. kola zavítal náš nově budovaný tým na hřiště FC Háje JM. V naší sestavě chyběl Adam Nejezchleba, který absolvoval trhání zubu. Protože, jak je všeobecně známo, je nás nás pouze 9 (dnes 8), museli nám pomoci hráči A-mužstva. Ti ovšem hráli celodenní turnaj a každý z nich měl v nohách 120 min. (!!!) hry. To je opravdu řádná porce, nicméně Dominik Bechara, Erik Müller, Ondra Matysík a Michal Kulíšek nechali na hřišti zbytky sil a opravdu nám pomohli. Za to jim patří obrovský dík!
Utkání začalo náporem domácích, nicméně první opravdovou šanci jsme měli my, když E. Müller vyslal kolmicí do šance T. Trojana, který ale ze slibné situace neskóroval. Mimochodem, Tomášova úžasná forma z jara, kdy nejenom pro mě byl asi naším nejlepším hráčem, je nenávratně pryč. Hraje bez chuti a zápalu, kterým hýřil na jaře a ani tréninky mu příliš nevoní. Nezbývá jen doufat, že se Tom zase zvedne, Určitě na to má!
Pomalu jsme se začli otřepávat z náporu domácích a ve 24. minutě následoval dlouhatánský výkop našeho golmana který propadl až k našemu vysunutému křídlu Jardovi Najmanovi, který se dík své velké rychlosti přehnal kolem domácího obránce a z velkého úhlu bombou do šibenice nás poslal do vedení. Za 4 minuty se podobným způsobem dostal do šance D. Bechara, který ale pálil "z první" a mimo branku. Jeho velká chvíle ale měla ještě přijít.
V 32. minutě zahrávali domácí trestný kop z hranice šestnáctky, Kuba tečovanou střelu naším obráncem stačil reflexivně nohou vyrazit do výšky, nicméně střela měla velkou rotaci a zapadla do branky, i když ji náš brankář stačil ještě zasáhnout rukou - 1:1. V úplném závěru poločasu ještě Kuba Kondelík úžasně zlikvidoval samostatný nájezd hájeckého útočníka, takže stav se neměnil. Měli jsme opravdu štěstí, že dnes měl Kuba svůj den a velmi svoje mužstvo podržel. Totéž v bleděmodrém lze ale říci i o Filipovi Matějkovi, který zahrál jako stoper naprosto fantasticky, skvěle si dirigoval obranu a přejít přes něj bylo prakticky nemožné. BRAVO PÁNOVÉ!
Druhý poločas začal obrovským závarem před naší brankou, naštěstí gól z toho nebyl. Ten přišel až ve 48. minutě po chybě Honzy Dvořáka, kdy útočník domácích bombou do šibenice z malého vápna nedal Kubovi šanci. Na našich hráčích se v těch chvílích začala projevovat únava a zatímco soupeř v pohodě střídal, my jsme už neměli nikoho, protože s úvodem 2. poločasu již na hřišti nebyl Michal Kulíšek (třísla), kterého nahradil Ondra Matysík. Byly to pro nás krušné chvíle, ale přestáli jsme je.
V 63. minutě mohlo být vyrovnáno, když Tomáš Trojan krásně hlavičkoval po rohu těsně nad branku. Co se nepovedlo teď, povedlo se o 2 minuty později: Dlouhý Kubův výkop si našel dnes výborného a neutuchajícího bojovníka Dominika Becharu, který se dostal do brejku a nezaváhal - 2:2.
Závěr zápasu se nesl ve znamení velkého tlaku domácích, který vyvrcholil v 68. minutě střelou k tyči z malého vápna, ale Kuba provedl asi svůj nejlepší a nejdůležitější zásah v utkání: jako kočka se vrhnul robinzonádou na přízemní střelu a chytil ji do rukou! Konec už jsme si pohlídali.
Závěrem lze jednoznačně řící, že bod přivezený od urostlých a o rok starších chlapíků z Hájů je jednoznačně naším úspěchem a má pro nás cenu zlata!

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Filip Matějka, Jan Dvořák, Erik Müller - Alex Kadlec, Michal Kulíšek (36. Ondřej Matysík), Tomáš Trojan - Jaroslav Najman, Dominik Bechara, Dominik Ruta
BRANKY: 1 - Najman a Bechara


 
 

PRAŽSKÝ PŘEBOR
sezona 2008 / 2009

12. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

3:1
(3:0)
SK SLAVIA
PRAHA
O TITULU ROZHODL SKVĚLÝ PRVNÍ POLOČAS

13/06/2009
Vynikající úvodní desetiminutovka našeho mužstva, kdy jsme dokázali 2x rychle skórovat a otupit tak sebevědomí Slávistů, byla hlavním důvodem našeho dnešního vítězství a znovuzískání titulu "Přeborník Prahy".
Již ve 2. minutě vznikla hezká kombinační akce po ose Kalaš - M. Švestka - Trojan, z nichž poslední, stále se lepšící Tomáš Trojan, neomylně zavěsil a poslal nás tak do vedení 1:0. Krásný fotbalový moment!
Za 4 minuty později se ve skrumáži nejlépe orientoval znovu T. Trojan, přihrál Adamu Onderkovi, který se štěstím překonal "sešívaného" gólmana podruhé. To už bylo na lavičce veselo. Měli jsme více ze hry a malinkatí Slávisté jen velice těžko pronikali před naši bránu. Naši radost znásobil v úplném závěru poločasu, ve 30. minutě exekutor trestného kopu Martin Švestka, jehož bombu ještě tečovali hostující obránci a nedali tak sebemenší šanci svému brankáři. Myslím si ale, že branka by padla i bez teče. Poločas tedy úžasných 3:0.
V úvodu 2. poločasu hned v 33. minutě střídal D. Ruta M. Klégra. Očekávali jsme, že Slávisti budou průběhem zápasu zaskočeni, ale opak byl pravdou! Stále více a více začali pronikat k naší brance, naše příliš statická obrana jim mnoho potíží nedělala a vše vyústilo celkem zbytečným faulem Petra Kalaše v pokutovém území. Následující penaltu hosté s přehledem proměnili - 3:1.
Tato branka nalila malým Slávistům novou krev do žil a nám začalo být na hřišti trudno a těžko! V tu chvíli byli hosté všude, lépe kombinovali, u míčů byli vždy dřív. Klobouk dolů, jak dokázali srdnatě bojovat proti o 2 roky starším klukům.
Nicméně naši hráči pozorně bránili a věděli, že vítězství musí dotáhnout do konce. V 56. minutě ještě krásně prošel obranou hostí Zdeněk Švestka, bohužel jeho střela těsně minula branku.
Pár minut po této šanci se ozvala píšťalka hlavního rozhodčího a konečný verdikt je jasný:
NEJLEPŠÍM MUŽSTVEM PRAŽSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ V SEZÓNĚ 2008 / 09 SE STÁVÁ PO ZÁSLUZE ABC BRANÍK
Letos nám při získání titulu hodně šlapala na paty obě "pražská S", ale i hráči Sparty a Slavie měli výkyvy ve své výkonosti, stejně jako my, naštěstí naši hráči jich měli nakonec nejméně a proto zaslouženě vyhráli. Od 4. kola soutěže (27.9.2008) do konce (13.6.2009) nepoznali hořkost porážky v mistrovském zápase, 17x vyhráli a pouze 1x remizovali. Soupeřům jsme nadělili 115 gólů, což dělá 5,23 branek/zápas. To je slušná bilance, ne?
Nesmíme zapomenout, že velkou zásluhu na tomto úspěchu má jednoznačně hlavní trenér Jiří Bašta a jeho asistent Drahoš Dvořák.
Takže kluci - velká gratulace a AŤ ŽIJÍ MISTŘI !!!
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Dominik Šlajsna, Filip Matějka, Petr Kalaš, Daniel Dvořák - Miloslav Klégr (33. Dominik Ruta), Zdeněk Švestka (C), Martin Švestka, Karel Trejbal (50. Jakub Doležal) - Adam Onderka (41. Brian Lendor), Tomáš Trojan - Adam Nejezchleba (do hry nezasáhnul)
BRANKY: 1 - Trojan, Onderka, M. Švestka


21. KOLO:

BOHEMIANS
PRAHA

0:4
(0:2)
ABC BRANÍK
PRAHA
BEZ PROBLÉMŮ
06/06/2009
Předposlední překážka, která nás dělila od znovuzískání titulu padla v deštivém odpoledni na Střížkově. Náš tým si v naprostém klidu a pohodě "pohrál" se soupeřem a vysoko zvítězil. V brance dnes nepřítomného Kubu vystřídal na svoje přání Zdeněk Švestka, který byl prakticky bez práce, ale i těch pár akcí zvládnul naprosto suveréně.
Na první branku, která přišla již v 5. minutě nahrával Martin Švestka Dominikovi Šlajsnovi. V 10. minutě zatáhl míč po levé straně Tomáš Trojan a jeho centr proměnil dnešní kapitán mužstva Karel Trejbal v náš 2. gól. Ve 13. minutě byl v pokutovém území faulován M. Švestka, ale rozhodčí faul vytáhnul mimo pokutové území. Exekutor trestného kopu a dnes opět v brilantní formě Petr Kalaš střílel vedle.
Do 2. poločasu nastoupil Dominik Ruta, který vystřídal unaveného Adama Onderku. Čas 39:16 a Martin Švestka nechytatelnou bombou zvyšuje na 3:0. Jestliže měl soupeř do této doby ještě nějaké ambice na zvrácení zápasu, tento gól mu je definitivně vymazal. Ve 44. minutě střídáme podruhé a Mílu Klégra nahradil Jakub Doležal.
Ve 49. minutě přidává svůj druhý gól Dominik Šlajsna (nahrával T. Trojan) a zároveň Adam Nejezchleba nahrazuje Briana Lendora, jenž si trochu stěžoval na bolavé koleno. Do konce zápasu se již nic podstatného neudálo a my tak jasně vyhráli 4:0.
TEĎ UŽ "JEN" TA SLAVIA!
SESTAVA:

Zdeněk Švestka - Brian Lendor (49. Adam Nejezchleba), Petr Kalaš, Filip Matějka, Daniel Dvořák - Adam Onderka (31. Dominik Ruta), Miloslav Klégr (43. Jakub Doležal), Martin Švestka, Karel Trejbal (c) - Dominik Šlajsna, Tomáš Trojan
BRANKY: 2 - Šlajsna, 1 - Trejbal a M. Švestka
NA WEBU JIŽ I VIDEO!


20. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

9:0
(3:0)
ČAFC
PRAHA
ZÁPAS SE PROMĚNIL V EXHIBICI
30/05/2009
V utkání s tradičně nepříjemným soupeřem se naše mužstvo potřebovalo zahřát do provozní teploty. A protože trenér BAŠTA asi zapomněl vytáhnout "sytič", trvalo jim to až do 18. minuty, kdy Zdeněk Švestka vypustil svůj projektil, který jenom velice těsně minul branku ČAFC.
Paradoxně první gólovku ale měl ve 14. minutě soupeř, když nesklapla naše ofsajdová past a osamocený hráč v zeleném dresu se hnal sám na Kubu. Ten však vytasil jeden ze svých parádních zákroků a míč mu doslova a do písmene sebral z kopačky.
V 21. minutě se už pomalu začal rozjíždět náš galakoncert. Při akci Klégr - Z. Švestka - Dominik Šlajsna byl ten posledně jmenovaný autorem našeho vedoucího gólu. Byla to naše 100. branka v soutěži !!!
O 3 minuty později se hlavička B. Lendora otřela o tyč, bohužel zvenku, ale již ve 26. minutě K. Trejbal přesně přihrál Brianovi Lendorovi a vedli jsme 2:0. Dvě minuty před koncem 1. půle se opřel do střely Tomáš Trojan, jehož dělovka málem roztrhla síť. Tento gól podle mne rozhodl o tom, že po celý další čas byla ČAFC naprosto neškodná a neschopná jakéhokoliv odporu.
Do druhého poločasu nastoupil D. Ruta, který vystřídal J. Doležala, jenž si stěžoval na bolest zad. V rozmezí úvodních dvou minut jsme vstřelili dva góly (Karel Trejbal a Adam Onderka) a začla hra kočky s myší. Naši hráči otřesenému soupeři vůbec nic nedovolili, probíhala perfektní kombinace, prostě radost pohledět. V rozmezí 41. - 44. minuty Karel Trejbal dvěma brankami zkompletoval svůj hattrick. V 45. minutě jsme opět střídali, když A. Nejezchleba nahradil M. Švestku. Ve 49. minutě po odraženém míči skóroval dnes podruhé Tomáš Trojan a vůbec nejhezčí byla naš poslední akce, která proběhla na 1 dotek po ose Z. Švestka - Trojan - Trejbal. Posledně jmenovaný poslal do gólovky A. Nejezchlebu, který nabídnutou šanci nemohl nedat. Ihned poté rozhodčí Pavel Soukup ukončil utkání.
Kluci díky, dnes to opět byla paráda !!! Ludwig Van Beethoven asi netušil, jak může taky vypadat jeho ÓDA NA RADOST!
SESTAVA:

