TURNAJE

MORAVA CUP 2009

Svatibořice - Mistřín
27. - 28. 6. 2009

POSLEDNÍ SPOLEČNÁ AKCE TOHOTO MUŽSTVA
aneb
EUFORIE ve Svatibořicích

Jako poslední společnou akci našeho mužstva jsme si vybrali prestižní a velmi silně obsazený mezinárodní turnaj MORAVA CUP 2009, který se letos konal pro mužstva ročníku 96 v moravském městečku SVATOBOŘICE - MISTŘÍN.
Jak jsem předeslal, jednalo se o naší poslední sportovní akci s tímto týmem a pochopitelně jsme si ji všichni chtěli užít. Ubytovali jsme se, stejně jako loni, v penzionu SAN MARCO v Mutěnicích, který nám absolutně vyhovoval a byl nám díky majiteli, panu Markovi Zimulkovi, plně k dispozici. Tentokrát s námi jeli i někteří rodiče, kteří se dostavili pomoci automobilů i motocyklů již v pátek, den před zahájením turnaje. Večer jsme si krásně zavzpomínali, na grilu opečené klobásky voněly a pití bylo také dost. Někteří rodiče dokonce nešli ani spát - tolik si toho měli co říct! (Druhý den byl ale pro ně trochu "slabší"
16 mužstev bylo rozlosováno do 4 skupin, odkud 2 nejlepší celky postupovaly do bojů o mety nejvyšší, zbytek pak bojoval o 9. - 16. místo. Naše skupina byla nazvána "skupinou smrti". Posuďte sami: FC Vysočina Jihlava - 6. místo MSŽL-MŽ, FC Náchod-Deštné - vítěz divize MŽ a Artmédia Petržalka (SK) - 6. místo SL-MŽ. Slušný ne? V tu dobu jsme si říkali, že jen postup ze skupiny by byl úspěchem.
Jenže zřejmě v srdcích s duších naši kluků byla velká touha poprat se o výsledek a i když těsně před odjezdem zrušily svou účast posily Lendor a Borák, řekli si, že i ve 12 (!!!) hráčích svou kůži lehce neprodají. A pak to taky tak vypadalo na hřišti: při každém zápase se vydali z posledních sil, jezdili nahoru dolů a navíc je vždycky dokázal podržet Kuba v brance (podle našeho trenéra jasně nejlepší brankář turnaje). Nutno dodat, že občas při nás stálo i to pověstné "štěstíčko", ale to, jak je všeobecně známo, přeje lepším a odvážnějším.
Ve skupině jsme si v prvním utkání nečekaně snadno poradili s ligovou Jihlavou. V utkání s vítězem divizní soutěže Náchodem to byla remíza, kterou zachránil Kuba svými zákroky při dvou ojedinělých brejcích soupeře, ale celkově jsme měli i tady navrch. Třetí utkání s Petržalkou jsme vyhráli kontumačně 3:0, protože soupeř svoje utkání proti nám odvolal z důvodu zranění obou brankářů. Celkově jsme tedy skupinu vyhráli se 7 body a skórem 5:0, což bylo o 3 branky lepší než skóre Náchoda.
V nevyzpytatelném čtvrtfinále jsme narazili na ligové FC Hořovicko. I tady nebyl žádný velký problém, celé utkání jsme měli ve své moci, vedli 2:0 a až teprve v závěru soupeř snížil po rohovém kopu. A to ještě v úvodu zápasu měl 2 velké šance náš nejlepší hráč Tomáš Trojan, ale obě bohužel neproměnil.
Klíčovým zápasem, jak se později ukázalo, bylo semifinále proti SK Roudnici n./Labem. Již v prvních zápasech tohoto celku na sebe poutal obrovskou pozornost hráč č. 7 - Ladislav Horký. Tento hráč s visáží a postavou 18-ti letého pořízka pravidelně rozhodoval zápasy roudnických a ve 3 zápasech dokázal vsítit neuvěřitelných 7 branek. Došlo tedy k protestu ostatních účastníků turnaje a mužstvo bylo oprávněně vyloučeno z turnaje. Po tomto incidentu dokonce i trenér Roudnice přiznal, že někteří hráči (tedy i Horký) jsou starší. Jako důvod udával nedostatek hráčů ročníku 96! Trochu podivná filosofie a přístup k fair-play, že?
Zklamání a slzy v očích některých našich hráčů nad nespravedlností dokázali vysušit pořadatelé několik minut po našem semifinalovém zápase, když oficiálně vyhlásili vyloučení Roudnice z turnaje, potvrdili naše kontumační vítězství 3:0 a ztvrdili tak náš postup do finále!
V následujícím finalovém utkání proti domácím divizním Šardicím z nás asi málokdo věřil, že si povedeme úspěšně, zvláště pak, když nemohl nastoupit pro obnovené zranění kotníku Zdeněk Švestka!Naše střídačka tak zela prázdnotou a do základu musel nastoupit i náš jediný náhradník J. Doležal.
V posledním zápase se ale projevila obrovská síla mužstva a i když byli takto "zdevastovaní" nechali na hřišti poslední zbytečky sil, dokázali uhrát bezbrankovou remízu, být dokonce lepším týmem a hnáni fantastickým povzbuzováním našich rodičů se zdálo, že i většina týmů na tribuně fandila našim urputně bojujícím Borcům! (Záměrně s velkým "B").

NAŠE ZÁPASY V TURNAJI:
SKUPINA:
ABC - FC Vysočina Jihlava 2 : 0 (1:0)
V 9. minutě vsítil T. Trojan gól po nahrávce D. Šlajsny, ale rozhodčí ho neuznal pro domnělý ofsajd. Ve 12. minutě už ale vedeme 1:0 po brejku a následném zakončení Dominika Šlajsny.
Ve 2. poločase ve 22. minutě rychle pronikal do pokutového území A. Onderka, byl sražen a následující penaltu s přehledem proměnil Martin Švestka. Tři minuty před koncem vytahuje Kuba dva excelentní zákroky těsně za sebou po úniku 2 jihlavských útočníků a udržuje čisté konto v zápase.
BRANKY: Šlajsna, M. Švestka
ABC - FC Náchod-Deštné 0 : 0 (0:0)
I když jsme měli po celý zápas herní převahu, gólové šance jsme si nevytvořili. Byl to naopak soupeř, který 2x v zápase udeřil (5. a 21. minuta), naštěstí Kuba byl vždy na místě.

ABC - FC Artmedia Petržalka 3 : 0 - kontumačně

ČTVRTFINÁLE:
ABC - FC Hořovicko 2 : 1 (1:0)
V rozmezí 1.-3. minuty se ocitl 2x T. Trojan v obrovské šanci, ale ani jednou se mu nepodařilo skórovat. První branku jsme vsítili až v 7. minutě po překrásné kombinační akci Trojan - Trejbal - Šlajsna, kdy posledně jmenovaný Dominik Šlajsna pohodlně zasouval do branky.
56 vteřin v 2. poločasu stačilo Petru Kalašovi, aby se po naší rozehrávce prokličkoval na hranici pokutového území a nekompromisní bombou zvýšil na 2:0. Soupeř dokázal pouze po rohovém kopu minutu před koncem zkorigovat na 2:1.

SEMIFINÁLE:
ABC - SK ROUDNICE n./L. 1 : 2 (0:0) 3 : 0 - kontumačně
V samotném zápase jsme první poločas dokázali s Roudnicí 1. poločas remizovat, když obáváného "Ládíka" zcela vymazal Tomáš Trojan, který byl nasazen jako jeho osobní strážce. V úvodu 2. poločasu byla proti nám nařízená velmi sporná penalta, kterou, kdo jiný než Horký, suveréně proměnil. A v 10. minutě, nejméně z dvoumetrového ofsajdu opět "Ládík" zvyšoval na 2:0. My jsme už pak při našem drtivém náporu v závěru utkání, kdy roudničtí chaoticky zakopávali míč a zdržovali, dokázali pouze snížit stav po samostatné akci Zděnka Švestky na 1:2.

FINÁLE:
ABC - FK Baník Šardice 0 : 0 (0:0) - 4 : 3 na penalty
Ve vypjatém utkání, kdy naši hráči bojovali na hranici sebezničení, v normální hrací době gól nepadnul, i když šanci domácích ve 24. minutě zázračně vyrazil Kuba na roh a šance Filipa Matějky v úplné závěru zápasu, kdy už se hrálo přesčas skončila na tyči!
Musím ještě vyzdvihnout jednoho hráče a to Kubu Káše. Přesto, že celý turnaj hrál se silně namoženým stehením svalem, na jeho výkonu to vůbec nebylo znát, ba naopak. Trenér velmi váhal zda cenu pro nejlepšího hráče mužstva udělit jemu, nebo Tomášovi. Doufám, že se Kubo nezlobíš, že ji nakonec dostal Barry, ale hrál jsi opravdu fantasticky!
Ke slovu tedy přišla penaltová loterie. Trenér Bašta nabádal střelce, ať jdou na jistotu a že "My přece máme Kubu a ten určitě 1 penaltu chytí!" Nakonec se ukázalo, jak velkou pravdu měl a vítězství bylo naše!
1. série: Kuba vystihnul směr ale střela byla příliš prudká - 0:1
1. série: Martin Švestka střílí těsně mimo - 0:1
2. série: Kuba chytá, ale místo nohama rukou a sráží si míč do branky - 0:2
2. série: Petr Kalaš bombou snižuje i když si brankář na střelu sáhnul - 1:2
DALŠÍ PENALTU MUSÍ KUBA CHYTIT, JINAK JE KONEC!
3. série: A ...Kuba chytá !!!!!! (byla dost špatně kopnutá)
3. série: Jakub Káš - se štěstím "Angličanem" na levou tyč - 2:2
4. série: Střela do šibenice od brankáře, nechytatelná - 3:2
4. série: Dominik Šlajsna s velkým štěstím, brankář padá i s míčem za brankovou čáru - 3:3
5. série: Střela pouze do spojnice břevna s pravou tyčí - 3:3
5. série: Tomáš Trojan bombou do šibenice "Angličanem" rozhoduje - 4:3
VÍTĚZSTVÍ JE NAŠE!!!

CELKOVÉ POŘADÍ - MORAVA CUP 2009
1.
ABC BRANÍK PRAHA
0 : 0 (penalty 4:3)
2.
RSM Baník Šardice
0 : 0 (penalty 3:4)
3.
WfV Stuttgart (D)
2 : 0
4.
FC Frýdek - Místek
0 : 2
5.
FK Hořovicko
0 : 2
6.
FC Náchod - Deštné
1 : 0
7.
Bardejov (SK)
0 : 1
8.
9.
AFK Chrudim
1 : 0
10.
1. FC Valašský
0 : 1
11.
FC Artmedia Petržalka (SK)
2 : 0
12.
FC Vysočina Jihlava
0 : 2
13.
FK Chomutov
2 : 1
14.
FC Trenčín (SK)
1 : 2
15.
Svitavy
2 : 1
16.
Prostějov
1 : 2
A CO ŘÍCI NA ZÁVĚR?
Snad jen to, že všechno, i to pěkné jednou končí...
A v tomto teamu a s těmito lidmi to bylo hodně pěkné! Určitě z 99%. Ty drobné rozmíšky se snad ani nemusejí a nedají počítat. S klukama to bylo v pořádku vždycky, vytvořili si, myslím, skvělou partu a určitě budou na toto tříleté období, kdy byli prakticky stále spolu, vzpomínat v dobrém. A to, méně hezké, co třeba bylo mezi dospělými, tak na to jsme snad už zapomněli.
Život ale jde dál a my se spolu určitě budeme setkávat i nadále. I když teď už ne jako spolubojovníci, ale jako soupeři. Někdy to muselo přijít, ale třeba ne tak brzo.... Takže vám všem přeju jen to nej a nezapomeňte, že:
JEDEN TÝM, JEDEN MUŽ.... - BRANÍK!
V tomto mužstvu od 08/2006 do 06/2009 hráli, trénovali a pomáhali:
HRÁČI: Tomáš Borák, Damián Farkaš, Jakub Káš, David Kuna, Brian Lendor, Václav Kramel, Petr Kalaš, Miloslav Klégr, Dominik Šlajsna, Martin Švestka, Zdeněk Švestka, Daniel Dvořák, Jakub Kondelík, Filip Matějka, Adam Onderka, Tomáš Trojan, Dominik Ruta, David Bielik, Dominik Balek, Alex Kadlec, Martin Kischer, Filip Jeřábek, Pavel Vávra, Daniel Valeš, Tomáš Tran, David Křepelka, Erik Megyés, Antonín Dudek, Dan Hadrávek, Miroslav Vostřák, Michael Nguyen, Donovan Whalen, Jakub Doležal, Adam Nejezchleba, Karel Trejbal

POMÁHALI: Roman Šlajsna, Ing. Pavel Bielik, Karel Káš, Jana Klégrová
TRENÉŘI, ASISTENTI, POKLADNÍ, VEDOUCÍ: Jiří Bašta, Drahoslav Dvořák, Martin Kuna, Michal Borák, Ing. Veronika Matějková, Monika Farkašová, Naďa Dvořáková a snad trochu i já, Jirka Kondelík, CONNY

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VÝBĚRŮ OFS

Velké Losiny
1. - 3. 6. 2009

ÚSPĚCH - Stříbrné medaile!