Jakub Kondelík - Jakub Doležal (31. Dominik Ruta), Filip Matějka, Martin Švestka (45. Adam Nejezchleba), Tomáš Trojan - Adam Onderka, Miloslav Klégr, Zdeněk Švestka (C), Karel Trejbal - Brian Lendor, Dominik Šlajsna
BRANKY: 3 - Trejbal, 2 - Trojan, 1 - Šlajsna, Lendor, Onderka, Nejezchleba

19. KOLO:

FSC LIBUŠ

0:9
(0:6)
ABC BRANÍK
PRAHA
FOTBALOVÁ PARÁDA V LIBUŠI
23/05/2009
Od úvodního hvizdu rozhodčího Tomáše Bíma bylo jasné, že dnes na libušském hřišti bude existovat a hrát pouze jedno mužstvo - a tím jsme byli jednoznačně my. Po 6-ti týdnech od svého zranění (10. dubna) se v naší brance znovu objevil Kuba Kondelík, ovšem že by si konečně nějak zachytal, tak o tom nemůže být ani řeči. Libuští hráči totiž za celý zápas na Kubu nevyslali jedinou přímou střelu...
Skóre v zápase otevřel nádhernou střelou již ve 2. minutě Petr Kalaš levou nohou "angličanem". To byla opravdu paráda! O devět minut později se ke střele odhodlal Míla Klégr a jeho vyloženě nepovedená střela skončila k překvapení všech znovu v síti domácích. V 21. minutě, dnes si troufnu říci, nejlepší hráč na hřišti Tomáš Trojan vybojoval zdánlivě ztracený míč a zpoza obránce prudkou střelou přes celou branku otevřel svůj dnešní gólový galakoncert. Za další dvě minuty bombou z hranice šestnáctky zvyšoval na 4:0 Dan Dvořák, jemuž dnes utkání rovněž mimořádně vyšlo a byl prakticky u všeho. V této době jsme dávali branku každé 3 minuty a proto se nikdo nedivil, že ve 25. minutě skóroval umístěnou střelou Martin Švestka. A protože běžela 28. minuta, museli jsme opět skórovat, takže úplně stejným způsobem jako svoji první branku dal další gól opět Tomáš Trojan. Poločas tedy skončil 6:0.
Do druhého poločasu nenastoupil dnešní kapitán Dominik Ruta (bolavá noha) a Míla Klégr (žaludeční potíže) a nahradili je Karel Trejbal s Adamem Nejezchlebou. Již ve 42. minutě skóroval svoji další dalekonosnou střelou Petr Kalaš po nahrávce A. Nejezchleby a za dalších 8 minut překrásně uvolnil Martin Švestka Karla Trejbala a ten se nemýlil. V 53. minutě se probil po levé straně urputný bojovník Tomáš Trojan, který završil svůj hattrick na konečných 9:0. Ještě v nastavení se do obrovských šancí dostali M. Švestka a F. Matějka, ale vytouženou "desitku" se jim už nepodařilo vsítit.
Příští gól, který zřejmě dáme už v dalším zápase, bude našim 100. gólem v soutěži. To už je teda pořádná porce! Asi bude vypsána nějaká sladká odměna pro střelce!
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Adam Onderka, Filip Matějka, Zdeněk Švestka, Daniel Dvořák - Dominik Ruta (C) (31. Karel Trejbal), Miloslav Klégr (31. Adam Nejezchleba), Petr Kalaš, Martin Švestka - Jakub Doležal, Tomáš Trojan
BRANKY: 3 - Trojan, 2 - Kalaš, 1 - Klégr, M. Švestka, Trejbal
ŽK: Hudek (LIB) - Trojan (BRA)
A CO NA TO SOUPEŘ:
Do utkání s favoritem soutěže, týmem ABC Braník, jsme vstoupili bez bázně a hany a v očekávaný tlak hostů se zpočátku nekonal. Naopak to byli spíše naši kluci, kdo se snažil dostat nadostřel soupeřovy branky. Jenomže pak přišla pohledná akce hostů a rázem bylo vše jinak. Zbytečně jsme inkasovali a přestože jsme se stále snažili držet s fyzicky výborně vyzbrojeným soupeřem krok, postupně nám ujížděla půda pod nohama. S přibývajícími minutami začal soupeř stále více zlobit, jeho kombinace a rychlý přechod do útoku začínaly být stále nebezpečnější. Po druhé brance v naší síti dostala pořadně na frak i naše psychika a tak bylo o poločase vše jasné.
Ve druhém dějství to bylo už jen o tom, zda dostaneme potupnou desítku, čehož jsme byli i s trochou štěstí ušetřeni. Kluci by se měli naučit hrát i za nepříznivého stavu, což ovšem mnohdy nezvládají ani daleko ostřílenější borci.

18. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

5:3
(2:3)
SK HORNÍ
MĚCHOLUPY
INFARKTOVÝ ZÁPAS S VYNIKAJÍCÍM KONCEM
16/05/2009
První útok hostů a měcholupský hráč č. 6 Petr Malík otevírá svůj dnešní hattrick! Nejhorší na všem bylo, že všechny tři góly byly jak přes kopírák: chyba v rozehrávce Dana Dvořáka, absence pravé strany naší obrany (Domink Šlajsna) a následné přehození našeho brankáře. Ukázalo se, že Kuba Doležal opravdu brankářem není a při prvním i třetím gólu svým špatným postavením spíše hostujícímu útočníkovi více pomohl skórovat, než zabránit. Nicméně za góly nemohl.
Na první a druhý gól jsme vždy dokázali odpovědět (6. minuta - svůj premiérový gól v soutěži - Karel Trejbal a 26. minuta Tomáš Trojan po krásné akci, kdy mu nahrával Adam Onderka). Na třetí branku už to ale nešlo, protože po jejím obdržení odpískal rozhodčí konec 1. poločasu.
V šatně byl o přestávce pěkný vítr, nicméně ke střídání ještě nedošlo. V 38. minutě prováděl Petr Kalaš trestný kop z hranice šestnáctky a jeho tečovaná střela skončila těsně vedle branky. O dvě minuty nám zatrnulo, když hosté vsítili svůj čtvrtý gól, který ale rozhodčí neuznal pro postavení mimo hru. ZAPLAŤPÁNBŮ - prohrávat o dva góly - nevím, nevím.
Ve 43. minutě jsme poprvé střídali. Ze hřiště odešel Dominik Ruta, kterého nahradil rekonvalescent Kuba Kondelík, zatím však pouze do útoku. V té době byl už náš tlak doslova drtivý, ve 49. minutě sice ještě spálil Tomáš Trojan svoji druhou obrovskou šanci, ale v 51. minuta už znamenala vyrovnání z kopačky Dominika Šlajsny. To však stále bylo málo! Remíza by totiž, při dosavadních bezchybných taženích našich konkurentů v boji o titul Sparty i Slavie, znamenala prakticky konec našeho snažení
V té chvíli provedl svůj geniální tah trenér Jiří Bašta: stáhnul K. Trejbala, kterého nahradil Míla Klégr a ke "dvěma věžím" Kubovi a Dominikovi přidal Z. Švestku. Hráli jsme tedy systémem 3 - 4 - 3.
Zdeněk Švestka se mu hned po této změně "odvděčil" a nezadržitelnou bombou nás dnes poprvé poslal do vedení! V 58. minutě pak orazítkoval břevno svoji tvrdou střelou M. Klégr a vše korunoval v 59. minutě Martin Švestka po přihrávce A. Onderky na konečných 5:3!
NEUVĚŘITELNÉ - po dokonalém obratu vítězíme a stále vedeme tabulku!
Trenér Jiří Bašta:
"To, co dnes kluci předvedli v závěru utkání, dokáže málokteré mužstvo! Ve chvílích, kdy se nedaří (a dnes to tak bylo) takhle se "zmáčknout", vydolovat poslední zbytky sil a obrátit ztracený zápas ve svůj prospěch, to mě znovu přesvědčilo, že moje práce měla smysl. Všichni hráči na hřišti si zaslouží za svoje nasazení a vůli zvítězit obrovskou jedničku! Moc jim za to děkuji!"
SESTAVA:
Jakub Doležal - Dominik Šlajsna, Petr Kalaš, Filip Matějka, Daniel Dvořák - Dominik Ruta (43. Jakub Kondelík), Zdeněk Švestka, Martin Švestka, Karel Trejbal (55. Miloslav Klégr) Adam Onderka, Tomáš Trojan - Adam Nejezchleba (do utkání nezasáhnul)
BRANKY: 1 - Trejbal, Trojan, Šlajsna, Z. Švestka, M. Švestka

17. KOLO:

AFK SLAVOJ
PODOLÍ

2:4
(1:3)
ABC BRANÍK
PRAHA
PŘEDVEDENÁ HRA MNOHEM LEPŠÍ NEŽ VÝSLEDEK

10/05/2009
Když už v 57. vteřině utkání Míla Klégr hlavičkoval do tyče domácích, bylo nám všem jasné, že dnes asi žádné problémy nebudou. Proti takové vůli, nasazení a chutí do hry, jakou naši hráči předváděli, měli domácí (o rok mladší hráči) velice malou šanci a naději, že dnes uspějí. A nemohl jim v tom pomoci ani náš bývalý hráč Kuba Káš, který proti nám nastoupil v druhém poločase.
V 5. minutě lob dnes velice agilního Tomáše Trojana vykopával ještě z brankové čáry domácí obránce, ovšem o minutu později trestný kop Petra Kalaše a následující dorážka Dominika Šlajsny znamenala, že jsme se ujali vedení 1:0. Měli jsme obrovskou převahu, hráči Podolí se ne a ne dostat přes půlící čáru, nicméně naši střelci měli vychýlenou mušku, takže další góly nepřicházely.
Konečně po jednom průniku domácích na naší polovinu odpískal rozhodčí faul z naší strany a tečovaná střela po trestném kopu skončila v naší síti. Bylo tedy vyrovnáno 1:1.
Na našich hráčích toto, pro nás smolné, vyrovnání nezanechalo nijakou stopu a o dvě minuty později (23. minuta) Zdeněk Švestka pěkně našel Tomáše Trojana, který nás přízemní umístěnou střelou znovu poslal do vedení. Rozhodčí se rozhodl nastavit 1 minutu a právě v této době gólem do šatny zvyšoval na 3:1, dnes asi náš nejlepší hráč, Martin Švestka po přihrávce Karla Trejbala.
Do druhého poločasu nenastoupil kvůli puchýřům na noze Míla Klégr a nahradil ho Dominik Ruta, jenž dal o sobě vědět hned v 37. minutě, kdy obdržel žlutou kartu za faul.
Dál jsme hráli v klidu a pohodě, předváděli hezký, kombinační fotbal, jen padalo málo gólů. Ve 47. minutě to alespoň trochu vylepšil, dnes už podruhé, Tomáš Trojan po nahrávce Martina Švestky.
"Barry" šel po tomto gólu na střídačku a do hry se zapojil i poslední hráč, který byl dnes k dispozici - Adam Nejezchleba.
V 56. minutě se musel hodně červenat náš brankář Jakub Doležal, když pustil do své branky střelu z trestného kopu, který domácí hráč střílel ze středového kruhu... Soupeři jsme tak umožnili korigovat výsledek na přijatelných 2:4.
Závěrem chci všem zúčastněným hráčům poděkovat za přístup a předvedenou hru v tomuto utkání, a když budete v takto nastaveném trendu pokračovat, tak obavy o obhájení titulu jsou bezpředmětné!
SESTAVA:
Jakub Doležal - Dominik Šlajsna, Petr Kalaš, Filip Matějka, Dan Dvořák - Miloslav Klégr (31. Dominik Ruta), Zdeněk Švestka, Martin Švestka, Karel Trejbal - Adam Onderka, Tomáš Trojan (47. Adam Nejezchleba)
BRANKY: 2 - Trojan, 1 - Šlajsna a M. Švestka