Zápasy ve skupině:
1.6.2009 18.00 hodin
OFS Klatovy – PFS 0:5 (0:1)
Branky: Káš, Entner, Humpl, Šlajsna, Vorel
Z naší strany vcelku pohledný zápas. Po rozpačitém začátku a několika slabších střelách převážně levou nohou ze střední vzdálenosti přišel v 6´ uklidňující gól,  kdy Jakub Káš (AFK Podolí) našel přesný centr  z rohu a hlavou dával úvodní gól zápasu. Na další góly jsme si museli počkat až do druhého poločasu.
Ve druhé půli díky kvalitní kombinační hře byl soupeř zatlačen na jeho polovinu a takřka byl přehráván rozdílem třídy. V rozdílu sedmi minut dokázali kluci soupeře odzbrojit třemi rychlými góly. Ve 28´ zvyšoval rychlonohý Radek Entner (FK Dukla) na 2:0. V 31´na 3:0 se blýsknul excelentní hlavičkou k tyči po pěkném centru od Martina Petráka Martin Humpl (FK Meteor). Jedna z pohledných akcí na 4:0 byla zakončena Dominikem Šlajsnou (ABC Braník), který dokázal zužitkovat krásnou přihrávku od Filipa Matějky (ABC Braník). Na konečných 5:0 upravil po samostatné akci Vratislav Vorel (FK Dukla).

2. 6. 2009 9:00
PFS – OFS Šumperk 1:1 (1:0)
Branky: Entner
Velice tvrdý zápas s domácími, který se nesl v anglickém stylu mnoha osobních soubojů a neproměněných šancí. Byl to zápas, který sice postrádal pro diváka pohlednost a kombinaci, zato byl ovšem plný nasazení a tvrdých střetů do poslední minuty. V tomto zápase se projevila i síla naší obrany, která i když ve dvou případech hrozivě zachybovala, tak dokázala soupeře uhlídat. Na 1:0 v 15´po přihrávce od Jakuba Káše přišel gól Radka Entnera. Tento zápas podal skvělý výkon brankář Marek Binder (AFK Podolí), který dokázal zlikvidovat dvě 100% šance na konci prvního poločasu.
Ve druhé půli se zase nám pro změnu nepodařilo proměnit dvě vyložené šance a po chybě v obraně přišel 8´ před koncem vyrovnávající gól soupeře.

2. 6. 2009 18:00
PFS – OFS Ústí nad Labem 5:1 (2:1)
Branky: 4x Švestka, Entner
Zápas o jisté stříbrné medaile začal z naší strany trochu nervózně. Tato nervozita vyvrcholila ve 13´. Brankář  při odkopu zpětné přihrávky z hranice 16-ky zasáhl napadajícího ústeckého útočníka do zad a míč se po odrazu dokutálel za brankovou čáru. Pro borce z Prahy to byl budíček, který je nastartoval po rozehrání k okamžité odpovědi. Zdeněk Švestka (ABC Braník) v téže minutě dokázal po samostatné akci okamžitě srovnat na 1:1. O 4´ později obrátil výsledek pro nás Radek Entner.
Druhá půle byla okořeněna hattrickem Zdeňka Švestky, který přišel v rozmezí 38´až 44´ po krásných přihrávkách za obranu od Martina Humpla, Marka Bindera a Vratislava Vorla, kdy ne moc dobře zafungoval ústecký offside systém. Po zbytek zápasu si naše s přehledem hrající obrana pohlídala ústecké útočníky a nedovolila jim již žádné ohrožení naší branky.

Finále:
3. 6. 2009 11:00
PFS – OFS Ústí nad Orlicí 0:1 (0:0)
Finálový zápas se pražskému výběru nepovedl. Do tohoto zápasu nezasáhl rychlonohý útočník Radek Entner, který měl bolavé koleno z předešlého zápasu. Borci z Prahy v tomto zápase předváděli určitě fotbalovější výkon než soupeř z orlického OFS, který se víceméně nakopávanými balóny snažil díky svým dvěma útočníkům dostat za obranu. Toto se mu nakonec podvedlo a dokázal využít své jediné šance zápasu, kdy 10´ před koncem zápasu střelou ze střední vzdálenosti překonal jinak bezchybného Marka Bindera v bráně. Tento gól soupeř tímto přetavil na zlato.  Našim hráčům, i když si připravili několik slibných šancí za zápas chyběla tzv. finesa. Vázla přihrávka ve středu hřiště, kdy bez tísně končili přihrávky neomylně na kopačkách soupeře. Nakonec, jak už to bývá po jediné šanci  zvítězilo fotbalově horší mužstvo. Útěchou klukům může být, že dle názorů jiných trenérů z OFS předváděli na turnaji jedny z nejlepších fotbalových dovedností.
Blahopřání vítězům a to stříbro, na které kluci dosáhli určitě docení v průběhu další fotbalové kariéry.
Trenéři: Vladimír Hájek & Drahoslav Dvořák
Autor článku a fotografií: DRAKO


SLANÝ CUP 2009
8. 5. 2009

Ve třinácti se vyhrát nedá

Páteční sváteční májový den jsme strávili na turnaji mladších žáků ve Slaném. Na tento turnaj jsme se po loňsku těšili, protože v loňském ročníku jsme pod hlavičkou Roudnice nad Labem (pro nedostatek jejich hráčů) docílili vcelku pohodově 1. místo.
Letos díky lépe obsazenému turnaji se nedal očekávat tak snadný průběh. Proti loňsku jsme tentokrát my oslovili Roudnici, zda by nám nepomohla s kádrem, ale jaksi to nevyšlo. Holt se kluci museli připravit na pořádný maraton. Za celý turnaj odehráli poctivých 145 minut čistého času a to, že od druhého zápasu na lavičku vedle jediného možného střídajícího Adama Nejezchleby usedl s poraněnou nohou Dan Dvořák moc klukům nepřidalo. Navíc po třítýdenní nemoci byl Karel Trejbal a Dominik Ruta taktéž nebyl moc fit.
Kluci v 8 utkáních dokázali 3x vyhrát, 3x remizovat a 2x prohrát.
Nejpohlednější utkání odehráli s týmem SK Kladno, které sice skončilo spravedlivou remízou, ale bylo bohaté na šance z obou stran a zejména plného nasazení po celý zápas.
Naopak kuriózním remízovým zápasem bylo utkání proti Březové, kdy festival neproměněných šancí se dal počítat na desítky.
Konečné 5. místo (z celkem 11 mužstev) vypadá sice nelichotivě, ale myslím si, že to nakonec odpovídá předvedené hře na turnaji na stupnici od desíti.
Po zásluze za předvedené výkony v brance si cenu pro nejlepšího hráče týmu odnesl Jakub Doležal.
P. S.: Na začátku turnaje jsme dostali šatnu cca 400m vzdálenou od hřiště na zimním stadiónu, což jsme nesli dost nelibě. V průběhu parného dne se však tato šatna ukázala jako vhodné místo pro ochlazení rozpálených hlav.
Drahoslav Dvořák, asistent trenéra

Zápasy v základní skupině:
ABC – Sparta Kladno 5:0
Branky:
2 - Šlajsna a Trojan, 1 - Onderka
ABC – Kablo Kročehlavy 0:0
ABC – SK Kladno 0:0

ABC – SK Motorlet Praha 1:0

Branka:
Z. Švestka
ABC – SK Zichovec 4:0
Branky:
2 - Klégr, 1 - M. Švestka, Šlajsna

Zápasy ve finalové skupině:
ABC – Březová 0:0
ABC – Hořovicko 0:1
ABC – Chomutov 1:3

Branka:
M. Švestka(P)

CELKOVÉ POŘADÍ: 1. FK Hořovicko, 2. SK Kladno, 3. FC Chomutov, 4. Březová, 5. ABC Braník, 6. Kablo Kročehlavy


PRAGUE EASTER CUP 2009
3. DEN - 12. 4. 2009
FINÁLE
ABC BRANÍK
PRAHA
1:3
(0:1)
A. S. D.
CENISIA

(Itálie)
Nezvládnuté finále
Hned od začátku zápasu bylo vidět, že dnes nám "pšenka asi nepokvete". Představily se dva zcela odlišné přístupy ke hře: Nadšení, elán a obrovská touha po vítězství ze strany Italů a na druhé straně laxnost, jen jakási nutnost splnit si svou povinnost a možná i podcenění soupeře.
Jenomže pánové, pozor! Vy sami jste si všichni do jednoho zvolili možnost hrát tento turnaj a my jako rodiče jsme vaše přání akceptovali. Tak snad zahrát na úrovni, na jakou jsme od vás zvyklí, ještě jeden, jediný a poslední zápas - to jsme snad nechtěli tak moc!
Utkání začalo oboustranně opatrně, z naší strany s velkými kombinačními potížemi a nevím co to naše hráče napadlo, do útoku se snažili dostávat jedině a pouze nakopáváním míčů obránci. (Za což dostali od trenéra o přestávce svůj díl).
V 8. minutě zahrávali Italové rohový kop a jejich útočník, možná za pomoci faulu na M. Švestku, pohodlně hlavou z hranice malého vápna skóroval, když bránící pánové Šlajna s brankářem Doležalem zůstali jak přimraženi. Samozřejmě to pro nás byla pěkná sprcha, nicméně zlepšení hry z naší strany se nekonalo. Trenér Bašta si mohl vyřvat plíce - vše marné!
Ve 14. minutě přálo Italům štěstí, když v závaru před jejich brankou Z. Švestka hlavou již překonal brankáře ale k dosažení branky to nevedlo, protože břevno bylo proti.
V úvodu druhého poločasu nám vysvitla naděje. To když si ve 28. minutě postavil míč k trestnému kopu Míla Klégr, jehož bomba skončili v síti soupeře. Vyrovnáno - 1:1. V tu chvíli se zdálo, že srovnání stavu utkání naše hráče nabudí, ale tato snaha trvala tak 5 minut. Další gól jsme ale už nevsítili a naše hra se vrátila do upatlané šedi.
Naopak, 7 minut před koncem utkání Z. Švestka špatně zasáhl míč a vyslal tím nechtěně do brejku italského útočníka, kterému nedalo velkou práci překonat Kubu Doležala v naší brance. I když se mu střela vůbec nepovedla, prohrávali jsme v té chvíli 1:2.
V poslední minutě zápasu zatloukli Italové i poslední hřebíček do naší rakve: Trestný kop z hranice pokutového území byl dobře kopnutý a malý Kuba Doležal těsně pod břevno prostě doskočit nemůže!
Tím skončilo naše účinkování v EASTER CUP 2009 a nebýt tohoto posledního utkání, tak mohl být i více než vydařený.
OBVYKLÁ SESTAVA:
Jakub Kondelík (od 3. zápasu Jakub Doležal) - Dominik Šlajsna, Filip Matějka, Petr Kalaš, Tomáš Trojan - Adam Onderka, Miloslav Klégr, Zdeněk Švestka, Karel Trejbal - Martin Švestka, Daniel Dvořák - Adam Nejezchleba
BRANKA: Klégr
FOTOGALERIE z celého turnaje již na webbu!
Martin byl dost laxní
Petr a Filip v akci
Nejšikovnější italský hráč
Tomášovo úsilí
Kubův zoufalý výraz v obličeji
Malinký Ital opět zlobí

PRAGUE EASTER CUP 2009
2. DEN - 11. 4. 2009
Další dvě suverénní vítězství
ABC Braník - SK Hostivař 3 : 0 (2:0)
Poslední utkání ve skupině, kdy jsme postup do semifinále měli již zajištěný mělo náboj v tom, že domácí potřebovali uhrát alespoň bod, aby i oni postoupili. Italové zase potřebovali abychom zvítězili, takže se všichni přesunuli za naší branku, kterou hájil dnes Jakub Doležal a velice temperamentně nám fandili.
My jsme zápas začali našim obvyklým tlakem, který ale korunoval brankou až ve 12. minutě Martin Švestka. Překrásně zakroutil svůj trestný kop a nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci. Ve 20. minutě se ve skrumáži před hostivařskou brankou nejlépe orientoval Dan Dvořák a poslal nás, za obrovského jásotu Italů, do dvoubrankového vedení.
V úvodu poločasu druhého zvyšoval vysokým lobem Martin Švestka na 3:0 a bylo po zápase. Drželi jsme míč na polovině domácích, bohužel další branky i díky výbornému výkonu domácího brankáře již nepadly.
BRANKY: 2 - M. Švestka, 1 - Dvořák
1. SEMIFINÁLE:
ABC Braník - FC Medicina Bolzano (ITA) 6 : 0 (2:0)
Italové nastoupili velice sebevědomě za obrovského jásotu svých příznivců, ale jásot jim vydržel pouze do 5. minuty zápasu, kdy se trefil do černého fantastickou bombou Dan Dvořák. Dana na tomto turnaji potkala obrovská forma, hraje s velikou chutí a mimořádně se mu daří i střelecky a kdybych měl dát hlas pro nejlepšího našeho hráče, patřil by určitě jemu.
Za další 4 minuty tvrdě pálil po zemi Petr Kalaš a jeho střelu ještě stačil perfektně tečovat Zdeněk Švestka a bylo to 2:0. Dál jsme měli obrovskou herní i poziční převahu ale další branka již do konce poločasu nepadla.
Ve druhém poločase ve 25. minutě přihrával Adam Onderka Mílovi Klégrovi, který bombou vymetl růžek italské branky a vedli jsme 3:0. To už byli Italové pěkně zdecimovaní a začali se uchylovat k nečisté hře, nebo k simulování. Za další 4 minuty si s obrovským přehledem a klidem zpracoval Zdeněk Švestka na malém vápně přihrávku od Míly Klégra a neomylně zavěsil - 4:0. V 31. minutě poslal Adam Nejezchleba kolmým pasem do brejku Adama Onderku, který tuto vyloženou šanci konečně proměnil. Šest minut před koncem se rozběhnul k velkému sólu Petr Kalaš, prošel celou italskou obranou a v pohodě zavěsil na konečných 6:0.
BRANKY: 2 - Z. Švestka, 1 - Dvořák, Klégr, Onderka a Kalaš
2. SEMIFINÁLE:
ABC Braník "B" - ASD Cenisia (ITA) 0 : 1 (0:1)
Vyrovnané utkání proti staršímu soupeři odehráli kluci bojovně, ale chybělo více hry po zemi na krátké přihrávky. Příliš jsme se přizpůsobili soupeři na dlouhé míče vzduchem. Vzhledem k velkému množství faulů ze strany Italů jsme měli dost šancí ze standardních situací, ale bohužel se žádná neujala. Kluci se rvali, ale na postup to nestačilo, rozhodl jeden povedený průnik soupeře po pravé straně, kde David Bielik nestačil rychlému záložníkovi, ten poslal centr na vzdálenější tyč a nejlepší soupeřův hráč se nemýlil.
Takže finále Braník 96 - Braník 97 se nekoná.
(autor: Radim Štvrtňa)
Petr zakládá další náš útok
Nešťastný Kuba alespoň na lavičce
Spolupráce Karla a Martina
Soustředění
Tomáš ve spolupráci se Zděnkem
Dan a Adam