A JAK TO VIDĚL TRENÉR DOMÁCÍCH PAVEL ČMELÍK:
NA LÍDRA JSME NEMĚLI
V dnešním odpoledni jsme nastoupili proti lídrovi dosavadní tabulky a tím je ABC Braník. Hosté disponují velmi fyzicky vyspělými hráči, kteří naše převyšují třeba i o půl metru a váhově klidně o 30kg. Je to realita, s kterou jsme se nedokázali vypořádat. Hosté mohli hned v prvních pěti minutách vést minimálně o tři branky. Naštěstí jim vždy selhalo to nejdůležitější a tím je přesné zakončení. V 6´ to však již hostující hráči dokázali a přetavili tak svojí úvodní herní převahu v první branku (0:1).
Nadále i po obdržené brance bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a tím byli hosté. Řada jejich střeleckých pokusů mířila vedle a řadu z nich zlikvidoval Honza Pospíchal. Ve 20´ si míč k přímému kopu postavil Lukáš Dratva a tečovanou střelou do protipohybu hostujícího golmana šťastně vyrovnal na 1 : 1. Bohužel hned za dvě minuty šel Braník opět do vedení, kdy hosté rozebrali naší obranu a útočník dával s přehledem na 1 : 2. Fotbalové dění se ani po této brance na hřišti nezměnilo. Hosté zcela ovládali hru a my jsme byli u každého míče pozdě a nevyhráli jsme jediný souboj. Těsně před poločasovým hvizdem jsme inkasovali potřetí, když si ideálně ze strany naběhl levý záložník Braníka a jeho přihrávku zužitkoval další branický střelec. Stav zápasu a poločasu byl tedy 1 : 3.
Druhé dějství mělo podobný průběh jako to první. Hosté drželi mnohem více míč na svých kopačkách a my jsme se jen těžko prosazovali. Sice to nebylo tak markantní jako v půli první, ale jednoznačné to bylo. Hosté svůj tlak korunovali dalším brankou, když jsme nedohráli osobní souboj uprostřed hřiště a zcela volný hráč nedal Honzovi žádnou šanci (1:4).
Ve 48´si míč k přímému kopu opět postavil Lukáš Dratva, ale branku překopl. Vynahradil si to v minutě 55., kdy jeho střela skončila pod břevnem branické branky. Stav zápasu 2 : 4. Do konce zápasu stojí za zmínku ještě krásná kombinace hostů, která ale zaplaťpánbů skončila na boční síti naší branky. Na naší straně byla ještě šance v poslední minutě, kdy z velkého úhlu střílel Pepík Doleček, ale hostující brankář jeho střelu kryl. Utkání tak skončilo výsledkem 2:4
Co napsat na závěr? Z mého pohledu jednoznačná záležitost ve prospěch hostujícího týmu. Přehrál nás v důrazu, aktivitě a herní kvalitě. Kluci bojovali, ale dnes to prostě na lepšího soupeře nestačilo. Dobrý výkon předvedl Doleček a Vojtěch. Poděkování patří i hráčům z A (Káš a Dratva), kteří nám svým výkonem určitě pomohli. Doufám, že příští týden sehrajeme doma vítěznou partii s Bohemians 1905 a připíšeme si další přeborové body.


16. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

5:0
(2:0)
FC BOHEMIANS
1905
SPOKOJENOST POUZE S VÝSLEDKEM
01/05/2009
V utkání s o 2 roky mladšími kluky z Bohemians (komplet 98) neměl být žádný problém. A taky nebyl, zvláště když jsme snad vůbec poprvé hráli se zajištěnou obranou (Kalaš). Tento termín sice nemá trenér Bašta rád, nicméně díky tomuto opatření se soupeř prakticky nedostal do šance a nijak nás po celý zápas, až na jednu vyjímku, vážně neohrozil.
V 8. minutě se v gólové šanci ocitl Dan Dvořák, avšak brankáře Czechowskeho neohrozil, protože jeho střela mířila vedle branky. Vše si ale tentýž hráč vynahradil o minutu později, kdy naprostě přesně nahrál na gól Brianu Lendorovi, který již nezaváhal. V 16. minutě se po samostatné akci dostal do "gólovky" Dominik Šlajsna ale ani on neproměnil.
V 17. minutě měl šanci i soupeř, ale náš náhradní golman Jakub Doležal byl proti a výborně střelu vyrazil na roh. Poslední zajímavá událost 1. poločasu proběhla v 19. minutě, kdy Martin Švestka velmi pěkně poslal do šance Dana Dvořáka a ten se už napodruhé nespletl - 2:0.
Do 2. poločasu nenastoupil Zdeněk Švestka (pro změnu ho zlobil druhý kotník) a nahradil ho Dominik Ruta. Ve 33. minutě samostatně pronikal D. Šlajsna, stačil ještě v pádu vystřelit jedovatou střelu, kterou druhý brankář Bohemians Kouba neudržel a pro Adama Onderku to pak byla už jen povinnost - 3:0.
V tyto chvíle byla vidět "jakás-takás" snaha o kombinaci z naší strany (po důrazné "domluvě" trenéra o přestávce), nicméně po třetí naší brance se jaksi opět potichu vytratila a následovalo nakopávání a nepřesnosti.
Ve 46. minutě se rozběhl k sólu Martin Švestka, narazil si D. Rutou a pak nekompromisně zavěsil. Vedeme již 4:0. O 3 minuty později došlo v našem mužstvu ke střídání, kdy velmi nevýrazného M. Klégra nahradil A. Nejezchleba.
Sedm minut před koncem obdržel Martin Švestka přihrávku od A. Onderky, všimnul si, že brankář hostí je hodně vysunutý a vysokým lobem skóroval na konečných 5.0. V nastavení pak Dominik Ruta ještě nastřelil břevno a to již bylo dnes vše.
Povinné 3 body jsou tedy doma, ale myslím si, že nikoho z přítomných diváků naše hra nenadchla a ani vlastně nemohla.
Závěrem opět velké díky Brianu Lendorovi za výpomoc.
SESTAVA:
Jakub Doležal - Petr Kalaš - Adam Onderka, Filip Matějka, Tomáš Trojan - Dominik Šlajsna (C), Miloslav Klégr (49. Adam Nejezchleba), Martin Švestka, Zdeněk Švestka (31. Dominik Ruta) - Brian Lendor, Daniel Dvořák
BRANKY: 2 - M. Švestka, 1 - Lendor, Dvořák, Onderka

15. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

5:3
(4:2)
FK MOTORLET
PRAHA
VÍTĚZÍME, I KDYŽ SE STÁLE NEDAŘÍ
25/04/2009
Zápas začal jak za starých časů: úvodní hvizd rozhodčího, naše mužstvo vlétne na soupeře a zasadí mu, obvykle smrtelné rány.
Tak tomu bylo i dnes, bohužel jenom v úvodní čtvrthodině, kdy Martin Švestka přiděloval svým kolegům překrásné přihrávky, které se nedaly neproměnit. Běžela 13. minuta a vedli jsme 3:0, když se 2x trefil Brian Lendor a 1x Zdeněk Švestka. Tím si naši hráči zřejmě mysleli, že si splnili své penzum a najednou přišly obrovské chyby naší obrany (Onderka, Klégr), které rozběsnily trenéra Baštu doslova doběla. V 17. minutě blafákem snižoval motorletský Mašek a o 5 minut později vystřídavší Scharf, sice nadvakrát, když první pokus mu náš gólman Kuba Doležal ještě vyrazil ale na dorážku už byl krátký. Mimochodem Kubo, dnes to bylo výborný a i když jsi dostal 3 góly, tak ani jeden nepadá na tvůj vrub a mužstvo jsi několikrát podržel. SUPER!
Naším štěstím bylo, že okamžitě po obdržení 2. gólu krásně poslal B. Lendor Dominika Šlajsnu, který podobně jako Arshavin proti Liverpoolu v plném běhu vystřelil a nezadržitelně skóroval.
V 28. minutě jsme mohli ještě více zvýšit svůj náskok. To když rozhodčí odpískal za ruku v pokutovém území penaltu, kterou ale náš exekutor Kuba Doležal bohužel neproměnil a poslal míč brankáři Grégrovi přímo do náručí.
Do druhého poločasu už nenastoupil A. Onderka, na kterého se trenér kvůli jeho výkonu velmi zlobil a nahradil ho Adam Harmanec z našich "97". Hned v 32. minutě se k dlouhému sólu vydal náš dlouhonohý útočník, dnešní kapitán Dominik Šlajsna a bezpečně zavěsil na 5:2. "Tak snad už bude klid!" - to jsme si mysleli na naší lavičce, ale nevím. Naše další hra byla rozháraná, stále přerušovaná nepřesnými výroky rozhodčího - prostě nic hezkého na pohled. Kluci se možná snaží (např. bratři Švestkové, Šlajsna, Dvořák) ale jejich bývalá forma je prostě v nenávratnu a připadá mi, že nová je zatím v nedohlednu.
Ve 40. minutě došlo v našem mužstvu ke střídání, když hřiště opustili M. Švestka s Kalašem a místo nich nastoupili A. Nejezchleba a V. Janakiev (97).
Dvě minuty před koncem výborně vyboxoval míč z brány po trestném kopu soupeře náš golman, ale vlastní brance (Z. Švestka) po následujícím rohu už zabránit nemohl. To byla taky poslední tečka v tomto zápase. Závěrem chceme poděkovat všem 3 posilám Brianovi Lendorovi, Adamu Harmancovi a Viktorovi Janakievovi. Moc jste nám kluci pomohli, díky!
SESTAVA:
Jakub Doležal - Adam Onderka, Miloslav Klégr, Zdeněk Švestka, Daniel Dvořák - Petr Kalaš, Filip Matějka, Martin Švestka, Tomáš Trojan - Brian Lendor, Dominik Šlajsna - Adam Harmanec, Viktor Janakiev, Adam Nejezchleba
BRANKY: 2 - Lendor, Šlajsna, 1 - Z. Švestka
A JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:
Prohra v tomto zápase, vůbec nemusela být. Příčiny jsou jednoduché-do 15 minuty zápasu jsme měli strach z hráčů domácích (náš nejvyšší hráč byl menší než nejmenší hráč domácích). Krajní obránci zahráli v důležitých momentech netakticky  a porazili nás dva hráči (Švestka a Šlajsna, kteří dali po dvou brankách). Strach z vysokých hráčů domácích nám svázal nohy a my jsme již v 15 minutě prohrávali, po chybách obrany a brankáře 3 : 0.  Muselo dojít k vystřídání, po kterém jsme  během deseti minut  vstřelili Filipem M. a Davidem Sch., dvě branky /3:2/. Hned z protiútoku a opět, po nedisciplinovanosti v obraně, přidali domácí čtvrtou branku /4:2/. Hra se nám v prvním poločase moc nedařila hlavně směrem dopředu, Tomáš G. se nestačil srovnat s ofsajdovou taktikou domácích a když se nám ji podařilo nakonec přelstít, tak neměl Tomáš G. potřebnou rychlost. Do druhého poločasu jsme šli s možností, že se nám podaří obrat. Domácí hlavně v obranné činnosti byli hodně zranitelní. Ovšem něco je chtít a něco jiného udělat. Hned ve druhé minutě nás zbrzdila chyba Mirka S., na níž navazoval nedůraz Vaška T. a špatně vyhodnotil situaci rovněž Dominika G. v brance /5:2/. Každé jiné mužstvo by se za tohoto stavu asi položilo, ale od tohoto okamžiku mohu kluky jen chválit. Všichni začali jezdit tzv. „po zadku“. Najednou nás bylo všude plno, předváděli jsme kolektivní a velmi pěkný fotbal s řadou šancí, ale ty jsme nedokázali proměnit. Domácí jsme za zbylých 28 minut k ničemu nepustili.  Nakonec se nám podařilo z rohového kopu snížit Robim V. /5:3/. Víc se nám již nepovedlo i když možnosti k tomu byly. Šance Filipa M. Davida Sch., Robiho V., Tomáše K. zůstali nevyužity. Za druhý poločas chci všem hráčům poděkovat, ale zápas jsme si prohráli hned na počátku. Ještě jednu věc musím zmínit.
Opět se potvrdilo, že chování a vystupování fanoušků mužstva MŽ „A“ Braníka koresponduje s vystupováním a chováním trenérů tohoto mužstva. Hulvátství je slabé slovo. Ale, ať žije sport! Buďme příkladem dětem!!!!!!

14. KOLO:

FK VIKTORIA
ŽIŽKOV

2:5
(0:0)
ABC BRANÍK
PRAHA
FESTIVAL ZMAŘENÝCH ŠANCÍ

18/04/2009
To, co jsme jsme dnes dopoledne předváděli v Xaverově patřilo k mým nejhorším zážitkům, které jsem s tímto týmem kdy prožil. S mužstvem ročníku 97, kterému jsme na podzim nasázeli 14 gólů, které je naprosto neškodné a spoléhá pouze na brejky hráče č. 11 - July Horvátha, se na konci zápasu ještě obávat o povinný zisk 3 bodů - to je trochu silná káva. To se chcete stát opět Mistry Prahy? S takovými výkony, jaké v poslední době předvádíte, to půjde asi těžko! Kdyby na konci 1. půle bylo skóre zápasu 8:0, tak to by akorát odpovídalo proměněným šancím, které jste měli. Jenže poločas skončil 0:0 a to jsme ještě měli velkou kliku, když uniknuvší Horváth ve 27. minutě netrefil branku po nesmyslném vyběhnutí našeho golmana. Klidně jsme mohli prohrávat 0:1.
Šance, které neproměnili Z. Švestka (nesmyslná a nepovedená klička brankáři místo střely), Onderka (hlavně vystřelit co nejprudčeji a do brankáře) a zvláště pak 4 (!!!) šance Dvořáka (střely mimo, nebo slabé a do brankáře; jednou "kňofkou" sice brankáře překonal ale byla to střela tak slaboučká, že vracející se Nikola Švimberská stačila míč pohodlně vykopnout z brány). Další příležitosti (Kalaš, Matějka, Trojan, Trejbal atd.) nebudu už radši ani komentovat.
Druhý poločas začal obdobně jako první: 34. minuta, před brankářem zcela osamocený M. Švestka ze 3 metrů míří vedle. O 3 minuty později už dává konečně Martin Švestka náš vedoucí, i když pěkně "ušmudlaný" gól, který ale platí. ZÁZRAK - VEDEME po 37 minutách 1:0!
43. minuta, únik M. Švestky, pobrkaná střela z hranice malého vápna (mohl jet v pohodě až do branky) která naštěstí trefuje tyč a následná dorážka Zděnka Švestky znamená dvoubrankové vedení. Ale jen do 47. minuty, kdy vyrábí hrubku jako hrom Dan Dvořák, který "překrásně vyslal" útočníka domácích do brejku a který lobem snižuje na 2:1. Minutu poté dostává za "kecy" ŽK kdo jiný než M. Švestka.
V 51. minutě dochází ke střídání: odchází ne úplně zdravý K. Trejbal, kterého nahrazuje "žolík" A. Nejezchleba. V 55. minutě pěkně unikl po levém křídle Tomáš Trojan, který na milimetr přesně nacentroval před bránu Dominikovi Šlajsnovi, který bez problémů zvýšil na 3:1. Jenže za minutu už zase vedeme pouze o 1 branku. "Vzorná spolupráce" Matějka - Onderka způsobila ztrátu míče a následná neslaná-nemastná střela skončila k překvapení všech v naší síti. Byla to první střela na našeho brankáře...
Naštěstí v 59. minutě dává svůj druhý gól Martin Švestka, který byl stejně "ušmudlaný" jako ten jeho první, ale zase, zaplaťpámbů platil! Již v nastavení vyslal Míla Klégr do sólového úniku žolíka Adama Slepičku Nejezchlebu, který svoji první šanci chladnokrevně proměnil na konečných 5:2.
Trenér Jiří Bašta:
"Z posledních výkonů mužstva jsem rozčarován. Jakoby ztratili motivaci, zdá se mi že i k tréninku přistupují velice laxně. Dnešní proměňování šancí bylo zoufalé, ale tragicky zahrála i stoperská dvojice Kalaš - Matějka. Vůbec nedokáží pochopit, co od nich chci a potřebuji. Na brankáře jde jedna lehká střela a on se jenom za ní podívá... Nevím co se děje... Všem hráčům, kromě Adama Slepičky dávám 3- a to je za hru. Kdybych měl hodnotit např. zpracování míče nebo techniku, tak mají všichni shodně velkou 5!"

SESTAVA:
Jakub Doležal - Dominik Šlajsna, Petr Kalaš, Karel Trejbal, Tomáš Trojan - Filip Matějka, Miloslav Klégr, Martin Švestka, Daniel Dvořák - Adam Onderka, Zdeněk Švestka - Adam Nejezchleba
BRANKY: 2- M. Švestka, 1 - Z.Švestka, Šlajsna, Nejezchleba

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:
Tento zápas nesl dost ožahavé téma, na podzim jsme dostali od tohoto soupeře 14 gólů. Takže konfrontace zda se hráči zlepšili nebo ne. Musíme říci že spokojenost s předvedenou hrou byla obrovská a jen lepší zakončení, efektivnější vyřešení situací a vyvarování se začátečnických chyb nás stálo minimálně jeden bod. Už v prvním poločase jsme mohli dát minimálně 4 góly, avšak větší, starší a robustnější hráči hostí zahazovali také obrovské šance. Myslím že toto utkání mohlo klidně skončit 10-20 a nikdo by se nemohl zlobit. První půle byla naprosto fantastická a pohledná z obou stran. Hráči měli nasazení, chuť a chtěli hrát fotbal. V druhém poločase jsme inkasovali po 4 individuálních chybách 4 branky a bylo těžké se dostat z deprese do které se hráči dostali. Dědina a Horvát dokázali korunovat výborný a bojovný výkon dvěma brankami. Hráčům obrovské poděkování a povzbuzení. Jelikož takovýto výkon bychom rádi viděli pokaždé a vidíme že nastavená laťka na toto mužstvo je dosažitelná a hráči se zlepšují každým tréninkem a hlavně zápasy. Gratuluji ale neusnout na vavřínech!!!!
Trenér: Petr Mikolanda


13. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

1:1
(1:1)
AC SPARTA
PRAHA
09/04/2009
Utkání, které mělo být fotbalovým bombonkem, asi moc přítomné diváky, kterých se sešla skoro stovka příliš nenadchlo. Naši hráči opět (pokolikáté už!!!???) hráli jak přikrytí dekou "komplexu Sparta" a tudíž: nervozita, nepřesné přihrávky, střelba nulová. Maličtí Sparťané se zase pro změnu pouze snažili (stejně jako doma na Strahově) hrozit brejky po nakopnutí míče záložníky. To všechno pod bouřlivou kulisou hlavně sparťanských diváků, kteří opět nemohli unést, že jejich borci jsou neustále v ofsajdu, což jim pomezní rozhodčí Drahoš Dvořák absolutně netoleroval a tudíž prakticky neustále docházelo k jeho verbálnímu urážení a sprostému nadávání. Čili celkově nic pěkného!
Zápas začal oboustraně opatrně a i když jsme většinou byli na polovině soupeře, prakticky jsme ho nijak neohrozili. Naopak v 17. minutě, když Dan Dvořák trestuhodně ztratil míč na své polovině, čehož okamžitě hosté využili, naštěstí nemířili přesně a míč skončil pár centimetrů vedle od Kubovy svatyně.
Ve 22. minutě jsme ale zažili svoji první a asi i poslední radost: Martin Švestka prakticky z nulového úhlu překonal sparťanského brankáře Jindru Staňka (zapůjčen z "96"), který si mokrý míč mezi nohama sám srazil do sítě. Inu - i to se stává renomovaným gólmanům, nicméně gól platil a my jsme vedli 1:0.
Z vedení jsme se ale radovali pouhé 2 minuty! To totiž "zaúřadoval" Tomáš Trojan, jeho naprosto nesmyslné kličky způsobily ztrátu míče před vlastní šestnáctkou, čehož využil sparťanský útočník Ondřej Novotný, který srovnal skóre na 1:1. V poslední minutě 1. poločasu ještě krásně vypálil z hranice pokutového území Filip Matějka, ale jeho bomba se pouze otřela o břevno branky hostů.
V 33. minutě druhého poločasu zahrozil, jak "živou vodou politý" rychlým brejkem Adam Onderka, ale jeho tvrdá střela šla těsně mimo branku. Ve 46. minutě musel z hřiště odejít Zdeněk Švestka (kotník), jehož nahradil Dominik Ruta.
V rozmezí 53. - 54. minuty přišly velké chvíle našeho gólmana. Během jedné minuty musel čelit dvěma stoprocentním šancím hostů, ale vždy skvěle zachránil. Myslím, že se dá naprosto zodpovědně říci, že těmito zákroky nám Kuba vychytal alespoň ten jeden bod! To konečně ocenil i trenér Jiří Bašta při hodnocení výkonu hráčů.
V 56. minutě měl ještě jakýs-takýs střelecký pokus Dan Dvořák, ale jeho slabá střela skončila v náručí sparťanského brankáře. A TO BYLO VŠE!
Opět se dnes ukázalo, že i takovým borcům a "tvrďákům" jako je např. Petr Kalaš, nebo Martin Švestka se ze Sparty prostě roztřesou kolena. A je úplně jedno, že to jsou kluci O DVA ROKY MLADŠÍ! Jejich výkon byl dnes opět ustrašený a u Petra dokonce úděsný. Hodně se snažil Filip Matějka, který kromě jedné své klasické "minely" zahrál podle mě velice slušně. Průměr si odehráli Z. Švestka, Klégr, Dvořák, Šlajsna a Trejbal a v druhé půli i Onderka. Zklamáním ještě pro mě byl výkon (kromě již zmiňovaného Kalaše a M. Švestky), Trojana. Rutu nehodnotím pro krátký pobyt na hřišti, ale taky nic moc!
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Dominik Šlajsna, Filip Matějka, Petr Kalaš (C), Tomáš Trojan - Adam Onderka, Miloslav Klégr, Zdeněk Švestka (46. Dominik Ruta), Karel Trejbal - Martin Švestka, Daniel Dvořák
připraveni: Jakub Doležal a Adam Nejezchleba (do hry nezasáhli)
BRANKY: 22. M. Švestka (BRA) - 24. Novotný (SPA)
A JAK TO VIDĚL TRENÉR SPARTY PETR MACEK:
Dnešní zápas s vedoucím Braníkem byl podobný podzimnímu souboji na Strahově. Domácí měli častěji míč na svých kopačkách, ale brankové příležitosti jsme měli pouze my. Braník hrající ofsajd systém nás celkem 18x vystavil do postavení mimo hru, ale v prvním poločase z těchto ofsajdů při dvou únicích Daniela Marečka akce zastavil nesmyslně rozhodčí. Bohužel nevyužité šance, které zlikvidoval brankář Braníka (2x Daniel Mareček, 2x Ondřej Novotný, 1x Petr Plachý) z tohoto utkání na rozdíl od podzimu udělali remízu. Utkání mužstvo "odjezdilo", všichni hráli velmi obětavě, ale vyzdvihnout bych chtěl hlavně výkon celé obranné čtveřice.

12. KOLO:

FC JIŽNÍ MĚSTO
HÁJE

0:6
(0:2)
ABC BRANÍK
PRAHA
SPOKOJENOST POUZE S VÝSLEDKEM
04/04/2020
Pouze s výsledkem můžeme být spokojeni, nikoliv však s výkonem našeho mužstva. Jakoby na našich hráčích z počátku zápasu ležela těžká deka ještě z debalku se Spartou.
Utkání se rozbíhalo velmi pomalu a úvodních 15 minut ani nepřipomínalo utkání leadra soutěže do té doby s předposledním mužstvem tabulky. Až v 17. minutě se rozhodl Petr Kalaš k dlouhému sólu a jeho finální přihrávka byla nasměrována na Mílu Klégra, který bombou pod břevno zasunul do branky společně i hájeckého brankáře, který míč neudržel - vedeme 1:0. Míla mohl za dalších 5 minut znovu zazářit, ovšem jeho obrovská šance minula o centimetry branku domácích.
V té době jsme vůbec nehráli naši hru krátkých i dlouhých přihrávek, ale hráči se snažili pronikat do zhuštěné obrany individuálně, což moc k úspěchu nevedlo. Až těsně před koncem 1. poločasu si Kalaš s Klégrem vyměnili pozice a byl to právě Petr Kalaš, který zvyšoval po Mílově namazání na 2:0.
Do druhého poločasu byl vystřídán Adam Onderka, kterému poločas ale vůbec nevyšel, Dominikem Rutou. A byli to kupodivu domácí, kteří se hned v 31. minutě ocitli sami před našim brankářem, který jejich pokus naštěstí zlikvidoval. Ve 33. minutě zahrával trestný kop Martin Švestka a zmatený domácí obránce bombou do vlastní sítě zvyšoval místo nás na 3:0. Tento vlastní gól definitivně poslal domácí do kolen a jednoznačnými pány na hřišti konečně bylo naše mužstvo. Ve 41. minutě dnes náš nejlepší hráč Míla Klégr poslal do uličky Dominika Rutu, který po zemi zvyšoval již na 4:0.
V 50. minutě došlo v našem mužstvu k poslednímu střídání: Kubu Kondelíka v brance vystřídal Zdeněk Švestka a Kubu Doležala Adam Nejezchleba. V 54. minutě po samostatné akci zvyšoval Petr Kalaš už na 5:0 a stejně tak v 60. minutě, tedy v úplném závěru utkání na konečných 6:0 Martin Švestka.
SESTAVA:
Jakub Kondelík (50. Zdeněk Švestka) - Dominik Šlajsna, Filip Matějka, Martin Švestka, Tomáš Trojan (C) - Adam Onderka (31. Dominik Ruta), Miloslav Klégr, Petr Kalaš, Karel Trejbal - Jakub Doležal (50. Adam Nejezchleba), Daniel Dvořák
BRANKY: 2 - Kalaš a M. Švestka, 1 - Klégr a Ruta
FOTOGALERIE I VIDEO ze zápasu jsou již k dispozici

11. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

7:0
(3:0)
FC BOHEMIANS
PRAHA
JSME PODZIMNÍMI MISTRY PRAHY!!!