PRAGUE EASTER CUP 2009
1. DEN - 10. 4. 2009
Tři vítězství v řadě
ABC Braník - ASD Cenisia (Itálie) 3 : 2 (2:2)
Dvěma brankami v rozmezí 7 minut jsme se rychle dostali do vedení a začali jsme si myslet, že se utkání dohraje samo. Ne tak ovšem Italové, kteří mezi 13. - 16. minutou po hrubkách naší obrany dokázali vyrovnat. Vyrovnávací gól byl sice zřejmě dosažen z ofsajdu, ale na toto zásadní pravidlo měli "Íčka" svůj názor a neustále se hádali s rozhodčím.
Ve druhé půli jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu drtivým náporem, ale opět vázla kombinace a střelba byla prakticky nulová. Až v 26. minutě prošel celou italskou obranou Zdeněk Švestka a nezadržitelně skóroval. Další góly jsme při obrovské převaze už obětavému soupeři dát nestačili.
BRANKY: Ruta, Klégr, Z. Švestka
ABC Braník - TJ Sázava 8 : 0 (2:0)
Nejslabší učastník skupiny se ani jedenkrát nedostal přes polovinu hřiště. Naši hráči se pořádně rozstříleli až ve druhém poločase, bohužel se při této exhibici zranil náš golman č. 1 Kuba Kondelík
BRANKY: 2 - Dvořák, Kondelík, Matějka, 1 - Šlajsna, Klégr
ABC Braník - FK Sparta Kladno 8 : 1 (4:0)
S Kubou Doležalem v brance jsme opět exhibičním způsobem rozdrtili kladenské mužstvo, které dokázalo za celý zápas provést jediný brejk, který ale dokázali proměnit v alespoň čestný gól.
BRANKY: 3 - Dvořák, 2 - Kalaš, 1 - Z. Švestka, M. Švestka, Trejbal
TEAM
CENISIA
BRANÍK
SÁZAVA
KLADNO
HOSTIVAŘ
BODY
SKÓRE
UMÍST
A.S.D. CENISIA  
2:3
12:0
3:0
1:1
7
18:4
2.
ABC BRANÍK
3:2
 
8:0
8:1
3:0
12
22:3
1.
TJ SÁZAVA
0:12
0:8
 
1:4
1:2
0
2:26
5.
FK SPARTA KLADNO
0:3
1:8
4:1
 
1:4
3
6:16
4.
SK HOSTIVAŘ
1:1
0:3
2:1
4:1
 
7
7:5
3.
Nástup mužstev
ABC Braník - ASD Cenizia 3:2
Dominik v souboji
Míla zakládá útok
Uniká Zdeněk
Hlavičkovat bude Petr
Dva KUBOVÉ - brankáři
Kličkující Martin

Turnaj mladších žáků
Praha 8 - Libeň, 8. 3. 2009
Suverénní vítězství po skvělé hře
Dnešního dne jsme skvěle sehráli turnaj v Libni, kde má Meteor VIII pěkné hřiště s umělou trávou 3. generace. Jediná vada na kráse je, že hrací plocha je příliš úzká.
To však našim klukům vůbec nevadilo a rozhodli se, že dnes budou rozdávat fotbalovou krásu spojenou s neobyčejnou chutí do hry.
Protože nám dnes chyběl pro nemoc Filip Matějka, měli jsme k dispozici pouze 13 hráčů a to při rozlosování, jaké zde proběhlo, byl docela oříšek. Zápasy totiž měly normální hrací dobu 2x30 minut a my jsme první dva hráli hned vzápětí po sobě. Pro kluky to znamenalo, že se dvěma pětiminutovými přestávkami hráli nepřetržitě 120 minut v jednom kuse - a to je pěkná porce!
Jenže hoši to zvládli na výbornou, skvěle si rozvrhli síly a ještě stačili oběma úvodním soupeřům nasázet 13 gólů. Klobouk dolů!
Soupeři přitom nebyli žádní "nazdárkové". Posuďte sami: ŽSK Třemošnice (6. místo v Krajském přeboru - Pardubicko), Sokol Stodůlky (2. místo v pražské 1. A třídě) a konečně domácí Meteor Praha VIII (4. místo - divize). Všichni tedy byli kvalitní, ale dnes na nás prostě neměli.
Absolutorium si dnes zaslouží naprosto všichni - Kubou Kondelíkem počínaje a Adamem Nejezchlebou konče. Všichni nechali na hřišti maximum, hráli pro svoji i naši radost a podle toho to taky dopadlo.
KLUCI DÍKY - PARÁDA !!!
NAŠE VÝSLEDKY:
ABC - ŽSK Třemošnice 6 : 1 (4:1)
Již ve 2. minutě jsme vedli 1:0. To Petr Kalaš posadil svůj dlouhý autový hod na hlavu Zděnka Švestky, který zamířil přesně a neomylně. V 9. minutě sice musel Kuba zlikvidovat brejk našich soupeřů, ale dál už nebylo skoro nic. Hrálo se prakticky neustále na polovině třemošnických, kteří se marně snažili dostávat do brejků. Většinou se ale pouze dostávali do ofsajdů, nebo jejich úniky "zlikvidovali" naši obránci. Jediný gól se jim podařilo vsítit, když jim Dominik Šlajsna velice "zvláštním" způsobem vybojoval roh v závěru 1. poločasu. To ale bylo z jejich strany vše.
BRANKY: 2 - Z. Švestka a Trejbal, 1 - Ruta a Nejezchleba
ABC - Sokol Stodůlky 7 : 0 (4:0)
Soupeř si na nás asi dost věřil. Bylo to cítit i z chování trenérů, kteří chtěli hnát své mužstvo neustále dopředu za vítězstvím a tato snaha jim vydržela až do 18. minuty, kdy byl stav 3:0 v náš prospěch a na hřišti začala probíhat naše exhibice. Povzbuzování skončilo, střídačka zcela utichla a trenérova hlava skončila v jeho dlaních.
Z naší strany to byl asi nejhezčí zápas a jaké finty si dovolovali např. Ruta, Kalaš, Trejbal, bří Švestkové ale i další naši hráči - to bylo to, co dělá fotbal krásným. Jasné vítězství!
BRANKY: 2 - Ruta a Z. Švestka, 1 - Šlajsna, Dvořák, M. Švestka
ABC - FK Meteor Praha VIII 3 : 2 (1:1)
K vítězství v turnaji nám v tomto zápase stačila vzhledem k dosavadnímu průběhu remíza a Meteor musel zvítězit. V úvodu zápasu taky hodně "zlobil" zřejmě nejlepší hráč domácích Martin Humpl, který 2x utekl našim "vychladlým obráncům" (3 hodinová pauza po 2. zápase) ovšem v souboji "muž proti muži" byl Kuba úspěšnější a dvakrát bravurně jeho šance zneškodnil.
V 18. minutě poprvé zaúřadoval "muž finále" Tomáš Trojan. Jeho hlavička po rohu Martina Švestky znamenala naše vedení 1:0. Kluci už byli zahřátí na "provozní teplotu", zatlačili soupeře do defenzivy ovšem další góly nepřicházely. V poslední minutě 1. poločasu zatahoval Martin Švestka za záchrannou brzdu těsně před pokutovým územím a z následujícího trestného kopu soupeř přesnou střelou po zemi nedal našemu brankáři šanci - 1:1.
Ten samý hráč ale svoji chybu napravil hned v 33. minutě, kdy nás ležérně placírkou poslal do vedení. Znovu jsme byli na koni a ve 48. minutě poslal K. Trejbal do šance T. Trojana a vedli jsme 3:1. To už nehrál kvůli nakopnutému palci u nohy Z. Švestka a soupeř dokázal ještě po brejku, kdy náš brankář při odkopu trefil jeho útočníka, snížit na rozdíl jednoho gólu, ale dál už jsme mu nic nedovolili. Zvítězili jsme i ve 3. zápase!
FOTOGALERIE z turnaje ZDE
BRANKY: 2 - Trojan, 1 - M. Švestka
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Dominik Šlajsna, Petr Kalaš, Martin Švestka, Daniel Dvořák - Miloslav Klégr, Adam Onderka, Zdeněk Švestka, Karel Trejbal - Dominik Ruta, Tomáš Trojan - Jakub Doležal, Adam Nejezchleba
TEAM MET STO TŘE BRA
SKORE
BODY
METEOR  
1:1
4:0
2:3
7:4
4
STODŮLKY
1:1
6:1
0:7
7:9
4
TŘEMOŠNICE
0:4
1:6
1:6
2:16
0
ABC BRANÍK
3:2
7:0
6:1
16:3
9
CELKOVÉ POŘADÍ
1.
ABC Braník Praha
16:3
9
2.
FK Meteor Praha VIII
7:4
4
3.
Sokol Stodůlky
7:9
4
4.
ŽSK Třemošnice
2:16
0
ABC Braník - ŽSK Třemošnice 6 : 1 (4:1)
ABC Braník - Sokol Stodůlky 7 : 0 (4:0)
ABC Braník - FK Meteor Praha VIII 3 : 2 (1:1)
Vyhlášení výsledků

Halový turnaj ml. žáků
Nové Strašecí - 7. 2. 2009
Takový "JINÝ" turnaj
Velké překvapení nás čekalo při příjezdu na dnešní halový turnaj v Novém Strašecí. A nebylo to překvapení vůbec radostné! Při podání naší přihlášky na turnaj nám bylo sděleno, že zápasy se budou hrát 2 x 10 minut. V řeči novostrašeckých pořadatelů to ovšem znamená, že se bude hrát s každým soupeřem dvoukolově 1 x 10 minut. To byl první zádrhel - 6 zápasů se jak mávnutím proutku změnilo ve 12-ti zápasový sprint-maraton. Jiné přirovnání mě nenapadá.
Branky v jinak celkem pěkné hale, ovšem bez míst pro diváky (!!!) (byli chudáci shromážděni a namačkáni na sobě v jakési kukani, kde je normálně složeno cvičební nářadí), byly malé - házenkářké a navíc se hrálo jakousi futsalovou koulí velikosti č. 4. No nic!
První utkání jsme měli hrát v 8.36 hod. proti domácím. Jakmile však naši hráči přišli do haly, ihned je "ulovil" pořadatel s tím, že ještě některé týmy nedorazily, tak ať hned nastoupíme proti mužstvu Tatranu Rakovník se slovy: "Ty přejedete jako nic" a kluci museli hned, bez jakéhokoli rozcvičení hrát. Pochopitelně jsme Rakovník nepřejeli a než jsme se vůbec stačili rozkoukat, měli jsme první porážku na svém kontě.
Tento "famózní" nástup klukům moc nepřidal, zvláště když časový rozpis utkání (psaný navíc ručně!) naprosto neodpovídal, takže jsme celou polovinu turnaje nevěděli, kdy budeme hrát a s kým. Hrálo se systémem: "Kdo dřív přijde, ten dřív hraje!" PROSTĚ PARÁDA!
Podle toho vypadaly i výsledky našeho mužstva. Naprosto pravidelně jsme střídali porážky s vítězstvími, takže když končila první část turnaje, byli jsme až na 4. místě se třemi porážkami! Navíc od druhého zápasu bez Martina Švestky, kterému puchýře na nohou nedovolily dál pokračovat. (I když, ruku na srdce, Martine, ono se ti ani moc hrát nechtělo, viď?)
Velký obrat v turnaji ovšem znamenalo naše poslední utkání před odvetami s prvoligovým SK Kladnem, které jsme po tuhém boji vyhráli 2:1. Pak už nastala naše SPANILÁ JÍZDA, kdy jsme začali válcovat jednoho soupeře za druhým, posouvat se vzhůru tabulkou a výsledkem byla skutečnost, že před posledním našim utkáním už nás nikdo nemohl bodově dostihnout a vítězství jsme měli v kapse!
KLOBOUK DOLŮ, KLUCI - TO BYLO NĚCO! Hlavně ale způsob, jakým jste vyhrávali. Hráli jste po zemi, kombinace vynikající a navíc jste začali KONEČNĚ i střílet - a nebylo co řešit! Koneckonců skóre 24:2 taky o něčem vypovídá!
Hodnotit jednotlivce dnes snad ani nemá cenu a ani si to netroufám. Nechali jste na hřišti do jednoho úplně všechno a já prostě jedno nebo dvě jména říct nedovedu, protože báječní jste byli dnes naprosto všichni!
NAŠE VÝSLEDKY - 1. KOLO:
ABC - Tatran Rakovník 1:2
O tomto utkání jsme psal již výše. Než jsme se vůbec stačili rozkoukat, dostali jsme 2 góly a během 10 minut jsme stačili jen snížit.
BRANKA: Matějka
ABC - Sokol Rynholec 6:0
V mužstvu složeného z ročníků 94-97 nás zaujal pouze cca 190 cm vysoký hráč č. 6 (dole na fotce s D. Rutou), ale jinak už nic. Exhibice!
BRANKY: 2 - Šlajsna, 1 - M. Švestka, Trejbal, Kalaš, Trojan
ABC - Sokol Nové Strašecí 1:2
Ačkoliv jsme měli celý zápas převahu a vedli 1:0, naše střelecká nemohoucnost a 2 brejky nadšeně hrajících domácích hráčů způsobily naši porážku
ABC - Slovan Velvary 3:1
Pohodové vítězství, i když soupeř stačil snížit na 2:1. Na víc mu ale už nezbývaly síly.
BRANKY: Kalaš, Matějka, Šlajsna
ABC - Český lev Beroun 0:1

Nepochopitelné - obrovská, ale naprosto neplodná převaha. Gól jsme dostali po rohu.
ABC - SK Kladno 2:1
V tomto utkání se lámal chléb v celém turnaji a začalo naše vítězné tažení. Vedli jsme už 2:0 a jenom, dnes snad jediná hrubka T. Trojana, který poslal soupeře neomylně do šance, znamenala pouze snížení stavu utkání.
BRANKY: Z. Švestka a Ruta
PO 1. KOLE: 4. místo 3 - 0 - 3 skore 13:7 9 bodů

NAŠE VÝSLEDKY - 2. KOLO:

ABC - Sokol Nové Strašecí 1:0
Hoši ze Strašecí se snažili, ale už to nebylo takové, jako v prvním zápase a naší branku prakticky neohrozili. Jakoby jim už docházely síly.
BRANKA: Z. Švestka

ABC - Slovan Velvary 6:0
Brankostroj hned od počátku, soupeř absolutně bez šance
BEANKY: 3 - Z. Švestka, 2 - Šlajsna, 1 - Klégr
ABC - Český lev Beroun 2:1
Soupeř
se sice dostal do vedení, ale my jsme okamžitě po rozehrání vyrovnali, možná nejdůležitější brankou dnešního nejlepšího střelce turnaje D. Šlajsny a vzápětí brankou Z. Švestky šli do vedení. Tato branka berounské zlomila a pak už, při výkonu, jaký jsme předváděli, naprosto rezignovali na výsledek.
BRANKY: Šlajsna, Z. Švestka
ABC - SK Kladno 2:0
Podruhé v turnaji jsme porazili prvoligové Kladno. V tomto zápase na náš tozjetý tým "Kladeňáci" neměli ani náhodou!
BRANKY: Šlajsna, Doležal
ABC - Sokol Rynholec 3:0
Ani v druhém utkání nám "Obři" z Rynholce nedokázali vsítit branku. Šanci měli pouze při trestném kopu, ale bombu do šibenice náš brankář suveréně vyrazil.
BRANKY: Ruta, Trejbal (P), Matějka
ABC - Tatran Rakovník 8:0
Proti zákeřně bojujícímu celku předváděli naši hráči jakousi "Ódu na radost" a nemilosrdně každou minutu sázeli další a další góly do jeho sítě a vytvořili tak rekord v soutěži. Mimořádně se střelecky dařilo Trejbimu, který nastřílel celou polovinu.
BRANKY: 4 -
Trejbal, 2 - Šlajsna, 1 - Trojan a Matějka

SESTAVA: (bez nemocných Dana Dvořáka a Adama Onderky, část. Martina Švestky)
Jakub Kondelík - Filip Matějka, Tomáš Trojan, Zdeněk Švestka, Karel Trejbal - Míloslav Klégr, Dominik Ruta, Petr Kalaš, Dominik Šlajsna (nejlepší střelec) - Jakub Doležal, Adam Nejezchleba
FOTOGALERII z turnaje najdete ZDE
KŘÍŽOVÁ TABULKA:
TEAM
STR
RYN
RAK
KLA
BER
VEL
ABC
SKÓRE
BODY
POŘADÍ
Sokol Nové Strašecí
2:1
2:1
1:1
1:0
2:0
2:1
13:7
23
4.
2:0
1:0
0:1
0:1
0:0
0:1
Sokol Rynholec
1:2
1:1
1:1
0:3
1:1
0:6
7:28
4
7.
0:2
0:0
1:5
2:3
0:1
0:3
Tatran Rakovník
1:2
1:1
0:3
0:0
0:0
2:1
4:19
8
5.
0:1
0:0
0:1
0:2
0:0
0:8
SK Kladno
1:1
1:1
3:0
1:0
2:0
1:2
19:9
23
2.
1:0
5:1
1:0
1:2
2:0
0:2
Český lev Beroun
0:1
3:0
0:0
0:1
1:1
1:0
17:8
23
3.
1:0
3:2
2:0
2:1
3:0
1:2
Slovan Velvary
0:2
1:1
0:0
0:2
1:1
1:3
4:20
8
6.
0:0
1:0
0:0
0:2
0:3
0:6
ABC Braník Praha
1:2
6:0
1:2
2:1
0:1
3:1
35:8
27
1.
1:0
3:0
8:0
2:0
2:1
6:0

KONEČNÉ POŘADÍ
 
NAŠI STŘELCI
UM.
TEAM
SKÓRE
BODY
 
UM.
JMÉNO
GÓLY
1.
ABC Braník Praha
35 : 8
27
 
1.
Šlajsna - nejlepší střelec tur.
9
2.
SK Kladno
19 : 9
23
 
2.
Z. Švestka, Trejbal
6
3.
Český lev Beroun
17 : 8
23
 
4.
Matějka
4
4.
Sokol Nové Strašecí
13 : 7
23
 
5.
Kalaš
3
5.
Tatran Rakovník
4 : 19
8
 
6.
Trojan, Ruta
2
6.
Slovan Velvary
4 : 20
8
 
8.
M. Švestka, Doležal, Klégr
1
7.
Sokol Rynholec
7 : 28
4
 
11.
Kondelík, Nejezchleba
0
Poslední zápas M. Švestky
ABC - Nové Strašecí 1:2
ABC - Velvary 3:1
ABC - Beroun 0:1
ABC - Kladno 2:1
DAVID (D.Ruta) a GOLIÁS (č.6)
ABC - Kladno 2:0
Kuba zakročuje
ABC - Velvary 6:0
Napjatá střídačka
ABC - Beroun 2:1
Rekordně: ABC - Rakovník 8:0
Vítězné defilé a děkování rodičům
Spokojení otcové
Vítězné mužstvo

5. ROČNÍK - O CENU MĚSTA JIČÍNA
JIČÍN - 31. 1. 2009
"Pro změnu" 3. místo - až po penaltovém rozstřelu
Již když jsme přijeli do velice pěkné haly v Jičíně nám pořadatelé dali pocítit, že "Pražáci" to tady dnes nebudou mít příliš lehké. Nevrlý a nepříjemný správce haly nás nekompromisně vyzul do ponožek s tím, že "nějaké pražské manýry tady trpět nebude!" Což o to, věříme, že chtějí halu zachovat co nejdéle v takovém stavu, v jakém je, nicméně ve společných prostorách chodit v ponožkách....
Dalším rozčarováním byly prostory v šatně. Do místnosti cca 3x5 metrů byla doslova "narvána" 2 mužstva a my navíc měli tu smůlu, že s námi tyto prostory sdíleli hráči SK Sobotky. Tito hráči, ač fotbalově nejslabší, vynikali svojí nevycválaností ponechanou svým trenérem naprosto bez povšimnutí. Vrcholem ovšem bylo, když po svém odjezdu (odjížděli jako první) vycházeli věci našich hráčů z tašek, všechno dokonale promíchali a navíc našemu novému hráči Karlu Trejbalovi vymačkali tekuté mýdlo do batohu. Opravdu podaření vejlupci!
Co se týká samotného průběhu turnaje:
Jak jsem již zmiňoval, naše hráče, až na vyjímky, nezastihl v optimální formě a pohodě. Všechna naše vítězství byla velmi těsná, vydřená a i když jsme většinou měli převahu, nedokázali jsme ji dostatečně potvrdit gólově a někdy jsme vítěznou branku dávali v posledních vteřinách zápasu.
Turnaj se vyloženě nepovedl Adamovi Onderkovi, Filipu Matějkovi a Kubovi Doležalovi. Naopak, kdo byl pro mě velké překvapení - Dominik Ruta. Ten po prakticky půlroční absenci, způsobené zraněním, hrál jak v dobách své největší slávy. O našem brankáři, Kubovi Kondelíkovi jsem již psal a další, kdo se mi moc líbil, byl novic v našem mužstvu - Karel Trejbal. Ten hrál s naprostým přehledem, bez zbytečných chyb a jeho účast v našem teamu je velkým příslibem pro jarní část mistrovské soutěže. Ostatní hráči zahráli na hranici svého standardu, ovšem jejich dnešní výkon byl trošku bez jiskry.
Suverénem turnaje bylo mužstvo AFK Slavoj Podolí, které podniklo opravdu "spanilou jízdu" turnajem a osobně si myslím, že i když by se naši kluci do finále dostali a určitě by se vyhecovali, měli by to k vítězství hodně daleko....
ZÁPASY VE SKUPINĚ:
ABC - FK Lomnice n./Popelkou 2:0
Na rozjezd celkem bezbraný soupeř. Celé utkání jsme měli pod kontrolou, i když za stavu 1:0, musel Kuba likvidovat na třikrát vyloženou gólovku soupeře.
BRANKY: Nejezchleba, Trojan
ABC - Dukla Praha 2:0
Soupeř hrál vyrovnanou partii pouze úvodních 5 minut, pak odpadl. Opět střelecká nemohoucnost. Paradoxem bylo, že jsme hráli lépe ve 3 hráčích (po vyloučení Z. Švestky za zbytečný faul). Druhou branku jsme vsítili 2 sec. před koncem zápasu!
BRANKY: Trojan, M. Švestka
ABC - FK Chlumec n./Cidlinou 3:1
Bombou D. Šlajsny jsme šli v úvodu do vedení, soupeř vzápětí vyrovnal, ale to již bylo z jeho strany všechno. Vítězství v poklidu a poslední naše branka padla pro změnu 5 sec. před koncem.
BRANKY: Šlajsna, Z. Švestka, Trojan
ABC - SK Jičín 1898 1:1
Již zmiňovaný, zmanipulovaný zápas rozhodčím (neuznaná regulérní branka, neoprávněné vyloučení
našeho hráče, otáčení autů, faulů atd.). Díky horšímu skóre - 2. místo ve skupině. Nicméně: vedli jsme 1:0 a další nejméně 3 šance jsme neproměnili!
BRANKA: Matějka
A - skupina
1.
SK Jičín 1898
12:3
10
2.
ABC Braník Praha
8:2
10
3.
FK Dukla Praha
4:11
4
4.
FK Lomnice n./Popelkou
3:6
3
5.
FK Chlumec n./Cidlinou
4:9
1
B - skupina
1.
AFK Slavoj Podolí
28:0
12
2.
SK Hradec Králové
9:4
9
3.
FKM Úpa Trutnov
1:8
2
4.
Jiskra Hořice
1:14
2
5.
SK Sobotka
2:22
2

Utkání o 9. místo:
9. FK Chlumec n./Cidlinou - 10. SK Sobotka 2:0
Utkání o 7. místo:
7. FK Lomnice n./Popelkou - 8. Jiskra Hořice 2:2 (penalty 1:0)
Utkání o 5. místo:
5. FKM Úpa Trutnov - 6. FK Dukla Praha 4:1
Utkání o 3. místo:
3. ABC Braník Praha - 4. SK Hradec Králové 0:0 (penalty 3:2)
V samotném zápase jsme sice měli navrch, ale až penaltový rozstřel musel určit, kdo skončí na 3. místě. Soupeř šel kopat první a pokus neproměnil po Kubově reflexivním zákroku. Ostatní střelci se už nemýlili (za nás bratři Švestkové a Ruta), takže jsme zvítězili 3:2.
FINÁLE:
1. AFK Slavoj Podolí - 2. SK Jičín 1898 7:0
Exhibice hráčů z Podolí pokračovala i ve finále, kdy soupeře "přejeli" rozdílem dvou tříd!