Praha má svého nového podzimního mistra soutěže mladších žáků!
15/11/2008
V dnešním slunném odpoledni jsme tuto skutečnost potvrdili na umělé trávě v Kačerově vysokým vítězstvím proti střížkovským Bohemians.
Od úvodního hvizdu nás naši hráči nenechali ani na vteřinku zapochybovat, jak dnešní záverečné utkání podzimu dopadne a pevně vzali taktovku do svých rukou. Nebojovalo se ani tak o to, kdo zvítězí, ale pouze o to, kolik nasázíme našemu soupeři gólů.
Jako první, již ve 4. minutě, vypálil na branku náš "ostrostřelec" Petr Kalaš z dobrých 30-ti metrů a jeho bomba skončili v síti hostujícího mužstva. Za 4 minuty později ho napodobil z trestného kopu po faulu na M. Nguyena náš nejlepší střelec podzimu Martin Švestka a bylo to rázem 2:0. A za další minutu si naběhl dobře na rohový kop Zděnka Švestky Míla Klégr a zvyšoval na 3:0. V 11. minutě se mohl zapsat do tabulky střelců i Tomáš Trojan, ale jeho dělovka z trestného kopu pouze zazvonila na břevně branky hostí.
Po této "ostré desetiminutovce" si chlapci trochu vybrali volno a i když soupeře nepustili přes půlící čáru, začali hrát přiliš individualisticky, což ke vstřelení gólu do konce poločasu již nevedlo.
O přestávce trenér zamíchal přímo drasticky se sestavou, která vypadala takto: dolů šli oba útočníci M. Nguyen a A. Onderka (nakopnuté koleno), do branky nastoupil Tonda Dudek, do útoku naopak jako "žolík" Kuba Kondelík společně s Mírou Vostřákem.
Hned v 31. minutě jsme čelili prvnímu nebezpečnému brejku hostí, ale střela bohemáckého útočníka skončila naštěstí vedle naší branky. V 33. minutě opět tvrdě pálil na branku Petr Kalaš a jeho bombu brankář hostí neudržel - 4:0.
V 37. minutě byl T. Trojan vystřídán A. Nejezchlebem. Naši kluci zase začali kombinovat a výsledkem byla ve 42. minutě již druhá branka M. Švestky, kterého poslal do šance P. Kalaš. V rozmezí 48. - 53. minutě spálili dvě tutovky po samostatných akcí M. Švestka a D. Dvořák, ale v 54. minutě přesně zamířil hlavou po rohu P. Kalaše Zdeněk Švestka a bylo to 6:0. O minutu později završoval svůj hattrick Martin Švestka opět střelou z dálky a zakončil i náš dnešní gólový účet.
Myslím, že dnešní utkání si kluci pěkně užívali a výsledkem byla hezká hra na pohled a ještě k tomu vysoké vítězství.
Takže, kluci: Děkujeme Vám za výkony, které jste na podzim předváděli a přejeme podobné pokračování na jaře spojené s obhájením titulu Přeborníka Prahy.
A teď si zajedeme pro nějaké ty poháry do hal!

SESTAVA:
Jakub Kondelík (31. Antonín Dudek) - Dominik Šlajsna, Filip Matějka, Martin Švestka, Tomáš Trojan (37. Adam Nejezchleba) - Miloslav Klégr, Petr Kalaš, Zdeněk Švestka (C), Daniel Dvořák - Adam Onderka (31. J. Kondelík), Michal Nguyen (31. Miroslav Vostřák)
BRANKY: 3 - M. Švestka, 2 - Kalaš, 1 - Klégr, Z. Švestka

Přidal Fanča 2008-11-16 21:02:01 IP: 86.49.44.52
Gratulace podzimnímu mistrovi Prahy v kategorii mladších žáků! Budou také gratulovat pánové Konečný a spol.?pro Fanču
Přidal conny 2008-11-17 09:34:12 IP: 81.31.6.78
Myslím si, Fančo, že asi těžko! Děkujeme za gratulaci!


Gratulace od Kášů
Přidal Káš nejstarší 2008-11-17 12:43:38 IP: 213.220.253.213
Super závěr podzimu. Ať se daří i na jaře.Kášovci.


gratulace
Přidal Pavel Čmelík - Podolí 2008-11-17 18:17:15 IP: 84.42.202.226
Je slušnost pogratulovat vítězi podzimní části soutěže. Gratuluji.

10. KOLO:

ČAFC
PRAHA

1:4
(1:2)
ABC BRANÍK
PRAHA
ČAFCE "ŠVESTIČKY" MOC NECHUTNALY

09/11/2008
V dnešním velmi příjemném a slunném dopoledni jsme přijeli na hřiště velmi nepříjemného a neoblíbeného soupeře ze Spořilova - ČAFC Praha.
Jak jsme očekávali a upozorňovali kluky, že utkání bude ze strany domácích velmi emotivní, tak se taky stalo. Jejich, po celou dobu zápasu, řvoucí trenér se snažil na hranici slušnosti vytočit své hráče k maximálnímu výkonu...
Jenže mu to vůbec nevyšlo. Jednak jsme ve svém týmu měli dnes vynikající a s chutí hrající bratry Martina a Zděnka Švestkovy a jednak jsme už ve 3. minutě vedli po krásných fotbalových akcích z levé strany 2:0!
Nejprve poslal Jakub Doležal do ulice Martina Švestku a ten po zemi při našem prvním útoku skóroval a hned po následné rozehrávce soupeře Petr Kalaš vybojoval míč, přesně nahrál Danovi Dvořákovi a ten se ze své "parkety" většinou nemýlí - 2:0.
Vše mohl pojistit znovu M. Švestka o minutu později, ale jeho střela jen o centimetry minula branku domácích.
V dalších dlouhých minutách se však z našich kopaček úplně vytratila přesnost a i když se soupeř dostával přes polovinu hřiště pouze při brejcích (které náš vysunutý brankář v pohodě sbíral) další branky nepřicházely.
V 29. minutě ztratil nevýrazný Dominik Šlajsna zbytečně míč na polovině hřiště a z následujícího útoku nejmenší hráč domácích snižoval na 1:2.
Do druhé poloviny nenastoupili již D. Šlajsna a J. Doležal a naskočili Tomáš Borák s Michalem Nguyenem a nutno konstatovat, že tento tah se trenérovi povedl. Naše obrana získala nasazením T. Boráka klid a M. Nguyen svým pohybem a rychlostí určitě předčil D. Šlajsnu.
Ve 43. minutě se rozhodl napřáphnout z velké dálky dnes skvělý Martin Švestka a jeho "angličan" by si zasloužil zařazení do gólové hitparády "Barclay´s Premier League!" FOTBALOVÁ NÁDHERA MARTINE!
V rozmezí 51. až 53. minuty přišly velké chvíle jeho bratra Zděnka Švestky: nejprve střílel těsně vedle branky domácích a vzápětí, po nádherném sóle z půlky hřiště, kdy obešel snad 5 protivníků, nekompromisně zavěsil levou nohou. VELKÁ PARÁDA ZDĚNDO!
A těmito dvěma gólovými zasáhy obou bráchů zápas skončil. Domácí byli zralí na ručník a na hřišti se tak mohli objevit zbývající 3 náhradníci, kteří už v pohodě s ostatními hráči dovedli utkání do vítězného konce.
Švestky prostě byly dnes pro "Čafku" příliš trpké!

SESTAVA: Jakub Kondelík - Jakub Doležal (31. Tomáš Borák), Miloslav Klégr (37. Antonín Dudek), Filip Matějka, Tomáš Trojan (C) - Adam Onderka (55. Adam Nejezchleba), Petr Kalaš, Zdeněk Švestka, Daniel Dvořák (55. Donovan Whalen) - Dominik Šlajsna (31. Michal Nguyen), Martin Švestka
BRANKY: 2 - M. Švestka, 1 - Z. Švestka, Dvořák

Míla se snaží zabránit akci domácích
Bojovník Filip
Martin čaruje u rohového praporku
O tvrdé souboje nebyla nouze
Zdeněk hlavičkuje, sekunduje Martin
Zahráváme rohový kop
Nuda, nuda, šeď, šeď...
Přidal Fanča 2008-11-11 21:34:28 IP: 86.49.44.52
Trenér trénuje pěkně, chlapci hrají pěkně, ale na bránických stránkách vládne nuda. Že by došel humor????? Loni byla radost vaše stránky číst. Letos jen občas rozvíří hladinu kontroverzní názory pánů D.J.W., Konečného, Karla Lasíka... Ing. Conny se rve jako lev, občas pí Klégrová, ale co ti ostatní rodiče? A, krucinál, co na to všechno borci Braníka? Prosím, připravte i trochu zábavy. A přeju hodně úspěchů!


pro Fanču
Přidal conny 2008-11-12 07:50:40 IP: 213.220.240.69
Díky za uznání, slibuji, že v brzké době to bude zase veselejší Připravuji novou verzi, tak se vám to snad bude líbit A je fakt, že ti naši borci sice hrají docela dobře fotbal, ale něco napsat.....

souhlasím
Přidal Pavel Čmelík - Podolí 2008-11-17 18:21:11 IP: 84.42.202.226
Po dnešním zápase s Čafkou. Plně souhlasím s charakteristikou trenéra Čafky. Zažil jsem to dnes na vlastní oči. Podrobnosti v mém hodnocení zápasu na našich stránkách.

9. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

6:0
(4:0)
FSC
LIBUŠ
POHODOVÉ UTKÁNÍ S POHODOVÝM SOUPEŘEM

01/11/2008
Jestliže jsem psal o posledním utkání, že to byla prachsprostá nuda, dnešní utkání, kupodivu v příjemném podzimním a slunečném odpoledni, bylo pravým opakem.
Pravda, teprve až po 10. minutě, kdy jsme vstřelili po samostatné akci Petra Kalaše a dorážkou Dominika Šlajsny náš první gól. Do té doby byla naše hra neuspořádaná a rozháraná, ale tato branka kluky uklidnila a začali hrát svůj hezký, útočný a kombinační fotbal.
Libuš ale nebyla v žádném případě odevzdaná, jak často vídáme u jiných soupeřů ale snažila se občas i kousat. Že to nevedlo k žádnému gólovému zápisu můžeme dnes děkovat v pohodě chytajícímu Jakubovi Kondelíkovi, který několik brejků skvěle zneškodnil a dvakrát mu pomohlo i to, že si dnes dobře postavil tyče svojí branky. Když se totiž podařilo soupeři Kubu překonat, byla z toho jednou tyč a jednou břevno. Hráči z Libuše byli navíc po celou dobu utkání velmi hlasitě povzbuzováni a hnáni vpřed svým trenérem, před jehož sytým barytonem - klobouk dolů!
Naše kluky ale dnes hra mimořádně bavila
(nejvíc asi Petr Kalaše s Tomášem Trojanem - oba jednoznačně nejlepší hráči na hřišti), takže veškerá snaha hostí vyšla jaksi naprázdno. Ona holt pouze snaha někdy nestačí....
Všechny naše góly padly po ukázkových akcích, na kterých se nejvíc podíleli P. Kalaš, Z. Švestka a T. Trojan. Již v 9. minutě musel opustit hrací plochu pro křeče v žaludku D. Dvořák, kterého vystřídal A. Dudek ale v žádném případě ho nenahradil....Jeho "chodící fotbal" nemá v žádném případě šanci uspět! Tondo, už se sebou něco dělej, nebo budeš věčný náhradník!
Jeden příklad za všechny: T. Trojan na místě levého obránce mu nabídne překrásnou kolmici, jenže pan Dudek než se rozhoupá, tak to jsou věky, takže Tomáš si vlastně běží pro přihrávku, kterou si poslal sám (!!!???!!!) a vzápětí nekompromisně skóruje! To jsou ale věci!
Svoji premierovou trefu do sítě v mistrovském zápase měl i Michael Nguyen a ve druhé půli se na hřišti objevili i zbývající náhradníci Mirek Vostřák a Adam Nejezchleba a zvláště prvně jmenovaný podal bojovný výkon v rámci svých možností a málem i skóroval. Dnes jsme hráli bez nemocného Martina Švestky, ale doufáme, že na příštím mistráku proti ČAFC už bude zdráv.
Závěrem chci poděkovat všem hráčům za předvedený výkon, bavil jsem se moc (doufám, že i přítomní diváci) a vůbec - byla to taková POHODA, KLÍDEK A TABÁČEK!