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Zdeněk Švestka, Tomáš Trojan, Miloslav Klégr, Daniel Dvořák - Martin Švestka, Filip Matějka, Adam Onderka, Dominik Šlajsna - Karel Trejbal, Jakub Doležal, Dominik Ruta, Adam Nejezchleba

ABC - Lomnice 2:0
ABC - Dukla 2:0
ABC - Chlumec 3:1
ABC - Jičín 1:1
ABC - Hradec Králové 0:0 (P 3:2)
ABC - Hradec Králové 0:0 (P 3:2)

HT mladších žáků SK KLADNO
KLADNO - 11. 1. 2009
Potřetí v řadě 3. místo - tentokráte po skvělém výkonu

Když jsme se přihlašovali na HT v Kladně, tušili jsme, že obsazení bude velice kvalitní. Po příjezdu na místo turnaje jsme ale byli možná i trochu zaskočeni kvalitou a jmény našich soupeřů.
Konečně, posuďte sami: 3 účastníci nejvyšší soutěže mladších žáků (Česká liga - SK Kladno/8. místo, FC Bohemians 1905/13. místo a FK Hořovicko/15. místo), dále suverénní leadr divizní soutěže MŽ (SK Motorlet Praha) a přesto že turnaj byl vypsán pro mladší žáky, byla zde fakticky 2 mužstva starších žáků: Sparta Kladno (roč. 94+95) a Sokol Nové Strašecí (roč. 93!+94+95). Posledním našim soupeřem bylo SK Kladno "B".
Když Vám řeknu, že při mé postavě 180 cm vysoké jsem se hráčům ze Sparty a Strašecí díval "z očí do očí" a nejméně 4 hráči z každého mužstva mě suveréně převyšovali, neměl jsem zrovna nejlepší pocit v tom, co naše kluky bude čekat.
My jsme k turnaji nastoupil bez tří tradičních opor: Jakuba Kondelíka a Dominika Šlajsny (povinný školní lyžařský výcvik) a Dana Dvořáka (po antibiotikách). Pro nemoc ještě chyběl Michal Nguyen.
O M. Vostřákovi a D. Whalenovi jste již jistě četli v aktualitách. Místo Kuby nastoupil v brance Filip Novák, zastoupil ho výborně a svoje mužstvo několikrát podržel. Filipe, díky!
Kromě úvodního utkání proti "obrům" ze Sparty Kladno, kdy kluci tradičně zaspali a srovnali krok, když už bylo pozdě, celý turnaj sehráli ve vysokém nasazení a tempu, což se pochopitelně odrazilo i ve výsledcích.
Vůbec jsem nezáviděl trenérovi Jiřímu Baštovi povinnost nahlásit našeho nejlepšího hráče na ředitelství turnaje. Já měl nejméně 8 tipů a že trenér určil Adamu Onderku, bylo naprosto v pořádku, neboť turnaj zastihl "Adunu" opravdu ve vynikající formě.
Že jsme v turnaji získali 16 bodů (stejně jako 2. Kladno), pouze jednou prohráli a jednou remizovali, považuji v tak silně obsazeném turnaji za náš jeden z nejlepších výsledků v hale! Kromě Kladna jsme všechny prvoligové celky přehráli v naprosté pohodě, otázkou je, jak toto srovnání dopadne venku na trávě. To se dozvíme na jaře, kdy se se všemi těmito týmy setkáme v přátelských utkáních nebo na turnajích.
SESTAVA:
Filip Novák - Filip Matějka, Tomáš Trojan, Zdeněk Švestka, Adam Onderka - Petr Kalaš, Jakub Doležal, Martin Švestka, Miloslav Klégr - Adam Nejezchleba, Antonín Dudek

NAŠE VÝSLEDKY:
ABC - Sparta Kladno (SŽ) 1:4
V prvním utkání naše "Šípkové Růženky" proti "pořízkům" ze Sparty dostaly hned v úvodu rychlé 4 góly a teprve pak začaly hrát. To však bylo již pozdě.
Branka: Z. Švestka
ABC - SK Kladno "B" 2:0
Domácí rezerva byla krotká jako "beránci" a naše vítězství, za stálé převahy, bylo naprosto zasloužené.
Branky: Trojan, Z. Švestka
ABC - SK Kladno "A" 2:2
Drama do poslední minuty. Dvakrát jsme ale pouze dotahovali. Naprosto vyrovnaný souboj.
Branky: Klégr, Onderka
ABC - FK Hořovicko 3:2
Přesto, že jsme se s dalším prvoligovým soupeřem přetahovali o vítězství, troufám si říct, že jsme měli značně navrch a jen naše tradiční "hrubky" v obraně, které soupeř nemilosrdně trestal, zapříčinily tento výsledek. Velký zápas sehrál Martin Švestka.
Branky: 2 - M. Švestka, Kalaš
ABC - Sokol Nové Strašecí (SŽ) 2:0
Hráči ze Strašecího sice měli obrovskou výškovou převahu, nikoliv však herní. Ta byla na naší straně. Jednoznačné vítězství, které ale dost bolelo! Úžasný byl tentokrát Zdeněk Švestka.
Branky: 2 - Z. Švestka
ABC - SK Motorlet Praha 3:1
Leadr divizní soutěže si na turnaj nepřivezl tu nejlepší formu a proto naše vítězství bylo naprosto suverénní.
Branky: Kalaš, Onderka, Matějka
ABC - FC Bohemians 1905 3:1
V přímém souboji s posledním prvoligovým mužstvem o 3. místo v turnaji jsme jednoznačně tahali za delší konec, a přesto, že hráči Bohemky nastupovali k tomuto utkání velice sebevědomě, zbyly jim jen oči pro pláč. Žádné drama jsme nepřipustili.
Branky: Z. Švestka, Matějka, Klégr

HOŠI DĚKUJEM!
P. S. Fotky nejsou nic moc, ale v hale to lépe neumím a asi to se současným fotoaparátem líp ani nejde!
ABC - Sparta Kladno 1:4
ABC - SK Kladno "B" 2:0
ABC - SK Kladno "A" 2:2
ABC - FK Hořovicko 2:0
ABC - Sokol N. Strašecí 2:0
ABC - SK Motorlet 3:1
ABC - FC Bohemians 3:1
FANS
VŠECHNY VÝSLEDKY
TEAM
KL-A
KL-B
SPKL
ABC
SNST
MOT
HOŘ
BOH
SKÓRE
BODY
POŘ.
SK Kladno A
K
7:0
3:4
2:2
4:3
5:0
4:2
2:1
27:12
16
2.
SK Kladno B
0:7
L
1:5
0:2
0:2
2:1
1:0
2:2
6:19
7
5.
Sparta Kladno
4:3
5:1
A
4:1
5:3
5:0
3:1
1:0
27:9
21
1.
ABC Braník Praha
2:2
2:0
1:4
D
2:0
3:1
3:2
3:1
16:10
16
3.
Sokol N. Strašecí
3:4
2:0
3:5
0:2
N
0:1
1:2
1:2
10:16
3
8.
Motorlet Praha
0:5
1:2
0:5
1:3
1:0
O
2:1
0:2
5:18
6
6.
FK Hořovicko
2:4
0:1
1:3
2:3
2:1
1:2
20
0:1
8:15
3
7.
FC Bohemians
1:2
2:2
0:1
1:3
2:1
2:0
1:0
09
9:9
10
4.

HT Fotbalová škola LITVÍNOV
LITVÍNOV - 7. 12. 2008
NENÍ 3. MÍSTO JAKO 3. MÍSTO

Přesně to nám dnes potvrdili naši hráči na halovém turnaji v Litvínově. Zatímco minulý týden skončili v Chrudimi  po skvělém výkonu AŽ třetí, dnes po výkonu o dvě třídy horším ZAPLAŤPÁNBU třetí.
O našem výkonu vypovídá i to, že jsme ve čtyřech utkáních dokázali vsít pouze jeden, jediný gól a další dva až v našem posledním vystoupení na turnaji a v poslední minutě utkání. Přičteme-li k tomu dnes i velmi nejistého Kubu v brance (odvárek výkonu z Chrudimi) musíme třetí místo brát všemi deseti.
VÝSLEDKY VE SKUPINĚ:
ABC - TJ Chlumec 2:1
S nejslabším účastníkem turnaje jsme prohrávali 0:1. Vyrovnání zařídili chlumečtí vlastní brankou a vítězství jsme utrpěli až 2 minuty před koncem.
BRANKY: vlastní, Matějka
ABC - FK Litvínov 0:1
Po Kubově zaváhání jsme od samotného úvodu prohrávali 0:1 a při naprosté střelecké impotenci všech našich hráčů (i když šance byly) se nám nepodařilo ani vyrovnat.
ABC - FC Chomutov 0:0
I když jsme byli lepší, skórovat se opět nepodařilo.
Protože jsme po skončení zápasů ve skupině měli stejně bodů i naprosto stejné skóre, musel rozhodovat penaltový rozstřel o 2. postupové místo.
Naši exekutoři Kalaš a Z. Švestka s naprostou jistotou proměnili svoje pokusy, chomutovští střelci mířili vedle a do tyče. Vyhráli jsme tedy 2:0.
SEMIFINÁLE:
ABC - SK Motorlet 0:4
Debakl. Utkání, ve kterém jsme nedokázali předvést vůbec nic, snad jenom připravit šance pro soupeře (Kuba & obrana)
UTKÁNÍ O 3. MÍSTO:
ABC - FK Litvínov 2:0

Podařená odveta za prohru ve skupině se zrodila až v poslední minutě utkání, kdy jsme rozhodli.
BRANKY: Trojan a Doležal

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. Baník SIAD Most - na penalty 5:4
2. SK Motorlet Praha
3. ABC Braník Praha 2:0
4. FK Litvínov 0:2
5. FC Chomutov 3:2
6. SK Roudnice 2:3
7. Sokol Košťany - penalty 4:3
8. TJ Chlumec

SESTAVA: Jakub Kondelík - Petr Kalaš, Zdeněk Švestka, Martin Švestka, Daniel Dvořák, Adam Onderka, Tomáš Trojan, Filip Matějka, Jakub Doležal, Michal Nguyen, Miroslav Vostřák, Adam Nejezchleba

SLOVO NA ZÁVĚR:
Vážení a milí hráči, rodiče, kamarádi a naši přiznivci,
tímto halovým turnajem pro nás skončila sezóna v roce 2008. Chceme Vám poděkovat za Vaše letošní účinkování v soutěžích: za celkové vítězství ve 2. třídě a zajištění postupu do 1. třídy pro naše mladší kolegy z oddílu, za získání titulu podzimního Mistra Prahy a koneckonců i za dvě 3. místa v halových turnajích.
Rovněž Vás chválíme za účast na trénincích a zodpovědnost při přípravě (týká se to drtivé části mužstva). Teď si pořádně od fotbalu odpočiňte, vylečte si Vaše bolístky a zranění, užijte si Vánoce a 5. ledna 2009 v tělocvičně nashledanou!
Jiří Bašta - trenér
Drahoš Dvořák - asistent
Jirka Conny Kondelík - vedoucí


Special Transport Cup 2008
CHRUDIM - 30. 11. 2008
MORÁLNÍ VÍTĚZOVÉ SKONČILI NA 3. MÍSTĚ
V neděli, 30. 11. 2008 jsme se zúčastnili halového turnaje v Chrudimi. V tomto městě se nám nikdy příliš nedařilo, tak jsme byli zvědavi, jaké to bude letos....
Když teď prohlásím, že jsme byli suveréně nejlepší, tak už slyším hlasy našich "příznivců" a kritiků, jak jsme nafoukaní a namyšlení  "...a proč jste tedy nevyhráli?" apod.
Odpověď je velice jednoduchá a prostá. Naprosto nekompromisně nás "zaříznul" domácí rozhodčí.  Proti jeho nesprávnému a zmanipulovatelnému "rozhodování" v semifinalovém utkání proti domácímu týmu se prostě vyhrát nedalo. A to nám ještě v závěru, jako vůbec jedinému mužstvu v soutěži, vyloučil hráče. Pravdou ale taky je, že kdybychom využili všechny naše gólovky....

SESTAVA: Jakub Kondelík - Martin Švestka, Petr Kalaš, Adam Onderka, Dominik Šlajsna - Zdeněk Švestka, Miloslav Klégr, Filip Matějka, Daniel Dvořák - Tomáš Trojan, Jakub Doležal, Michal Nguyen, Adam Nejezchleba.

UTKÁNÍ VE SKUPINĚ:
Braník - AFK Chrudim "B" 5:4
Z jasného vedení 5:1 se stalo drama při "účinkování" zcela tragické (až na Trojana) 3. čtyřky
Branky: 2 - Z. Švestka a Šlajsna, 1 - M. Švestka
Braník - FK Náchod-Deštné "B" 2:0
Naprosto pohodové vítězství s obrovským množstvím nevyužitých šancí.
Branky: 1 - Šlajsna a Z Švestka
Braník - Jiskra Ústí n./Orlicí 7:0
Procházka růžovou zahradou. Rozehrává se i J. Doležal a M. Nguyen. Nejezchleba stále nestíhá.
Branky: 2 - Z. Švestka, Onderka a Šlajsna, 1 -  M. Švestka
Braník - SK Stolany 5:1
Naprosto suverénní vítězství. Střelecky se zaskvěl čistým hattrickem P. Kalaš.
Branky: 3 - Kalaš, 1 - Šlajsna a Doležal

1. místo ve skupině bez porážky, 12 bodů, skóre 19:5

SEMIFINÁLE:
Braník - AFK Chrudim "A" 2:3

Výše zmiňované zmanipulované utkání. Vedli jsme 1:0 a 2:1, dali jsme si i 2 vlastní branky (teče: Onderka a Kalaš) ale vyhrát za dané situace prostě nešlo.
Branky: 1 - Z. Švestka a Dvořák

Zde předkládám 2 inkriminované sporné situace, které velmi přispěly k naší porážce, jak je zachytila naše kamera  

UTKÁNÍ O 3: - 4. MÍSTO:
Braník - AFK Chrudim "B" 8:1
V repríze utkání ze skupiny jsme soupeři zhola nic nedovolili a vysoko zvítězili. Střelecky zářil D. Dvořák
Branky: 3 - Dvořák, 1 - Šlajsna, Onderka, Nguyen, Trojan a Klégr

Moc se mi líbilo, s jakým nasazením všichni kluci hráli, žádný zápas ani na minutku nevypustili a proto jste pro mě morálními vítězi turnaje, protože jste byli jasně nejlepší!
Třešničkou na dortu jsou 2 individuální ocenění:
Nejsympatičtější trenér
- Jiří Bašta a nejlepší brankář - Jakub Kondelík

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. AFK Chrudim "A"
2. FK Náchod-Deštné "A"
3. ABC Braník Praha
4. AFK Chrudim "B"


Turnaj - PYŠELY
13. 8. 2008
PĚKNÝ ÚSPĚCH V ÚVODU SEZÓNY

Na výborné výkony z jarní sezóny navázali naši borci dnes při velmi kvalitně obsazeném turnaji v Pyšelích, kterého se zúčastnili 2 účastníci divize (Dukla Praha a FC Zenit Čáslav) a domácí SK Benešov, který je účastníkem Krajského přeboru.
Na klucích vůbec nebylo poznat, že mají za sebou skoro celé prázdniny sladkého nicnedělání a všechny soupeře přejeli bez "bázně a hany". Dokonce ani nebyla znát absence dvou přestupšivších členů základní sestavy D. Farkaše a J. Káše.
Všechny tři utkání jsme suveréně vyhráli a se ziskem 9 bodů a skórem 13:1 obsadili 1. místo. Zdeněk Švestka byl nejlepším střelcem turnaje se 7 góly.