SESTAVA:
Jakub Kondelík (C) - Jakub Doležal, Miloslav Klégr, Filip Matějka, Tomáš Trojan - Adam Onderka, Petr Kalaš, Zdeněk Švestka, Daniel Dvořák (9. Antonín Dudek) - Michael Nguyen (42. Adam Nejezchleba), Dominik Šlajsna (31. Miroslav Vostřák)
BRANKY: 2 - Trojan, 1 - Šlajsna, Kalaš, Onderka, Nguyen


8. KOLO:

SK HORNÍ
MĚCHOLUPY

0:2
(0:2)
ABC BRANÍK
PRAHA
NUDA V HORNÍCH MĚCHOLUPECH

25/10/2008
Kdo dnes v časné a mlhavé ráno očekával v Měcholupech nějaké super utkání s dosavadním leadrem tabulky, musel být zákonitě zklamán. Náš tým odehrával zápas naprosto "profesorsky" bez jakékoliv herní jiskry a jediné aktivum je zisk 3 bodů a postup na 2. místo v tabulce, kdy ztrácíme už pouze jediný bod na vedoucí Spartu.
Přitom tak neškodného a odevzdaného soupeře jsme už dlouho neměli. Ne, že by byl na tom nějak fotbalově špatně, ale zdálo se mi, že z nás hráči Měcholup mají obrovský respekt. Jejich ojedinělé brejky šikovného levého křídla končily tím, že sice utekl našim obráncům, pak se ale z nepochopitelného důvodu zastavil a naši vrátivší se obránci mu míč v pohodě sebrali.
Gólové skóre otevřel v 9. minutě. svým dnes už typickým únikem po křídle a následující tvrdou střelou pod břevno Daniel Dvořák. Za osm minut později se dostal k odraženému míči Dominik Šlajsna a bylo to 2:0.
Kdyby v tuto chvíli utkání skončilo, o nic bychom už asi nepřišli!
Dál už to byla jen nepředstavitelná nuda s nepřesnostmi na obou stranách. Ve 22. minutě hezky pronikl po pravém křídle náš dnes asi nejlepší hráč Petr Kalaš, ovšem jeho gólovou přihrávku D. Dvořák trestuhodně minul. Za zmínku snad ještě stojí bomba P. Kalaše v poslední minutě 1. půle, která golmanovi domácích Šarounovi způsobila velké potíže a s námahou ji odvracel na roh.
Do druhého poločasu M. Klégra a M. Nguyena vystřídali J. Doležal a D. Balek (vypůjčen z "97"), ale obraz hry se nezměnil. Rozháranost a nepřesnost na obou stranách pokračovala i nadále. Naši jedinou velkou šanci z 37. minuty zmařil opět D. Dvořák.
V závěru zápasu dal ještě trenér šanci i hráčům z lavičky: M. Vostřákovi, A. Dudkovi a A. Nejezchlebovi jít si zahrát, ale zde nemůžeme čekat, že by naše hra po tomto střídání šla nějak nahoru. Takže jsem možná nebyl sám, kdo s radostí přivítal závěrečný hvizd náhradního rozhodčího Jana Peška, který ukončil utkání na vteřinu přesně.

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Adam Onderka, Filip Matějka, Martin Švestka, Tomáš Trojan - Miloslav Klégr, Petr Kalaš, Zdeněk Švestka (C), Daniel Dvořák - Michael Nguyen, Dominik Šlajsna - Jakub Doležal, Dominik Balek, Adam Nejezchleba, Miroslav Vostřák, Antonín Dudek
BRANKY: Dvořák a Šlajsna


7. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

5:3
(3:1)
AFK SLAVOJ
PODOLÍ
DNES JSME HRÁLI FOTBAL POUZE 15 MINUT

18/10/2008
Pouhých 15 minut (!!!) hráli naši hráči fotbal na který jsme od nich zvyklý a na který se dá koukat. V rozmezí 3. až 11. minuty nasázeli zpočátku ustrašenému soupeři z Podolí 3 branky a poté naše "primadony" usoudily, že to dnes stačí, že už není třeba hrát a tak přestaly...
Hned ve 2. minutě zahrozil již uzdravený Dominik Šlajsna a jeho střela minula jen o centimetry Wagnerovu branku. V další minutě už ale Mikeš přesně nahrál Martinovi Švestkovi, který vsítil úvodní branku zápasu. V 5. minutě byl u zrodu pěkné akce Dan Dvořák, který umožnil znovu Martinovi Švestkovi skórovat a změnit stav na 2:0. Za dalších 6 minut si postavil míč na hranici pokutového území Petr Kalaš a na jeho prudkou a dobře umístěnou střelu brankář Podolí nestačil - 3:0!
V tu chvíli se zdálo, že si podolští odvezou pěkný debakl. Jenže opak byl pravdou! "Hvězdy" z Braníka si v tuto chvíli myslely, že se jim už nemůže naprosto nic stát a přestaly hrát. Začala se vytrácet kombinace, M. Švestka se opět rozhodnul kličkovat a pravidelně tak začal přicházet o míč a hráči z Podolí vycítili svoji příležitost. Přestali hrát ustrašeně a čím dál víc začali ohrožovat našeho brankáře. Jejich snaha vyvrcholila v 25. minutě po selhání celé naší levé osy: M. Švestka ztratil při nesmyslném kličkování míč, D. Dvořák nestačil jeho chybu napravit a T. Trojan jenom koukal, jak se přes něj přehnal podolský útočník Vojtěch, který vzápětí podél našeho vyběhnuvšího brankáře snižoval na 3:1. Ve 26. minutě opustil hřiště pro zranění kolena Dvořák, kterého nahradil Jakub Doležal.
Přestože o přestávce dostali hráči od trenéra každý svůj díl, obraz hry se příliš nezměnil. V 38. minutě sice nacentroval dobře Adam Onderka na Tomáše Trojana, který zcela nečekaně zvýšil na 4:1, ale naši hráči se ne a ne zklidnit. Chaoticky hledali jeden druhého a přihrávky se většinou minuly svého cíle. Soupeř zahrozil hned o 2 minuty později, naštěstí jen zazvonila Kubova pravá tyč. Ve 41. minutě musel střídat Dominik Šlajsna, na kterém byl pochopitelně znát velký tréninkový výpadek. Přesto byl trenérem hodnocen jako jeden z nejlepších. Nahradil ho Adam Nejezchleba.
Ve 44. minutě vyrobil, dnes velmi slaboučký, Adam Onderka fatální chybu a ve snaze ji ještě nějak napravit, pomohl si faulem v pokutovém území. Následující penaltu hráč hostí s přehledem proměnil, a i když Kuba vystihnul směr, neměl šanci - 4:2.
Jediné, co mě ve 2. půli potěšilo, byla akce z levé strany Zděnka Švestky, který s "buldočí vůlí" přešel přes 4 hráče a naservíroval gólovou přihrávku na "zlatém podnosu" pro Adama Nejezchlebu, která se prostě nedala nedat. Opět jsme soupeři odskočili o 3 góly.
V 55. minutě vyrobil další ze série svých hrubých chyb A. Onderka a soupeř nás za ní opět trestal - 5:3. Ještě v nastavení v 62. minutě přihrával velmi laxně "malou domů" M. Švestka, ale Kuba byl naštěstí o pár pikosekund u míče dříve než podolský útočník. A to již bylo dnes vše - Zaplať Pánbů!

Trenér Jiří Bašta: "Nevím, proč musíme stále dělat "hvězdy" z mužstev, která za normálních okolností musíme přehrát rozdílem třídy! Vůbec nedovedu pochopit, co se klukům začalo dít v hlavách za stavu 3:0. Příšerný výkon i příšerný fotbal!"

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Adam Onderka, Miloslav Klégr (C), Filip Matějka, Tomáš Trojan - Antonín Dudek, Petr Kalaš, Zdeněk Švestka, Daniel Dvořák (26. Jakub Doležal) - Dominik Šlajsna (41. Adam Nejezchleba), Martin Švestka
BRANKY: 2 - M. Švestka, 1 - Kalaš, Trojan, Nejezchleba

A JAK TO VIDĚL TRENÉR HOSTŮ ČMELÍK:
BOJOVNOST NA BRANÍK NESTAČILA
Sobotní slunné podzimní odpoledne lákalo k procházce do přírody, ale řada fotbalových trenérů zamířila na zápas domácího Braníku s Podolím. Bylo otázkou, zda se naši hráči vyrovnají z fyzicky vyspělým soupeřem, který jako jediný v pražském přeboru hraje tuto soutěž pouze s roč. 96.
Běžela pouhá 2´a Mára Wagner lovil již míč ze své sítě. M. Švestka si pohrál s naší obranou a přízemní střelou k tyči otevřel skóre zápasu (1:0). Studená sprcha, která měla bohužel další pokračování. Domácí byli agresivnější, byli dříve u míče a naši kluci měli obrovský respekt k vysokým hráčům Braníka. To mělo za následek další branku v naší síti. V 5´si odražený míč našel opět M. Švestka a bylo to již 2 :0.
V 8´nám svitla naděje na ohrožení domácí branky. David Janoušek se prodral k samostatnému úniku, ale brankář Kondelík jeho střelu vyrazil reflexivně na rohový kop. Důležitý zákrok. Domácí byli ale stále páni na hřišti. V minutě 11. si míč k přímému kopu postavil Kalaš a z hranice šestnáctky trefil pravý dolní kout Wagnerovy branky. Bohužel míč Mára vyrazil pouze na tyč, od které se "kulatý nesmysl" odrazil do naší branky (3:0).
V tuto chvíli to vypadalo na debakl a na ručník do ringu. Nevím, co se ale stalo, ale od třetí naší obdržené branky přestali domácí hráči hrát. Důkazem toho byly naše dva samostatné nájezdy na domácího brankáře. Neuspěli v nich Vojta Čmelík ani David Janoušek. Hra se vyrovnala a kluci pochopili, že se s favorizovaným soupeřem dá také hrát. V 19´ se blýskl skvělým zákrokem Mára Wagner, kdy prudkou střelu domácího útočníka bravůrně zlikvidoval. Běžela 25´a my jsme se konečně dočkali gólového úspěchu. Dnes aktivně hrající Adam Vojtěch proměnil svoje sólo a snížil na 3 : 1. Pokračovali jsme i nadále do poločasové přestávky v aktivní hře a výsledkem byl ještě jeden průnik Vojty Čmelíka, který ale nebyl dobře zakončen.
Do druhého dějství jsme šli s odhodláním ještě zkusit Braník potrápit. Od 30´do 39´se hra odbývala ve středu hřiště bez jakékoli šance na jedné či druhé straně. Přišla však 40´a domácí hráč Trojan vystřelil přízemní střelu, kterou bohužel lehce tečoval jeden z našich a k překvapení všech přítomných skončil tento míč na levé tyči, od které se opět odrazil do naší branky (4:1).
Hned po rozehrání ze středového kruhu se dostal do samostaného úniku David Janoušek, ale ikdyž obstřelil domácího brankáře Kondelíka, tak jeho střelu zastavila tyč a bohužel pro nás se míč odrazil zpátky do hřiště. Ve 43´byl faulovaný David Janoušek v pokutovém území a náš exekutor pokutových kopů David Rodina snížil na rozdíl dvou branek (4:2). Domácí neměli, až na dva přímé kopy, které trestuhodně překopli, žádnou šanci. Byli jsme to naopak my, kteří hráli bojovně a agresivně. Paradoxně se ale měnilo skóre ve prospěch domácích. M. Švestka využil v soubojích s našimi hráči svojí výškovou a váhovou převahu a připravil nádherně míč Nejezchlebovi, který dával do prázdné branky (5:2)
Kluci to však nevzdali a hráli stále naplno. Odměnou jim byla další branka v domácí síti. Po ideální přihrávce Vojty Čmelíka se v samostatném úniku prosadil David Janoušek a snížil na 5: 3. V 57´ po rohovém kopu Davida Rodiny zachraňoval domácí brankář. V 60´mohl upravit zápasové skóre Martin Charvát, ale netrefil opuštěnou branickou branku a tak zápas skončil vítězstvím Braníka v poměru 5 : 3.
Utkání se dá zhodnotit slovy, že Braník rozhodl zápas za prvních 11´. Kluci byli zbytečně ustrašení a bezsebevědomí. Naopak druhá polovina byla víc jak vyrovnaná a trošku nám nepřálo i fotbalové štěstí, které bylo na straně domácích při odrazech od tyčí. Závěrem je ale nutné přiznat, že Braník je velmi kvalitní tým a vítězství si zasloužil. Klukům děkuji za bojovnost a chuť prát se o výsledek do poslední minuty. V příštím kole nás čeká Bohemians 1905 (na Šeberově) a bude to boj o střed tabulky, protože domácí mají o jeden bod více jak my.