VÝSLEDKY:
SK Benešov - ABC Braník 0:3 (0:1)
V prvním zápase jsme se teprve rozjížděli, ale po velké převaze jsme zvítězili velmi snadno, lehce a bez jakýchkoli problémů.
BRANKY: Ruta, Z. Švestka, Kalaš.
ABC Braník - Dukla Praha 8:0 (4:0)
Překvapivě lehce jsme přehráli účastníka divize a ještě mu nastříleli rekordní počet gólů. Navíc naše hra byla velmi pohledná a soupeř byl již po prvním poločase K.O.
BRANKY: 4 - Z. Švestka, 1 - Šlajsna, M. Švestka, Trojan, Dvořák
FC Zenit Čáslav - ABC Braník 1:2 (0:0)
Naše velká převaha narážela v prvním poločase na neprostupnou obrannou zeď soupeře. První gól vsítil Zdeněk Švestka po rychlém průniku po křídle a z poměrně velkého úhlu až v 23. minutě zápasu. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, když jeho bratr Martin uklouzl ve vápně a nabídl gólovku soupeři, který ji využil.
Nám stačila k vítězství v turnaji i remíza, ale kluci chtěli stůj co stůj vyhrát, což se jim nakonec podařilo, protože opět Z. Švestka vsítil vítězný gól v 31. minutě. A byl jako přes kopírák podobný gólu prvnímu.
BRANKY: 2 - Z. Švestka

OSTATNÍ VÝSLEDKY:
Dukla Praha - FC Zenit Čáslav 4:0
FC Zenit Čáslav - SK Benešov 3:0
Dukla Praha - SK Benešov 4:0

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. ABC Braník Praha  13:1     9
2. Dukla Praha          8:8     6
3. FC Zenit Čáslav     4:6     3
4. SK Benešov          0:10    0

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Dominik Ruta, Petr Kalaš, Martin Švestka, Daniel Dvořák - Adam Onderka, Filip Matějka, Miloslav Klégr, Zdeněk Švestka - Jakub Doležal, Dominik Šlajsna - Tomáš Trojan, Michal Nguyen, Antonín Dudek, Miroslav Vostřák, Adam Nejezchleba 


MORAVA CUP 2008: den třetí - 2. den turnaje
TABULKA ZÁKLADNÍ SKUPINY:
1.
ABC Braník Praha
9 : 1
9
2.
Fotbal Frýdek - Místek
6 : 4
6
3.
FK RSM Šardice 97
1 : 6
3
4.
FC Artmedia Bratislava
1 : 6
0

A nás pak čekalo nevyzpytatelné čtvrtfinále....

ČTVRTFINÁLE:
ABC - AFK Chrudim 1:0 (0:0)
Jako v předchozích zápasech jsme neustálým tlakem zatlačili mužstvo Chrudimi na jeho vlastní polovinu a začali dobývat jeho branku. Vytěžili jsme z toho ale pouze jedno nastřelené břevno po bombě Zděnka Švestky a jeden gól, který nám rozhodčí správně neuznal.
Damián Farkaš se probil obranou soupeře, vystřelil a překonal brankáře. Jenže jeho střela neměla potřebný důraz a Dominik Šlajsna, který byl v ofsajdu ji doťukl do brány. Můžeme už pouze diskutovat o tom, zda by Damiho střela do branky spadla, či ne. Každopádně poločas skončil bez branek.
Ve druhém poločase pokračoval náš tlak do 23. minuty, kdy polostřela-polocentr Petra Kalaše skončila na zátylku chrudimského obránce, který jí dal úplně jiný směr než brankář čekal a skončila v síti. Tato záležitost se pak ukázala jako rozhodující a klíčová, protože žádný jiný gól jsme už nevsítili, i když do konce zápasu ještě nějaké šance byly. V tomto zápase opravdu štěstí stálo na straně lepšího mužstva...
Branka: Kalaš

SEMIFINÁLE:
ABC - MFK Ružomberok 1:3 (0:1)
Tohoto soupeře jsme při loňském halovém turnaji v Banské Bystrici "přejeli" 4:0, takže jsme k zápasu přistoupili velmi optimisticky (nikoliv však tak, že bychom soupeře nějakým způsobem podcenili). Jenže takový antifotbal, jaký ružomberští hráči předváděli jsme ještě nezažili. Odkopávání, bránění v 9-ti hráčích a spolehání na brejk. To bylo to jediné, co dokázali předvést!
28 minut hrajete na polovině "zabetonovaného" soupeře a dostanete 1 gól po rohu, když se nedopatřením soupeř dostal k naší brance a nebyl pokryt naším obráncem a 2 góly z brejků po fatálních chybách obránců (Kalaš, Z. Švestka). V poslední minutě alespoň snížil bombou pod břevno Jakub Doležal na 1:3, což však nic nezměnilo na tom, že budeme hrát "pouze" o 3. místo.
Branka: Doležal

ZÁPAS O 3. MÍSTO:
ABC - FC Hlučín 0:4 (0:2)

Dle názorů přítomných odborníků měl tento zápas být, podle doposud předváděných výkonů v turnaji, zápasem finalovým. Leč nestalo se a i vysoce favorizovaný Hlučín klopýtl poprvé v turnaji (stejně jako my) v semifinále a prohrál 0:1 s FK Náchod-Deštné.
V tomto utkání již některé naše opory ze základní sestavy (bratři Švestkové, Kalaš, Onderka) pro zranění, nebo naprosté vyčerpání z horka (bylo zde na slunci až 33°C) nehrály, na hřišti se tak nutně museli objevit hráči z lavičky a rázem jsme byli téměř bez šance. I když, nutno poznamenat, góly přišly opět až po našich hrubkách (Matějka) a pouze z brejků, kdy byla překonána naše obranná "lajna". A to můžeme ještě poděkovat Kubovi v brance, že 3 osamocené nájezdy nejlepšího střelce turnaje Lukáše Buchvaldka, který na něj zkoušel vše možné i nemožné a překonal ho pouze jedenkrát lobem, zlikvidoval.

CELKOVÉ POŘADÍ :
1.
FK Náchod Deštné 1:1 (na pen. 3:1)
2.
MFK Ružomberok             
3.
FC Hlučín   
4.
ABC Braník Praha 
5.
AS Trenčín 0:0 (na penalty 3:2)
6.
ŠK Vrakuňa Bratislava
7.
Fotbal Frýdek Místek
8.
AFK Chrudim
ZÁKLADNÍ SESTAVA:
Jakub Kondelík
Filip Matějka - Petr Kalaš - Martin Švestka - Daniel Dvořák
  Adam Onderka - Damián Farkaš - Jakub Káš - Zdeněk Švestka (C)
  Dominik Šlajsna - Dominik Ruta
Náhr.: Tomáš Trojan, Jakub Doležal, Antonín Dudek, Miroslav Vostřák
Naše poslední vystoupení tedy dopadlo, jak dopadlo. 4. místo ze 16-ti zúčastněných, a myslím si i kvalitních mužstev, není v celkovém pohledu vůbec špatné, i když jsme mohli dojít i mnohem výše. Znovu se ukázalo, že máme velmi kvalitní mužstvo, ale i velmi úzký hráčský kádr, který může hrát v základu a navíc se ještě sníží o Damiána Farkaše, který jde, na minimálně půlroční hostování, do AFK Slavoj Podolí. Noví hráči (Tonda Dudek a Mirek Vostřák) stále ještě nedosahují fotbalové úrovně ostatních, což je ale pochopitelné vzhledem ke krátkému působení v mužstvu a já pevně věřím, že trenér Bašta s nimi něco provede. O trochu lépe je na tom Kuba Doležal, ale i jeho výkonnost a návyky z jiného mužstva jsou na hony vzdálené naším představám.
V srpnu naštěstí máme soustředění a znovu opakuji, že věřím panu trenérovi a všem třem jmenovaným hráčům, kterým se pod jeho vedením, určitě forma a výkony rapidně zlepší. Nicméně apeluji na všechny naše příznivce a i na volné hráče z rozpadajících týmů, aby přišli, nebo se přihlásili k nám do mužstva. Určitě nebudete litovat!!

MORAVA CUP 2008: den druhý - 1. den turnaje
Utkání ve skupině
Ve skupině jsme měli tři mužstva: zatím neznámý Frýdek Místek a Arthmedii Bratislava a pro nás nechvalně známé RSM Šardice r. 97, které nás přede dvěma roky porazili ve čtvrtfinále halového turnaje. Tentokrát ale byla zcela jiná situace.
Hrálo se na velkém hřišti, na trávě a s normálním (ne futsalovým) míčem. A podle toho to také dopadlo.
ABC - Frýdek-Místek 3:1 (2:0)
Jednoznačné vítězství po velké převaze. Jediný gól jsme dostali po neodpískaném brutálním faulu na Petra Kalaše (loktem do obličeje). Kluci přestali hrát v domnění, že rozhodčí faul odpíská, leč nestalo se a soupeř tak mohl pohodlně snížit.
Branky: 1 - Dvořák, Šlajsna a Onderka

ABC - RSM Šardice 97 4:0 (3:0)

Soupeři jsme nedovolili po celé utkání překročit půlící čáru. Velká tráva holt není hala!
Branky: 2 - Šlajsna, 1 - Farkaš a Trojan

ABC - Arthmedia Bratislava 2:0 (1:0)
V utkání, kdy již bylo rozhodnuto o našem postupu ze skupiny z 1. místa učinil pan trenér Bašta překvapivý krok. Do branky nastoupil Petr Kalaš a na hrot útoku nasadil "žolíka" v podobě Kuby Kondelíka, který se mu odvděčil jedním z gólů. Výsledek mohl být vyšší, kdyby Tonda Dudek proměnil penaltu za ruku soupeře v pokutovém území.
Branky: 1 - Z. Švestka a Kondelík

Slovo pana trenéra:
"Náš výsledek ve čtvrtfinálovém utkání bude zřejmě ohrožen. Po špatných výrocích rozhodčích jsem s nimi měl konflikt a na střídačce budu muset být v přestrojení. Akorát podprsenka, kterou mně zapůjčily zde přitomné dámy, mně hrozně škrtí. Tak uvidíme"
P. S. Naším soupeřem ve čtvrtfinále je mužstvo AFK Chrudim - tak držte palce!
P. S.2: Ještě vám musíme oznámit, že se kolem našich kluků vytvořil velký fan-club místních "třináctek" který náš team, společně s naším vlajkonošem panem Kášem velmi vydatně povzbuzují. Však ono jim to v těch nových dresech sluší, což uvidíte ve fotogalerii, až se vrátíme.
Přidal Kášová 2008-06-21 19:50:44 IP: 84.42.170.170
Gratulujeme k úspěšnému prvnímu dni , ať se zítra vede taky tak pěkně nebo ještě líp. A hlavně si to všichni užijte.  
Klidnou noc a krásný zítřek přejí Zuzana a Vítek Kášovi
Přidal Kala st. 2008-06-22 10:24:17 IP: 84.42.142.71
"HOŠI DĚKUJEM" Držíme palce
Přidal Zdena Dudková 2008-06-22 12:49:22 IP: 86.49.65.208
Také držím palce do posledního dne .Škoda, že Tonda penaltu nepromněnil , musel být asi pěkně vystínovaný . Co mě však mrzí úplně nejvíce, že neuvidíme p. Baštu v tom dámském převleku. Musí to být vážně KUS !!!

MORAVA CUP 2008: den první - Příjezd
Do Mutěnic jsme přijeli okolo 16 hodiny. Cesta až na malý špuntík na 35 kilometru proběhla v pohodě.
Ubytovaní jsme v penzionu San Marco, je to tu libové, bo sme tu sami a mame klid.
Kluci si zde okusili malý travnatý plácek a až na špinavé fusekle je to neúnavně baví.
K večeři v mateřské škole v Hovoranech nám servírovali light bramborový sálát se sekanou.
Majitel pan Zimulka nám jako druhou večeři přivezl klobásky, které si zde v penzionu přihřejeme na ohýnku.