6. KOLO:

FC BOHEMIANS
1905

0:5
(0:1)
ABC BRANÍK
PRAHA
VÝRAZNÉ VÍTĚZSTVÍ SE ZRODILO AŽ VE DRUHÉM POLOČASE
12/10/2008
O dost lepší výkon (i když rozhodně nebyl stoprocentní) než proti Motorletu předvedli dnes naši hráči v 6. kole Pražského přeboru na UT v Šeberově proti doposud neporaženým hráčům Bohemians 1905.
O dva roky mladší chlapíci z Bohemky se sice snažili, ale vážné nebezpečí pro naši branku, až na pár brejků, tato snaha neznamenala...
Už se pořád opakuji, ale je to opravdu tak: soupeře jsme hned v úvodu zatlačili na vlastní polovinu hřiště a výsledkem byla v 9. minutě naše první (a na dlouhé chvíle i poslední) střela v 1. poločase. To pálil prudce po zemi přesnou, umístěnou střelou k tyči z poměrně velké dálky Petr Kalaš a k překvapení všech (zřejmě i střelce) skončila v síti domácích.
V 15. minutě došlo ke srážce dvou našich hráčů Kalaše a Vostřáka. Zatímco první jmenovaný to odnesl pouze viklajícím se řezákem, druhý jmenovaný musel odjet do nemocnice na šití čela. Do utkání tak za Vostřáka naskočil do zápasu Michael Nguyen, pro něhož to bylo první soutěžní utkání.
Celý poločas naše obrana plnila vzorně "offside system", což při správném mávání pomezního Drahoše Dvořáka přivádělo domácí rodiče a fandy přímo k šílenství a vedlo k vulgaritám na Drahošovu adresu. Pouze ve 27. minutě se útočník Bohemky dostal do brejku a tím i do šance, se kterou si ale poradil náš brankář a odvrátil na roh.
Do 2. poločasu za J. Doležala nastoupil A. Dudek a kupodivu se do první šance, znovu po brejku dostali v 38. minutě utkání domácí. Útočník si poradil i s Kubou, ale jeho střela naštěstí směřovala mimo naší branku.
Nedáš - dostaneš! Po následujícím dlouhém Kubově výkopu přiklepl M. Nguyen Danovi Dvořákovi, který hezkým lobíkem a pravou (!!!) nohou pojistil naše vedení.
Po této brance jsme začínali mít čím dál tím větší převahu a vůbec jsme nedovolili soupeři dostat se z vlastní poloviny. V 51. minutě vystřídal Z. Švestku Adam Nejzchleba, který hned po 2 minutách pobytu na hřišti přihrával na gól znovu Danovi Dvořákovi, který opět pravou nohou zvyšoval na 3:0, čímž bylo prakticky po zápase.
Sice ještě v 54. minutě musel hasit Filip Matějka před velkým vápnem poslední únik domácího hráče, za což dostal ŽK, ale to bylo se strany domácích vše.
Ne tak ale ze strany naší: v 56. minutě přihrával M. Nguyen na gól Martinovi Švestkovi a hned o minutu později náš exekutor trestných kopů Petr Kalaš z dobrých 20 metrů tvrdou ranou pod břevno uzavřel náš gólový účet na konečných 5:0.
Tímto výsledkem jsme se dostali na 4. místo v tabulce se ztrátou 3 bodů na vedoucí Spartu. Skvěle si ale vedou naši střelci, kteří v 6-ti zápasech nastříleli již 35 gólů!
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Adam Onderka, Filip Matějka, Miloslav Klégr (C), Tomáš Trojan - Jakub Doležal (31. Antonín Dudek), Petr Kalaš, Martin Švestka, Daniel Dvořák - Miroslav Vostřák (15. Michael Nguyen), Zdeněk Švestka (51. Adam Nejezchleba)
BRANKY: 2 - Kalaš, Dvořák, 1 - M. Švestka
Oddychnout si tedy dnes může trenér Jiří Bašta, nad kterým před utkáním visel Damoklův meč. V případě prohry totiž CONNY prohlásil, že na jeho místo angažuje předního fotbalového experta Konečného-Čupáka!

5. KOLO:

FK MOTORLET
PRAHA

3:2
(1:1)
ABC BRANÍK
PRAHA
"HVĚZDY" POZHASÍNAL V KOŠÍŘÍCH MOTORLET

05/10/2008
Přímo tragický byl dnešní výkon našich "hvězd" v 5. kole soutěže na nerovném a drnovitém hřišti Uhelných skladů v Košířích proti hráčům SK Motorlet Praha.
Žádná snaha hrát, pomalost, nepřesné přihrávky spojené se střeleckou nemohoucností - to vše silně kontrastovalo vůči chuti hrát fotbal a bojovat o každý míč s o rok mladšími hráči soupeře. Z tohoto výchozího snahu nemohlo vzniknout nic jiného než trpká, ale zcela zasloužená porážka.
Přitom po úvodním hvizdu rozhodčího to vypadalo nadějně, jako většina našich zápasů. Nastěhovali jsme se na polovinu soupeře a výsledkem tlaku byl ve 12. minutě gól Martina Švestky, který rozhodčí neuznal pro údajný ofsajd. O 2 minuty později vyrobil náš golman Jakub Kondelík nevídanou "minelu", kterou ale zcela nepochopitelně domácí útočník nevyužil, zastavil se a Kuba mu vzal míč z kopaček. Skóre se tedy prozatím neměnilo.
V 15. minutě se zrodila naše první a jediná pěkná akce v zápase, kdy Petr Kalaš uvolnil do uličky Martina Švestku, který se nemýlil a poslal nás do vedení. Tím ovšem fotbal z naší strany skončil. "Mistři" se zřejmě uspokojili a absolutně přestali hrát. V 18. minutě se autor našeho gólu rozhodl "zakličkovat si" na hranici vlastní šestnáctky, přišel o míč a výsledkem bylo vyrovnání na 1:1.
Od této chvíle začal z naší strany probíhat chaotický fotbal plný nepřesností a bez jakékoli snahy něco vytvořit. A. Dudek pobíhal v útoku jak "poplašená včela" a vůbec nevěděl, co má dělat, když se k němu náhodou dostal míč. To samé, "v bleděmodrém" byl J. Doležal, který ztratil prakticky každý míč (pokolikáte už???!!!). Zdeněk Švestka sehrál zřejmě nejhorší výkon ve své dosavadní kariéře co ho znám, za což ho i trenér ohodnotil jako nejhoršího hráče!
O přestávce dostali všichni hráči od trenéra pořádný "kouř" a v úvodu 2. poločasu se zdálo, že si vzali ponaučení a "šlápnou do toho."Ve 33. minutě pálil na branku P. Kalaš, ale jeho střela minula o pár centimetrů svůj cíl. O 10 minut později se "předvedl" nový hráč na hřišti M. Vostřák (nahradil Dudka) naprosto zbytečnou ztrátou míče na půlící čáře a vyslal tak neomylně 2 rychlé hráče Motorletu do brejku, což vzápětí znamenalo 2:1 pro domácí.
Ve 46. minutě si po faulu na Kalaše postavil míč Martin Švestka a bombou z dobrých 20-ti metrů nedal domácímu brankáři šanci. Srovnáno na 2:2.
Po této brance z naší strany nastal "festival neproměněných šancí," ve kterých se postupně ocitli Kalaš, M. Švestka, Vostřák a vystřídavší Nejezchleba - ovšem kompletně všichni nastřelili brankáře a gól z toho nebyl.
V 55. minutě nám všem na nervy zahrál náš brankář při vyběhnutí, kdy už měl míč na svých kopačkách, se najednou rozhodl ustupovat před útočníkem a neskutečný závar, který touto chybou vytvořil, musel řešit A. Onderka odkopem z naší brankové čáry.
V té době, kdy jsme si již všichni mysleli, že zápas skončí remízou, se dostal do brejku domácí útočník, kterého se rozhodl sledovat Adam Nejezchleba takovým způsobem až zakopnul a srazil ho v pokutovém území k zemi. Následující penaltu její exekutor s přehledem proměnil, i když Kuba směr vystihnul ale nedosáhnul.
Čas 61:28 a zkáza byla dokonána!
Opět se v dnešním zápase ukázalo, jak úzký kádr máme a jak moc chybí oba Dominikové - Šlajsna a Ruta (druhý z nich se nedostavil na zápas a vůbec nevíme proč??!!). Trochu přísnější měřítko podle trenéra dnes snese pouze Míla Klégr, kterému se chvílemi přibližovali F. Matějka, T. Trojan, J. Kondelík a P. Kalaš.
Ostatní dnes zcela propadli!
SESTAVA:

Jakub Kondelík - Adam Onderka, Filip Matějka, Zdeněk Švestka, Tomáš Trojan - Jakub Doležal (45. Adam Nejezchleba), Miloslav Klégr, Petr Kalaš, Daniel Dvořák - Antonín Dudek (31. Miroslav Vostřák), Martin Švestka
BRANKY: 2 - M. Švestka

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:
V tomto týdnu jsme sehráli tři přátelské zápasy s kvalitními soupeři. Hlavně čtvrteční zápas s SK Slávia Praha "B" nám ukázal, že se herně lepšíme. V tomto trendu jsme pokračovali i proti jednomu z kandidátů na vítězství v naší soutěži. Kluci se od počátku zápasu snažili plnit to, co jim bylo při přípravě řečeno. Dělali jsme i nadále chyby, ale ty tentokrát vyplývaly z naší velké bojovnosti. Soupeř nás sice přehrával po fyzické stránce, ale díky rychlým protiútokům jsme stačili jeho snahu eliminovat. V prvním poločase jsme měli první velkou šanci Kouklíkem, ale brankář hostů byl na svém místě. Poté ještě Kouklík trefil tyč. V 16. minutě jsme však byli zbrklí před naší šestnáctkou a po nedůrazu se dostal míč k hráči hostů, který nedal výborně chytajícímu Švorčíkovi šanci /0 : 1/. Jak se říká "nedáš dostaneš". O pár minut později jsme kopali roh, hosté odvrátili před šestnáctku, kde šel do souboje důrazně Svoboda, míč se dostal k Závozdovi, ten uvolnil Svátu, který přehodil vybíhajícího brankáře /1 : 1/. Do konce poločasu ještě zahodil své šance výborně hrající Kouklík, Scharf D., Vardanyan. Druhý poločas jsme začali špatně. Hned od začátku jsme se dostali pod velký tlak. S vypětím všech sil, výborném výkonu Švorčíka v brance a trošce štěstí jsme tento tlak ustáli. Pak jsme se vzpamatovali a začali opět hrát svoji hru. Najednou nás bylo všude plno. Šance jsme však zahazovali jednu za druhou. Jen Scharf D. šel čtyřikrát sám na brankáře, ale nic. Sváta rovněž po ideálním uvolnění Vardanyana nezakončil své sólo. Po čtvrtém úniku Scharfa D. jsme se nakonec Kouklíkem dostali do vedení /2 :1/. Radost nám překazil trestný kop hostů. Na prudkou a vysokou střelu Švorčík nedosáhl /2 : 2/. Pak se střídali šance na jedné i druhé straně. V těchto momentech měli navrch oba brankáři. Švorčík tentokrát výborně četl hru a párkrát nás podržel. Na šance jsme v zápase vyhráli. Už se zdálo, že zápas skončí remízou, když opět Scharf D. po výborné přihrávce Šahiniho, šel sám na branku. Ve vápně tak zamotal hlavu obráncům, že ti jej faulem poslali k zemi. Penaltu šel kopat Vardanyan, který se zatím ve střelbě pokutových kopů nemýlí. Zajistil nám zasloužené, ale překvapivé vítězství /3 :2/. Za předvedený výkon jsme si vítězství zasloužili, kluci dřeli a plnili dané úkoly až na malé výjimky do puntíku. Jen tak dále.


4. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

14:1
(6:0)
FK VIKTORIA
ŽIŽKOV
REKORDNÍ VÝHRA
27/09/2008
Celé dnešní jednání mělo jednostranný a monotóní průběh: Viktorka byla od začátku zatlačena na vlastní polovinu, odkud se zoufale snažila dostat míč co nejdále od své branky. Příliš se jí to ale nedařilo a odvezla si zdrcující porážku. Je ovšem pravdou, že celé mužstvo je složeno z hráčů roč. 97 a dokonce byla v základní sestavě i jedna dívka (Nikola Švimberská).
Nicméně naše mužstvo si dnes v tréninkovém tempu s velkou chutí zastřílelo a výsledkem bylo 14 gólů v soupeřově síti. Svůj premiérový gól si dnes dal i Tonda Dudek, hrající poprvé celý zápas.
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Adam Onderka, Filip Matějka, Zdeněk Švestka, Tomáš Trojan (C) - Dominik Ruta (31. Jakub Doležal), Miloslav Klégr, Petr Kalaš, Daniel Dvořák - Antonín Dudek, Martin Švestka
BRANKY: 4 - M. Švestka, 3 - Dvořák, 2 - Kalaš, 1 - Ruta, Doležal, Klégr, Dudek, Onderka

3. KOLO:

AC SPARTA
PRAHA

3:1
(2:1)
ABC BRANÍK
PRAHA
PODRUHÉ V TÝDNU POKOŘENI OD SPARTY
21/09/2008
Ve šlágru 3. kola Pražského přeboru, kdy se utkaly doposud neporažené první dva týmy, dnes ráno na větrném Strahově, jsme nedopadli podle našich představ. Již podruhé v tomto týdnu jsme prohráli se Spartou s hráči o 1 rok, resp. o 2 roky, mladšími...
Vlastní utkání začalo oboustranným opatrným oťukáváním, aby se zjistilo, co má druhý tým za lubem. Ve 12. minutě jsme se při pěkně akci po ose M. Švestka - Z. Švestka - Ruta - Vávra (97) dostali do gólové šance, bohužel posledně jmenovaný neunesl tíhu zodpovědnosti a pálil vedle.
Ve 20. minutě se už ale měnilo skóre - bohužel v náš neprospěch. Naše ofsajdová past nesklapla právě nejlépe a uniknuvší sparťanský útočník, kterého s lehkých výklusem sledoval P. Kalaš nikým neobtěžován i když nadvakrát (první pokus mu Kuba zneškodnil) v pohodě poslal svoje mužstvo do vedení.
A to nebylo všechno! O 4 minuty později následovala neskutečná hrubka dnes velmi slabého J. Doležala a prohrávali jsme 0:2! To tedy byla pěkná sprcha pro náš tým! Ve 27. minutě, při obléhání sparťanské branky překvapil možná i sám sebe Tomáš Trojan, jehož vysoká, lobovaná střela pravou nohou (!!!!) vypálená na zdařbůh skončila v sítí domácího mužstva.
Touto střelou (která, jak se později ukázalo, byla jediná v zápase ze hry !!!!!) vykřesal pro nás "jakou-takous" naději na zvrat v utkání. Jak se ale později ukázalo, byla to naděje čistě platonická.
Do druhého poločasu již nenastoupili Doležal (tragický) a Vávra (neviditelný) a nahradili je M. Klégr s D. Valešem (97). Tyto změny nám ale nepomohly a dál jsme neplodně kombinovali na polovině domácích bez jakéhokoliv pokusu o střelbu. Pouze hezká kombinace ve 34. minutě zaváněla brankou - to by ale Z. Švestka musel vystřelit a ne poslat sparťanskému brankáři "malou domů". Ve 46. minutě pro změnu vyrobil "děsivou hrubku" jeho bratr Martin; naštěstí následující střela mířila mimo naše tyče. Poslední hřebíček do vlastní rakve zasadil náš asistent Drahoslav Dvořák v roli pomezního rozhodčího (Dragi nechcete jít s Danem do Sparty? ), když pustil asi dvoumetrový ofsajd, který Sparťané beze zbytku využili a zvýšili na konečných 3:1. V poslední minutě jsme ještě mohli alespoň korigovat výsledek, ale trestný kop v podání M. Švestky skončil bezpečně v náručí sparťanského golmana.
Byla to naše celkově 2. přímá střela (!!!) na branku soupeře. To také jenom dosvědčuje naši dnešní mizérii!
Trenér Jiří Bašta:
"Přísnější měřítko snesou pouze Kuba Kondelík v brance a Adam Onderka s Dominikem Rutou. Ostatní zahráli ve velkém útlumu, což se pochopitelně objeví i v hodnocení. Nevím, proč na ně tak mocně působí, že hrají se Spartou. Úplně se při utkání sesypou, nedokáží kombinovat a hrát svoji hru, notabene s hráči o 2 roky mladšími. Z jejich výkonu jsem zklamán a rozčarován! Ta třetí branka, kterou jsme dostali po Drahošově zaváhání, nic neřeší, protože jsme ve 2. poločase stejně nedokázali dát gól. Tak jsme holt prohráli 1:3 místo 1:2."

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Dominik Ruta (5. Doležal), Petr Kalaš, Martin Švestka, Daniel Dvořák (31. Daniel Valeš) - Adam Onderka, Filip Matějka, Zdeněk Švestka (C), Tomáš Trojan - Jakub Doležal (5. Ruta), Pavel Vávra (31. Miloslav Klégr) - připraveni: Miroslav Vostřák a Antonín Dudek (do hry nezasáhli)
BRANKA: Trojan

2. KOLO:

ABC BRANÍK
PRAHA

11:1
(6:0)
FC HÁJE
JIŽNÍ MĚSTO

HRA KOČKY S MYŠÍ

13/09/2008
Při dnešním 2. kole mistrovské soutěže jsme zavzpomínali na "blažené časy" při našem loňském účinkování ve II. třídě. I dnes jsme si hráli se soupeřem jako "kočka s myší" a uštědřili mu nemilosrdnou porážku.
Úvodem je třeba podotknout, že Háje přijely s komplet ročníkem "97", což ovšem není naše starost. Asi nevěděli, že v Praze existuje pouze nepatrná komunita "97", která s námi dokáže držet krok. Háje to však v žádném případě nejsou.
Před zápasem ale náš tým postihla velká marodka. Posuďte sami, kdo chyběl: Šlajsna (klíční kost - dlouhodobě zraněn), Kondelík & Dudek (chřipka), Ruta (zánět v koleně - hrál pouhých 10 minut), Onderka & Dvořák (silně nachlazeni - střídali v poločase). Byli jsme nuceni zapůjčit si hráče z našich "97" (Balek, Kischer, Vávra a Jeřábek) a musím říci, že to byly posily velmi účinné!
V samotném zápase trvalo pouhé 4 minuty, než jsme poprvé rozvlnili síť soupeře. Háje byly celé utkání zatlačeny na svouji vlastní polovinu a dostávaly jeden gól za druhým. Za první poločas bych vyzvedl krásný lob Zdenka Švestky při jeho druhém gólu (kolik už jich takhle dal?), sprint přes půlku hřiště Petra Kalaše zakončený nechytatelnou bombou levou nohou do šibenice a závěrečný gól 1. půle Tomáše Trojana, který mu úžasně, po technické fintě, naservíroval Dominik Balek.
Druhý poločas se nesl v obraze poločasu prvního: soupeř se jen zoufale a marně brání a my přidáváme jeden gól za druhým. Konečný stav se zastavil na čísle 11!
Dnes si kluci v tréninkovém tempu krásně zastříleli a zvláště chci vyzdvihnout a poděkovat za výkony všem čtyřem klukům z "97". S takovým přístupem a nasazením, s jakým jste dnes hráli, musíte být ve své soutěži superhvězdy!
SESTAVA:
Filip Matějka - Jakub Doležal (40. Dominik Ruta), Petr Kalaš, Martin Švestka, Daniel Dvořák (31. Filip Jeřábek) - Martin Kischer, Miloslav Klégr, Adam Onderka (37. Miroslav Vostřák), Zdeněk Švestka (C) (40. Pavel Vávra) - Dominik Balek, Tomáš Trojan
BRANKY: 3 - Z. Švestka, Balek, 1 - Kalaš, Onderka, Trojan, M. Švestka a vlastní

1. KOLO:

SK SLAVIA
PRAHA

1:2
(1:1)
ABC BRANÍK
PRAHA
VYDŘENÉ VÍTĚZSTVÍ
06/09/2020
Ve velkých bolestech se dnes dopoledne rodilo naše první vítězství v Přeboru Prahy proti fotbalově velmi vyspělému soupeři z Edenu. O Slavii 98 se ví, že to je asi nejlepší tým ve své kategorii v republice a hráči, ač o 2 roky mladší než naši borci si s námi ve fotbalových dovednostech vůbec nezadali. V určitých chvílích nás dokázali i předčit. Dnes určitě v nasazení, rychlosti a i celkově působili fotbalovějším dojmem než naše mužstvo.
Po úvodním hvizdu se naše obrana z nepochopitelných důvodů vytvořit dálnici pro šikovné a mrštné útočníky domácích a nebýt Kuby (mimochodem dnes ve skvělé formě), mohli jsme již ve 20. vteřině utkání prohrávat. Takhle dokázal vyrazit střelu na roh.
V 6. minutě jsme ale zahrávali rohový kop Dominikem Rutou a Filip Matějka přeskočil všechny obránce domácích a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Tato branka nás povzbudila a začali jsme mít navrch. V 10. minutě Zdeněk Švestka (jeho výkon poznamenán stále zraněným kotníkem) obešel všechny hráče i s brankářem, ovšem jeho slaboučkou střelu stačil vykopnout z brankové čáry slávistický obránce. ŠKODA! .
Ve 12. minutě už ale udeřil soupeř. Po pravém křídle nikým neatakován unikal domácí útočník a přes celou naší zkoprnělou obranu přesně nahrál na nabíhající levé křídlo, které zkušeně lobem přehodilo našeho vysunutého brankáře.
A to nebylo všechno! Již v 15. minutě, opět po brejku, měli domácí další velkou šanci, kterou ale zlikvidoval náš brankář. O minutu později, v tomto zápase udatně bojující, Tomáš Trojan se probil před brankáře, ale měl to bohužel "na pravou", takže jeho "čudla" skončila bezpečně v náručí slávistického golmana.
Slavia zlobila stále víc a víc a v 19. (po brejku) a v 28. minutě (po hrubce M. Švestky) musel Kuba Kondelík (naštěstí úspěšně) vyřešit dvě tutovky v neprospěch domácích.
Ve 2. poločase, zřejmě po důrazné domluvě trenéra, kluci zabrali, vytvořili si tlak, ale branka z toho stále nebyla. Naopak v 38. minutě, kupodivu dnes hodně chybující, Martin Švestka dal opět Kubovi vyniknout. Ve 41. minutě náš dnes asi nejlepší hráč, Petr Kalaš prováděl trestný kop, ale jeho "dělovka" skončila pouze na tyči slavistické svatyně. Maličký, ale velmi šikovný, golman Slavie byl v tu chvíli bez šance. O minutu později se opět prosadil po křídle Trojan, ale jeho střela skončila pouze na boční síti.
Ve 45. minutě střídal trenér velmi nevýrazného J. Doležala, kterého nahradil M. Vostřák a zároveň v téže minutě obdržel P. Kalaš žlutou kartu za faul. Ve 46. minutě se konečně prosaddil i Adam Onderka, ovšem svoji střelu namířil přesně do náruče slavistického golmana. V 53. minutě odkulhal ze hřiště naprosto vyčerpaný Z. Švestka a nahradil ho A. Dudek. Dan Dvořák, kterému zřejmě kapitánská páska svazovala nohy vyrobil v 55. minutě neskutečnou hrubici, naštěstí Kuba ho opět podržel a zabránil soupeři skórovat z jasné šance.
Už jsme skoro byli smířeni s remízou, která by zřejmě byla spravedlivá pro obě mužstva, když 2 minuty před koncem normální hrací doby vlétl jako blesk do šestnáctky Filip Matějka a s velkým štěstím rozhodl. Hrály se sice ještě další 4 minuty, ale vítězství už jsme si dokázali pohlídat.
Zřejmě nejtěžšího soupeře (i podle hlasování) tak máme na podzim za sebou a naštěstí VÍTĚZNĚ !!!
Trenér Jiří Bašta:
"I takováto uktání se musí hrát. Kluci mě zklamali svým přístupem k utkání. Moc se jim až na 2 - 3 vyjímky hrát nechtělo! Slavia, ač o 2 roky mladší působila fotbalověji. Příště to bude, doufám, mnohem lepší!"

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Jakub Doležal (45. Ruta), Petr Kalaš, Martin Švestka, Daniel Dvořák (C) - Adam Onderka, Miloslav Klégr, Filip Matějka, Zdeněk Švestka (53. Trojan) - Dominik Ruta (45. Miroslav Vostřák), Tomáš Trojan (53. Antonín Dudek)
BRANKY: 2 - Matějka