Taky jsme byli obhlídnout hřiště kde nás čeká turnaj a museli jsme konstatovat, že za takový pažit by se nestyděl ani prvoligový klub.
Ráno nás čeká pomalý rozjezd. Anglická snídaně na devátou no a pak už konečně přijde taky ten fotbal. Tréňa klukům  promluvil do duše, ať si tady neudělají ostudu a tuto sezónu zakončí hezkým fotbalovým žážitkem.
To je prozatím vše a držte nám palce.
AUTOR: DRAGUTIN - Opat Branický

Turnaj SLANÝ
1. 5. 2008
Dalšího významného úspěchu docílilo naše mužstvo na turnaji ve Slaném, který se konal 1. května 2008 a byl vypsán pro ročníky 95 a mladší. Hráli jsme sice pod hlavičkou SK Roudnice, ale v mužstvu bylo 12 našich hráčů a pouze 4 přivezl roudnický trenér Jaromír Kala. Brankář Filip Krpeš byl rovnoceným partnerem našeho Kuby a obránce Pepa Jakab (ročník 1997!!!) byl přímo úžasný. Zbylí dva hráči Dominik Malinský a Jan Krejčík už takových kvalit nedosahovali, přesto si svoje odehráli.
Zvítězili jsme bez jediné porážky a tři první mužstva docílila stejný počet bodů: Roudnice, Kladno a ČAFC Praha 95. O našem vítězství pak rozhodl jeden, jediný vstřelený gól, o který jsme měli lepší skóre než druhé Kladno. Ale štěstí se většinou přiklání k silnějšímu a my jsme opravdu nejsilnější byli.
Průběhy všech našich zápasů se podobaly jak vejce vejci. Po zahajovacím hvizdu rozhodčího jsme pronikli na polovinu soupeře, vyvinuli jsme značný tlak (mnohdy to byla až exhibice) a dávali góly. Někdy jenom jeden, někdy víc. Všechna mužstva, opakuji všechna mužstva hrála stejným systémem: Vzadu jeden, nebo dva obrovití stopeři, kteří se při každém svém dotyku s míčem snaží odkopnout tento co nejdále od své branky, nejlépe za půlku, kde na půlící čáře čeká 1 útočník, který se zřejmě má pokusit z brejku dát gól. Někdy se jim brejk i podaří, ale při správném výkonu pomezního rozhodčího je většinou odpískán ofsajd....
V našem mužstvu tradičně panoval hezký kamarádský duch, kdy jeden se snaží povzbudit druhého a kluci z Roudnice rovněž bezvadně do týmu zapadli. Jako našeho nejplatnějšího hráče jsme nakonec vybrali (i když volba to byla mimořádně těžká a stejné ocenění by si zasloužilo minimálně dalších 5 hráčů) MARTINA ŠVESTKU, který byl opravdu excelentní. Odpustil si dokonce to svoje nesmyslné kličkovaní, v obraně byl prakticky k nepřekonání a jeho sólo proti Kročehlavům ve finalové skupině z půlky přes 5 hráčů zakončené krásnou brankou - to byla prostě lahůdka!
Prostě: Pohoda, klídek a tabáček - tak bych ohodnotil celý turnaj z mého pohledu.
ZÁKLADNÍ SKUPINA -  "A"
SK Kladno - SK Roudnice 1:1
Převaha po celý zápas, bohužel jeden nepokrytý brejk v 5. minutě znamenal, že jsme prohrávali. Stačili jsme pouze ve 12. minutě srovnat, na víc už nám nezbyl čas.
Branka: Káš
SK Roudnice - FK Brandýsek 3:0
Naprosto jasná záležitost, procházka růžovou zahradou.
Branky: 2 - Káš, 1 - Jakab
SK Roudnice - SK Horní Měcholupy 1:0
Přestože byl soupeř posílen přeborovými "95", tak mu to nebylo nic platné.
Branka: Ruta
SK Roudnice - ČAFC Praha 1:1
Ani frenetické řvaní trenéra Kocourka ČAFC nepomohlo jeho "95" k vítězství
Branka: Z. Švestka
SK Roudnice - Junior Praha 3:1
S nejslabším účastníkem turnaje jsme prohrávali od 1. minuty gólem z ofsajdu, ale utkání jsme v pohodě otočili.
Branky: Z. Švestka, Farkaš, Matějka
SKUPINA - A SKUPINA - B
1.
SK Kladno
12 : 3
11
1.
Kročehlavy
5 : 0
10
2.
SK Roudnice
9 : 3
11
2.
Meteor Praha VIII
1 : 0
6
3.
ČAFC Praha
7 : 1
11
3.
SK Slaný
1 : 2
3
4.
SK Brandýsek
2 : 6
6
4.
Slovan Kladno
1 : 3
3
5.
SK Horní Měcholupy
5 : 7
3
5.
Český lev Beroun
0 : 3
2
6.
FC Junior Praha
2 : 17
0
FINALOVÁ SKUPINA
SK Roudnice - SK Slaný 3:0
Sympatický team domácích ani jedenkrát nedokázal ohrozit naší branku.
Branky: Krejčík, Z. Švestka, Jakab    
SK Roudnice - Kablo Kročehlavy 5:0
Již velmi unaveného vítěze skupiny B dorazil z pokutového kopu náš brankář.
Branky: Káš, Jakab, M. Švestka, Ruta, Kondelík
SK Roudnice - FK Meteor Praha VIII 1:0
Jednoznačná záležitost, spousta nevyužitých šancí
Branka: M. Švestka
VELKÉ FINÁLE MALÉ FINÁLE
1.
SK Roudnice
11 : 2
11
7.
FK Brandýsek
4 : 1
9
2.
SK Kladno
10 : 1
11
8.
SK Horní Měcholupy
9 : 2
9
3.
ČAFC Praha
4 : 1
11
9.
Český lev Beroun
7 : 2
7
4.
Kablo Kročehlavy
1 : 11
4
10.
Junior Praha
1 : 9
3
5.
FK Meteor Praha VIII
0 : 4
2
11.
Slovan Kladno
0 : 6
1
6.
SK Slaný
0 : 7
1

Většinou jsme nastupovali v následující ZÁKLADNÍ SESTAVĚ:
Jakub Kondelík, Filip Krpeš - Adam Onderka, Petr Kalaš, Martin Švestka, Josef Jakab - Filip Matějka, Damián Farkaš, Dominik Malinský, Zdeněk Švestka - Jan Krejčík, Jakub Káš
Střídající: Miloslav Klégr, Dominik Šlajsna, Tomáš Trojan, Dominik Ruta

KLUCI DÍKY - BYLI JSTE SUPER !!!
počasí
Přidal Káš nejstarší 2008-05-03 05:44:49 IP: 84.42.170.170
Také počasí krásné a výhled z tribuny na hlavním stadionu byl super. Fotbal z nadhledu na naše borce ( rozestavení, práce zadní řady, vzájemné jištění) byl prostě paráda. Na Braník tribunu, tribunu, tribunu.

Halový turnaj ZLIČÍN
10. 2. 2008
VE ZLIČÍNĚ JSME PO DOBRÉM VÝKONU SKONČILI DRUZÍ
Jako polití živou vodou působili dnes naši hráči na svém letošním posledním halovém turnaji ve Zličíně. Na velmi slušně obsazeném turnaji jakoby chtěli svého "tréňu" přesvědčit, že včerejší výpadek se Slávií byl náhodný a že fotbal hrát nezapomněli.
Celkové 2. místo je důstojným zakončením letošní halové sezóny.
Výsledky našeho týmu:
ABC Braník - Český Lev Beroun 2:1
Proti zarputilému soupeři jsme si celkem rychle vybudovali dvoubrankový náskok a to, co ještě dokázal neproměnit T. Trojan, bylo k neuvěření. V závěru Beroun dokázal snížit, takže jsme se museli obávat o vítězství.
BRANKY: Kalaš a Farkaš
ABC Braník - FSC Libuš 3:1
Opět celkem snadno dvoubrankové vedení, jenže hráči Libuše po naší chybě snížili, naštěstí v závěru utkání náš nejlepší hráč D. Farkaš po krásné spolupráci s J. Kášem pečetil vítězství.
BRANKY: 2 - Farkaš, 1 - Kalaš
ABC Braník - SK Motorlet Praha "B" 2:2
Soupeře jsme jasně přehrávali, dvakrát jsme vedli, ale Motorlet dokázal vždy po našich chybách v obraně srovnat.
BRANKY: Káš a Farkaš
ABC Braník - SK Aritma Praha 4:1
S nejslabším účastníkem turnaje jsme neměli problém, i když naši tradiční "hrubku" v obraně soupeř dokázal potrestat.
BRANKY: M. Švestka, Z. Švestka, Káš a Farkaš
ABC Braník - SK Motorlet Praha "A" 2:3
Nepochopitelné! S favoritem turnaje jsme vedli 2:0, ale fatální chyby v obraně přivodily obrat utkání. To nás stálo celkové vítězství.
BRANKY: Matějka a Farkaš
ABC Braník - AFK Slavoj Podolí 2:0
Náš tradiční rival a dnes sok v souboji o 2. místo překvapivě vůbec nekousal, takže "v poho." Konečně se rozstřílel T. Trojan, který 2 brankami rozhodl.
BRANKY: 2 - Trojan
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Filip Matějka, Jakub Káš, Damián Farkaš, Zdeněk Švestka - Petr Kalaš, Martin Švestka, Adam Onderka, Tomáš Trojan - Daniel Dvořák, Tomáš Tran, Miloslav Klégr
1.
SK Motorlet Praha "A"
17:4
18 bodů
2.
ABC Braník Praha
15:8
13 bodů
3.
SK Motorlet Praha "B"
19:5
10 bodů
4.
AFK Slavoj Podolí
15:13
7 bodů
5.
Český lev Beroun
13:9
7 bodů
6.
FSC Libuš
6:20
3 body
7.
SK Aritma Praha
3:34
0 bodů

Turnaj JIHLAVA
3. 2. 2008
KONEČNĚ VÍTĚZSTVÍ!
Museli jsme všichni čekat až do 3. 2. 2008, kdy na tunaji v JIHLAVĚ (umělá tráva) zvedli naši borci nad hlavu pohár, určený pro vítěze klání. Bylo to vítězství opravdu suverénní, bez ztráty bodu a nebýt maličkého zaváhání v úvodu posledního zápasu, mohlo být i bez obdržené branky!
Na klucích bylo vidět, jak je těší hra na velkém hřišti a se soupeři (různé výběry U-12 Jihomoravského kraje) si hráli jak kočka s myší.Damián Farkaš byl během dvou dnů opět vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.Velmi sympatický byl i výkon všech čtyřech rozhodčích, kteří utkání řídili naprosto přesně a korektně.
Mohlo by se zdát, že vše tedy bylo v absolutním pořádku, ovšem trochu jiného názoru je trenér Jiří Bašta:
"Ač se to možná některým rodičům nebude líbit, musím mít několik kritických poznámek. Co se týče výsledku - to je bez diskuze. Ale co se týká hry, musím mít několik připomínek:
1) Kluci si byli až příliš jisti svou technickou a herní převahou a občas se z mužstva vytrácelo kolektivní pojetí. Někteří hráči začali příliš kličkovat a hrát na sebe a o míče i přicházeli.
2) Velmi se osvědčilo přesunutí Filipa Matějky do útoku, resp. Dominika Ruty na post pravého obránce. Oba vybojovali velké množství míčů a Filip navíc dával i góly.
3) Příjemně mě překvapila hra naší brankářské jedničky Kuby Kondelíka v útoku proti vlastně nejsilnějšímu soupeři v turnaji. Nejen, že dal rozhodující gól (velmi pohotová střela levou nohou!), ale i jeho kombinace a narážečky (hlavně s Z. Švestkou) byly ukázkové.
4) Kdo se ale nad sebou musí hodně zamyslet, je Míla Klégr. Jeho hra o celém víkendu byla velmi nevýrazná, zdálo se, že ho to vůbec nebaví být na hřišti a jednoznačně byl naší největší slabinou. Ožil teprve po zpáteční cestě do Prahy, protože už měl to trápení za sebou."
NAŠE VÝSLEDKY:
ABC - FC Vysočina Jihlava 3:0
BRANKY
: 2 - M. Švestka, 1 - Z. Švestka
ABC - FC Háje 3:0
BRANKY:
2 - Z. Švestka, Matějka
ABC - OFS Nymburk 8:0
BRANKY: 2 - Trojan, Dvořák a Matějka, 1 - Káš a M. Švestka
ABC - Dosta Bystrc 1:0
BRANKA:
Kondelík
ABC - OFS Jihlava 3:1
BRANKY:
1 - M. Švestka, Z. Švestka a Klégr
1.
ABC Braník Praha
18:1
15 bodů
2.
DOSTA Bystrc
15:4
8 bodů
3.
OFS Nymburk
5:10
7 bodů
4.
FC Háje Jižní Město
4:7
5 bodů
5.
FC Vysočina Jihlava
2:5
5 bodů
6.
OFS Jihlava
3:10
1 bod
SESTAVA:
Jakub Kondelík - Dominik Ruta, Petr Kalaš, Martin Švestka, Jakub Káš - Damián Farkaš, Miloslav Klégr, Zdeněk Švestka, Daniel Dvořák - Filip Matějka, Tomáš Trojan - Tomáš Tran
Spokojení kluci
Přidal Káš 2008-02-05 06:46:43 IP: 84.42.170.238
Já mám tedy pocit, že jsem viděl vyloženě spokojené a hru si užívající mužstvo. Kluci prostě měli radost ze hry i života. Při návratu do Prahy pak moje posádka ( Káš,Tran,Kondelík ) měla největší radost s předjíždění trenéra Bašty, k čemuž mne neustále huronským řevem nutila. Můj veterán to na hranici svých možností dokázal celkem asi 5x k jejich obrovskému štěstí. Jak málo stačí dětem ( i mě?) k radosti. Tolikrát jsme mohli předjíždět proto, že cestou z Jihlavy do Prahy vede, bohužel, někdy dálnice i do kopce . Naštěstí dostal první rozum trenér a nechal nás vepředu i ve stoupání, čímž nám velmi pravděpodobně zachránil život.

spokojení kluci
Přidal conny 2008-02-05 07:58:58 IP: 86.49.65.65
Karle, ty ďáble, to ti kluka příště zase určitě půjčím!!!

Videíííčko
Přidal Drako 2008-02-05 08:58:41 IP: 77.48.60.51
Tak tady to je Google 
Kluci to uznali i sami, že se trošku předváděli a zejména v posledním zápase předvedli týmového ducha. Jinak je obdivuhodné, že to tréňa vydržel a probděl tento fotbalový víkend.  
No a do těch kopců jestli spíš neusínal

Pro Draka
Přidal Káš 2008-02-05 18:46:51 IP: 84.42.170.238
Hele Drako do kopce určitě neusínal, protože tam mě právě vždy předjel, neb můj veterán to dálničních stoupání přes kilo nejede

Halový turnaj VLAŠIM
2. 2. 2008
VELKÉ ROZČAROVÁNÍ

Dne 2. 2. 2008 jsme si zajeli zahrát halový turnaj do Vlašimi. Turnaj se bohužel opět hrál s obzvlášť těžkou a měkkou futsalovou koulí (zlozvyky z Moravy se už rozšířily i do Čech) a navíc s povolením chytat "malou domů" brankářem do ruky. (Tímto způsobem jsme naposledy hráli na jaře 2007 při MR ve Velkých Karlovicích).
Do třetice všeho zlého se hrálo na malé, házenkářské branky. Tyto skutečnosti tak "nažhavily" trenéra, že prohlásil: "Nikdy v životě už na podobný turnaj nepojedeme!" Tak si to budeme všichni pamatovat.
Velmi podivné bylo i rozlosování skupin: jedna složená z nejsilnějších mužstev, druhá Vlašim + zbytek. Víme, že na podobných turnajích se vždy pořadatel snaží domácím situaci trochu ulehčit, dnes to ale bylo do nebe volající!
Další negativní věcí bylo, že na programu utkání chyběl časový harmonogram, takže nikdo vlastně nevěděl, kdy bude hrát příští utkání. I to přináší do týmů určitou nervozitu.
Podle hlasování šesti trenérů z osmi byl vyhodnocen nejlepším hráčem turnaje náš Damián Farkaš. Protože jsme ale nečekali na celkové vyhlášení výsledků, cenu nakonec zřejmě dostal někdo jiný....
Vrcholem všeho bylo nesmyslné zařazení dalších zápasů do programu (prý na přání trenéra Podolí), čímž se turnaj ještě více protáhl.
Výsledky našich zápasů:
ABC Braník - AFK Slavoj Podolí 1:0
ABC Braník - SK Benešov 2:2
ABC Braník - FK Kolín 2:5
ABC Braník - Týnec n./Sáz. 3:2
ABC Braník - AFK Slavoj Podolí 0:2

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Miloslav Klégr, Damián Farkaš, Petr Kalaš, David Křepelka, Zdeněk Švestka, Dan Dvořák, Martin Švestka, Filip Matějka, Dominik Ruta, Tomáš Tran, Tomáš Trojan


Halový turnaj DUBŇANY
26. 1. 2008
ÚSPĚCH V DUBŇANECH
Velmi pěkného 2. místa dosáhlo naše mužstvo na halovém turnaji v nádherné hale "ŽELVA" v Dubňanech v sobotu 26. 1. 2008, který pořádaly RSM Baník Šardice. Na turnaj jsme odjeli již v pátek, abychom se řádně aklimatizovali a mohli tak v klidu ráno nastoupit. Cesta probíhala v pohodě, pouze posádka vozu pana Onderky měla pořád nějaké trable. Inu to je tak, když se někdo nedrží za velitelským vozem.
Co se týká samotného turnaje:
V první řadě je nutné připomenout, že kluci vůbec netrénují v hale a už vůbec ne s těžkým a měkkým futsalovým míčem, který prakticky neskáče a nejde ukopnout. O to víc je celkové druhé místo cennější, protože u vítězné Nitry bylo jasně poznat, že s něčím jiným snad vůbec nehrají. S normálním míčem by to asi bylo trochu jiné... V  žádném případě však nechci snižovat umění nitranských kluků, které bylo opravdu na velmi vysoké úrovni.
Co se týká samotného výkonu kluků (když nebudu vůbec hledět na první zápas):
Na hřišti nechali celé srdce a všechny síly hlavně Kuba Káš s Petrem Kalašem a Damiánem Farkašem, pochopitelně bratři Švestkové a od třetího zápasu i Kuba Kondelík (cena pro nejlepšího brankáře).
K těmto hráčům se ještě hodně přibližoval Míla Klégr, ale to bylo bohužel vše. Filipa Matějku s Tomášem Trojanem a Adamem Onderkou zde forma rozhodně nepotkala a bohužel zde ani nebylo vidět příliš snahy a úplně propadl David Křepelka, který zaplatil zřejmě nováčkovskou daň a měl by se hlavně soustředit na fotbal a oprostit se od všelijakých vedlejších akcí, které s fotbalem rozhodně nesouvisejí. Pro Tomáše Trana to byla příležitost zahrát si dokonce i ve finále prestižního turnaje a sbírat tak další zkušenosti.
Tak viděl hráče trenér Jiří Bašta.

VÝSLEDKY ZÁPASŮ ZE SKUPINY:
ABC Braník - FC Veselí n./Moravou 0:4
Opět jsme byli jako Jánošík, který bohatým bral a chudým dával. S prakticky nejslabším účastníkem turnaje jsme po čtyřech našich "hrubkách" v obraně prohráli 0:4.
HRŮZA!!! Vypadali jsme na hození ručníku do ringu!
ABC Braník - ŠK Vrakuňa Bratislava 3:2
Utkání jak na houpačce: Prohrávali jsme 0:1, otočili na 2:1, soupeř opět srovnal, ale my v závěru jsme po krásné akci Kalaš - Klégr - Z. Švestka vydřeli první vítězství.
BRANKY: Káš, Farkaš, Z. Švestka
ABC Braník - AS Trenčín 4:2
Po našem počátečním vedení ještě dokázal soupeř srovnat na 1:1, ale tři naše rychlé góly rozhodly. V závěru, už nekoncentrovaní a uspokojeni průběhem zápasu, jsme ještě dovolili soupeři snížit. Pěkné utkání.
BRANKY: 2 - Z. Švestka, 1 - Klégr a Farkaš
ABC Braník - FC Hlučín 3:2
Náš tradiční soupeř nás opět nedokázal porazit. Vedli jsme 1:0, soupeř vzápětí vyrovnal ale naše dva další góly ho srazily do kolen. V závěru, jako obvykle, jsme trochu povolili a dovolili soupeři zkorigovat výsledek. Utkání hrané oboustranně ve velkém tempu - paráda!
BRANKY: 2 - M. Švestka, 1 - Z. Švestka
SKUPINA - A SKUPINA - B
1.
Nitra
18:2
10
1.
Braník
10:10
9
2.
Senec
8:7
9
2.
Bratislava
12:5
9
3.
Šardice
10:11
6
3.
Trenčín
10:9
6
4.
Břeclav
7:18
3
4.
Hlučín
7:12
3
5.
Chrudim
1:8
1
5.
Veselí
8:11
3

SEMIFINÁLE
Nitra - Bratislava 7:0
ABC Braník - ŠFK Senec 2:1
Velmi nepohledné utkání, kde jsme ale měli celé utkání navrch a zvítězili jsme. Krásná byla branka Damiho, kdy se trefil z "voleje" po autu Z. Švestky přímo do šibenice.
BRANKY: Káš (hlavou!!) a Farkaš
UTKÁNÍ O UMÍSTĚNÍ:  
O 9. místo:
Veselí - Chrudim 2:2 (na penalty 2:1)
O 7. místo:
Břeclav - Hlučín 2:2 (na penalty 3:2)
O 5. místo:
Trenčín - Šardice 2:1
O 3. místo:
Bratislava - Senec 3:2
FINÁLE:
FC Nitra - ABC Braník 3:2
Utkání začalo náporem Nitry a vyvrcholilo jejich vedoucím gólem mezi nohy našeho padající brankáře (stane se i Čechovi). Nedlouho poté ale Dami po sólové akci vyrovnal.
Nitra ale opravdu byla, a nejenom díky hroznému balónu, o trochu lepší a další 2 góly následovaly po naprostém vyšachování naší obrany i brankáře. V úvodu jmenovaná šestice hráčů se ale stále nechtěla smířit s výsledkem a bojovnost a nasazení, které v tu chvíli předváděli - klobouk dolů! Výsledkem tohoto snažení byla v závěrečných vteřinách branka Z. Švestky.
BRANKY: Farkaš a Z. Švestka

SESTAVA:
Jakub Kondelík - Míla Klégr, Damián Farkaš, Petr Kalaš, David Křepelka, Zdeněk Švestka, Tomáš Trojan, Adam Onderka, Jakub Káš, Martin Švestka, Filip Matějka, Tomáš Tran
Co říci závěrem?
Rozhodně to, že kluci nezklamali, jako jediní jsme v semifinále drželi v rukou hrdě český prapor a znovu připomínám, že s takovým balónem a v hale, která rozhodně není naší prioritou jsme sehráli  výborný turnaj s vynikajícím výsledkem!


Pohár pro
2. mužstvo
v turnaji
Přidal Tréňa 2008-01-27 12:12:01 IP: 88.103.8.162
Pan trenér děkuje za doprovod panu Kášovi,při dojezdu do Prahy!
videíčkááá


Přidal Drako 2008-01-28 16:35:14 IP: 77.48.60.51
Byl to pěkný turnaj až na tu futsalkouli  
Jinak než bude vyřešeno uploadování videí, tak to zatím dám zase sem 
Přidal \n Kamil 2008-01-29 10:30:51 IP: 89.24.86.221
Výborná kvalita ,máme se na co těšit .Jen tak dále.

Moc díky!!!!!
Přidal Jana Kl. 2008-01-30 08:08:52 IP: 89.176.68.174
Videa fungují. Je to super. Koukáme všichni, od sousedů po babičky. Takový další, nový, zajímavý kanál na kabelovce. Ještě jednou dík.

Halový turnaj JABLONEC n./Nisou
19. 1. 2008
Na halový turnaj do Jablonce, pořádaný v sobotu 19. 1. 2008, odjížděl trenér JIŘÍ BAŠTA se značnými obavami a "osamocen jako kůl v plotě." Nejen, že mu chyběl jeho věčný souputovník a vedoucí teamu Jirka CONNY Kondelík (nemoc) ale i oba asistenti (M. Kuna a D. Dvořák) se omluvili z osobních a lyžařských důvodů.
Torzo mužstva bez mnoha opor (pro nemoc oba dva brankáři J. Kondelík i D. Kuna a D. Farkaš, dlouhodobě nemocný D. Šlajsna, po operaci D. Dvořák, indisponovaný (vzteklostí) D. Křepelka a kvůli zapomenutým sálovkám ve škole (!!!) i B. Lendor) však přesto na turnaj odjelo.
Naštěstí se po dlouhodobé nemoci vrátil D. Ruta, na kterém bylo znát jak mu fotbal chyběl a první dva zápasy zahrál přímo excelentně. Brankářské rukavice si oblékl F. Matějka a i díky skvělě fungující obraně (zvláště M. Švestka a P. Kalaš) během prvních dvou zápasů zůstalo jeho konto čisté.
V dalších zápasech už sice inkasoval 13 branek, přesto ale byl trenérem vyhodnocen jako náš nejlepší hráč mužstva.
Naši hráči v úvodu turnaje dávali jeden gól za druhým až do nešťastného utkání s Náchodem/Deštná, kdy mužstvo zřejmě neuneslo obrat výsledku, který provedl soupeř a od té doby už nedokázalo vsítit gól a pouze inkasovalo.
Přesto celkové 4. místo v tak silně obsazeném turnaji není úplně špatný výsledek, i když zpočátku to vypadalo na umístění mnohem lepší.
VÝSLEDKY ZÁPASŮ VE SKUPINĚ:
ABC Braník - FK Jablonec "A" 3:0
Jednoznačné vítězství, kdy mužstvo plnilo beze zbytku pokyny trenéra a soupeři prakticky nic nedovolilo
Branky: 2 - Z. Švestka, 1 - Trojan
ABC Braník - SK Slávia Praha 96 1:0
Super zápas od obou mužstev rozhodla 3 minuty před koncem "lišácká" branka Tomáše. Soupeř měl podobnou šanci v úplném závěru utkání, ale Filip Matějka ji bravurně zneškodnil.
Branka: Trojan
ABC Braník - FK Náchod/Deštné 2:3
Přesto, že jsme vedli již 2:0, vítězství jsme si nedokázali pohlídat. Po inkasování první branky nedokázali někteří hráči (M. Švestka, Káš, Kalaš) navázat na výborné výkony z předchozích zápasů.
Branky: Káš, Ruta
ABC Braník - SK Roudnice n./Labem 0:2
Nudný zápas se špatným koncem pro nás.
TABULKA - "A" skupiny
1.
FK Náchod - Deštné
7:4
9 bodů
2.
ABC Braník Praha
6:5
6 bodů
3.
SK Roudnice n./Labem
4:3
6 bodů
4.
SK Slavia Praha
2:2
6 bodů
5.
FK Jablonec "A"
1:6
3 body
SEMIFINÁLE:
ABC Braník - FK Jablonec "B"  0:3
V poměrně vyrovnaném utkání zřejmě rozhodla kuriozní vlastní branka Filipa Matějky (může se stát každému), která kluky srazila do kolen.
UTKÁNÍ o 3.místo:
ABC Braník - FC Hradec Králové 0:5
Utkání hrané v naprosté křeči - už to prostě nešlo
SESTAVA:
Filip Matějka - Miloslav Klégr, Petr Kalaš, Zdeněk Švestka, Adam Onderka, Jakub Káš, Martin Švestka, Dominik Ruta, Tomáš Trojan, Tomáš Tran
CELKOVÉ POŘADÍ:
1.
FK Jablonec "B"
2:1
2.
FK Náchod - Deštné
3.
FC Hradec Králové
5:0
4.
ABC Braník Praha
5.
SK Roudnice n. /Labem
2:0
6.
FC Slovan Liberec
7.
SK Slavia Praha
2:0
8.
FC Junior Praha
9.
SK Motorlet Praha 97
3:0
10.
FK Jablonec "A"
P. S. Velké poděkování pí Zuzaně Kášové za dodání fotek (všechny jsou umístěny ve fotogalerii)
názor
Přidal \n pama 2008-01-21 13:11:05 IP: 90.177.16.112
výborný začátek, škoda konce, ale je to jen příprava 
mějte se

Přidal conny 2008-01-21 13:18:11 IP: 86.49.65.208
Dík Pavle, ty taky

Přidal Káš 2008-01-22 12:10:24 IP: 84.42.170.238
Ano souhlas.Opravdu obrat v zápase s Náchodem byl pro kluky asi psychodept. Ale hala je skoro vždy loterie a podívejme, jak dopadla Slávie, která tam byla ( dle jejich vlastních slov) s tím nejlepším co mají.